Zasada Chase’a 5/24: wszystko, co musisz wiedzieć

17 lutego 2021
Category: Credit Karma

Ten post zawiera odniesienia do produktów od jednego lub kilku naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Warunki mają zastosowanie do ofert wymienionych na tej stronie. Aby zapoznać się z naszymi zasadami reklamowymi, odwiedź tę stronę.

W połowie 2015 roku niektórzy kandydaci z doskonałym kredytem, ​​którzy złożyli wnioski o karty kredytowe Chase Ultimate Rewards, nagle zostali odrzuceni. Agenci podali, że skarżący „otworzył zbyt wiele nowych kont w ciągu ostatnich 24 miesięcy. W krótkim czasie było wystarczająco dużo danych, aby ustalić, że próg odmowy Chase to otwarcie pięciu lub więcej rachunków kart kredytowych we wszystkich bankach w ciągu ostatnich 24 miesięcy.

Ta polityka – nazwana zasadą 5/24 – obowiązuje do dziś. Jednak bez żadnej opublikowanej polityki Chase, analiza reguły 5/24 nadal opiera się w dużej mierze na danych pochodzących z crowdsourcingu. Istnieją odstające punkty danych, które mogą okazać się fałszywe, a także wyjątki od tego, co ogólnie uważamy za prawdziwe.

Niezależnie od tego, co czytasz lub osobiście doświadczasz, generalnie nie jest dobrym pomysłem próbowanie „gry w Chase. Jeśli Chase zdecyduje, że nie chce Ciebie jako klienta, może zamknąć Twoje konta. Jeśli tak się stanie, stracisz możliwość zdobywania i wymiany cennych punktów Ultimate Rewards, więc mądrze planuj swoje aplikacje, zarówno z Chase, jak i innymi wydawcami kart kredytowych.

Jaka jest zasada 5/24?

Aby zostać zatwierdzonym dla dowolnej karty Chase z zastrzeżeniem 5/24, nie możesz otworzyć pięciu lub więcej osobistych kart kredytowych we wszystkich bankach w ciągu ostatnich 24 miesięcy (więcej na temat wizytówek za chwilę). Oznacza to, że aby uzyskać akceptację, musisz mieć mniej niż 24 maja. Zasada 5/24 dotyczy tylko akceptacji kart wydawanych przez Chase, ale liczba 5/24 obejmuje karty ze wszystkich banków.

Czy wszystkie karty Chase podlegają 5/24?

Większość kart podróżnych wydawanych przez Chase podlega 5/24 do zatwierdzenia. Następujące karty zawsze były zgłaszane jako 5/24 kart:

Chase pozornie rozszerzył zasadę 5/24 w listopadzie 2018, aby objąć wszystkie karty ze wspólną marką. Tak więc, podobno podlegają również 24 maja:

* Informacje dotyczące tych kart zostały zebrane niezależnie przez The Points Guy. Dane karty na tej stronie nie zostały sprawdzone ani dostarczone przez wydawcę karty.

Większość kart podróżnych wydawanych przez Chase podlega również 24 maja. Nie zakładaj, że karta Chase nie podlega 5/24 tylko dlatego, że nie została wymieniona powyżej.

Raporty czytelników wskazują, że zbyt szybkie ubieganie się o zbyt wiele kart Chase może prowadzić do kontroli konta i zamknięcia konta, niezależnie od statusu 24 maja. Niektóre raporty online wskazywały, że Chase nie przyjmie Cię na więcej niż dwa nowe konta w ciągu 30 dni.

Z tego powodu ogólną rekomendacją, jeśli masz mniej niż 24 godziny, jest unikanie częstszego ubiegania się o nowe konto niż co trzy lub cztery miesiące.

Pamiętaj, że 5/24 nie jest jedynym czynnikiem decydującym o tym, czy Twój wniosek o kartę kredytową Chase został zatwierdzony – bierze się pod uwagę Twoją zdolność kredytową, dochód, poziom zadłużenia i wiele innych zmiennych. W przypadku wizytówek Chase czasami żąda również dokumentacji, takiej jak sprawozdania finansowe i / lub artykuły organizacji, aby wykazać, że masz legalną firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą.

Jak mogę sprawdzić swój status 5/24?

Odkryłem, że najłatwiejszym sposobem sprawdzenia statusu 5/24 jest zarejestrowanie się w bezpłatnej usłudze raportów kredytowych w Credit Karma, zaloguj się, a następnie użyj tego linku, aby wyświetlić wszystkie swoje konta na liście (dzięki Frequent Miler za Wskazówka). Kliknij „Data otwarcia, aby posortować rachunki otwarte w ciągu ostatnich 24 miesięcy według daty. Chase sprawdza tylko, czy konto zostało otwarte – nie ma znaczenia, czy od tego czasu je zamknąłeś.

Według większości danych, technicznie rzecz biorąc, nie będziesz poniżej 5/24 aż do pierwszego dnia 25 miesiąca po otwarciu piątego konta. Na przykład, jeśli Twoje piąte ostatnie konto zostało otwarte 17 stycznia 2018 r., Nie składaj wniosku o nową kartę do 1 lutego 2020 r.

Jakie konta dodają do twojego statusu 5/24?

