Cola Zero zmienia nazwę na Cola Zero Sugar  Ze świata

Cola Zero przekształca nazwę. Powód zaskakujący

Popularny napój zmieni kategorię na „Coca-Cola Zero Sugar” po tym, jak doświadczenie konsumenckie dowiodło, że pięć na dziesięć osób nie miało pojęcia, że napój nie zawiera cukru - czytamy w "Business Insider".

Coca-Cola dołączy także etykietę z nowym składem oraz „obrandowaniem”, chcąc zwrócić większą uwagę na wówczas, że zawartość butelek jak i również puszek nie uwzględnia ani grama cukru.

"Cukier uzależnia jak narkotyk". Europosłowie pragną walczyć z otyłością w tej chwili od pieluszki

Miliony z korporacji do szkół

To marketingowe posunięcie stanie się kosztowało firmę 14, 4 mln dol. Firma zdecydowała się jednak na nie, po tym, jak Kanclerz Skarbu George Osborne wprowadził podatek na słodkie trunki.

Podatek od cukru będzie występował w 2 wersjach: w pierwszej kolejności, opodatkowane są wszystkie napoje, które mieszczą więcej niż 5 gramów cukru na 100 ml. Drugi wariant - nieco większy - nałożono dzięki napoje z treścią ponad jedenastu gramów na 100 ml.

Osborne oczekuje, hdy tzw. podatek cukrowy w pierwszym roku jego funkcjonowania wniesie 520 mln funtów do budżetu. Wpływy będą wydane na finansowanie sportu w szkołach.

Bliżej do klasyka

Jon Woods - dyrektor generalny Coca-Coli na Wielką Brytanię przyznał, że firma chce, żeby nowa Cola Zero była bardziej zbieżna z klasyczną wersją.

- Znamy, że miliony ludzi lubią smak Coca-Coli i pracowaliśmy nad udoskonaleniem receptury Coca-Coli Zero, by jak najbardziej zbliżyć ją do zapachu oryginalnego napoju, jednak bez cukru. To największa lokata przy wprowadzeniu nowego towaru, jaką poczyniliśmy od dekady - deklarował Woods.

„The Guardian” donosi, hdy produkty z linii Coke Life oraz Coke Diet sprawiły, że wyniki sprzedażowe brytyjskiego oddziału firmy wzrosły o 43 proc.

Firma próbuje walczyć z wątpliwościami opinii publicznej, które narastają wokół spożywania cukru. W tym celu podaje mniejsze rozmiary napojów we wszystkich wariantach, tak by stworzyć poczucie, że wypijając mniejsze ilości płynu, spożywa się także mniej cukru.

BPH TFI zmienia nazwę w Rockbridge TFI. Klienci szykują pozew do sądu