Poniższe konta wliczają się do Twojej pozycji 5/24:

 • Wszystkie osobiste karty kredytowe otwarte w dowolnym banku (nawet jeśli są teraz zamknięte)
 • Wszystkie osobiste karty płatnicze (takie jak The Platinum Card® od American Express)
 • Wizytówki otwarte w Capital One, Discover i TD Bank
 • Autoryzowane karty użytkowników z osobistej karty kredytowej lub obciążeniowej innej osoby, zgodnie z raportem kredytowym. Możesz jednak zadzwonić na linię ponownego rozpatrzenia zgłoszenia Chase i poprosić, aby te konta nie były brane pod uwagę
 • Specjalne karty sklepowe, które są częścią krajowego systemu płatności i mogą być używane gdzie indziej. Niektóre dane sugerują, że teraz liczą się nawet karty sklepowe, które mogą być używane tylko w jednym zakładzie.

Następujące konta nie będą się liczyć do oceny 5/24:

 • Karty, o które się ubiegasz, ale których odmówiono (zapytania kredytowe nie są liczone)
 • Małe wizytówki większości wydawców kart, ze znanymi wyjątkami wymienionymi powyżej
 • Kredyty samochodowe, studenckie i hipoteczne

A co z konwersjami i aktualizacjami kart?

W zależności od tego, jak bank przetwarza konwersję lub aktualizację karty – nazywane również zmianą produktu – może nie zostać zgłoszone jako nowe konto. Przed ukończeniem aktualizacji lub zmianą produktu zapytaj bank, czy zostanie zakończony twardy kredyt. Jeśli tak, może to oznaczać, że konto zostanie uznane za nowe i zwiększy Twoją pozycję 5/24.

Czy wszystkie metody obejścia 5/24 są martwe?

Kiedyś istniały pewne sposoby na pokonanie 5/24 i zdobycie karty z pożądanym bonusem za rejestrację. Ale te drogi już nie działają. Następujące metody, które kiedyś omijały 5/24, są teraz martwe:

 • Śledź status klienta prywatnego
 • Szukaj wstępnie zakwalifikowanych ofert w narzędziu online
 • Oferty „Wybrane dla Ciebie widoczne po zalogowaniu na Chase.com
 • Aplikowanie poprzez oferty banerów Chase

Jednak ostatnio zdarzały się przypadki, w których posiadacze kart byli w stanie ominąć zasadę 5/24 poprzez ukierunkowane oferty „Tylko dla Ciebie. Aby sprawdzić, czy jesteś celem, przejdź do „Tylko dla Ciebie pod „Przeglądaj produkty na pasku menu po lewej stronie, gdy jesteś zalogowany na swoje osobiste konto Chase.

Jeśli desperacko potrzebujesz karty teraz i masz ponad 24 godziny na dobę, możesz spróbować zmienić produkt w rodzinie kart zarobkowych Chase Ultimate Rewards (zakładając, że posiadasz kartę, którą chcesz przekonwertować, przez co najmniej rok). Pamiętaj, że jeśli nie jesteś konkretnie nastawiony na premię za ulepszenie karty, nie otrzymasz premii za rejestrację za jakąkolwiek zmianę produktu.

5/24 FAQ

Czy mogę ubiegać się o dwie karty Chase tego samego dnia, kiedy mam 24 kwietnia i uzyskać zgodę na obie karty?

Historycznie rzecz biorąc, punkty danych sugerowały, że możesz ubiegać się o dwie karty Chase tego samego dnia, gdy jesteś na 24.04. Jednak kilka ostatnich punktów danych wykazało, że w tym przypadku jedna z aplikacji może zostać automatycznie odrzucona. W obu przypadkach pamiętaj, że Chase może zbyt szybko analizować klientów ubiegających się o kredyt. Naszym zaleceniem jest, aby nie naciskać i ubiegać się o jedną kartę Chase naraz.

Złożyłem wniosek o kartę dokładnie tego dnia, w którym spadłem poniżej 5/24 i odmówiono mi. Co mogę zrobić?

Poczekaj do pierwszego dnia następnego miesiąca i zadzwoń na linię ponownego rozpatrzenia zgłoszenia Chase lub złóż wniosek ponownie po pierwszym dniu następnego miesiąca.

Mam 24 lub więcej miesięcy. Czy mogę dostać kartę z innego banku?

Tak. Twój wynik 5/24 nie ma wpływu na zatwierdzenia kart kredytowych wydanych przez banki inne niż Chase. Oczywiście każdy bank ma własne kryteria zatwierdzania.

Czy wizytówki Chase wliczają się do mojego wyniku 5/24?

Nie. Jeśli otrzymałeś zgodę na wizytówkę Chase, nie zwiększy to Twojej pozycji 5/24. Jednak musisz mieć mniej niż 5/24, aby uzyskać akceptację dla większości wizytówek Chase.

Co się stanie, jeśli mam mniej niż 24 maja, ale w moim raporcie kredytowym mam konta autoryzowanych użytkowników, które sprawiają, że mam 24 maja?

Twoje zgłoszenie może zostać odrzucone lub oznaczone do dalszego rozpatrzenia. W obu przypadkach będziesz chciał zadzwonić na linię ponownego rozpatrzenia zgłoszenia Chase i zanotować, które konta są autoryzowanymi kontami użytkowników. Agent prawdopodobnie zapyta, czy odpowiadasz za te konta, i może Cię zatwierdzić, jeśli jesteś w stanie ich przekonać, że nie odpowiadasz za te konta.

Konkluzja

5/24 jest teraz mocno zakorzenioną zasadą, która nie ma oznak zniknięcia w najbliższym czasie. Oznacza to, że musisz bardzo strategicznie podchodzić do aplikacji i strategii nagród, aby zmaksymalizować pięć dozwolonych miejsc w Chase.

Jeśli dopiero zaczynasz w świecie nagród z kart kredytowych i masz 0/24 lub 1/24, będziesz chciał najpierw nadać priorytet zdobyciu kart Chase. Ale pamiętaj, aby nie próbować szybko zapełniać swoich pięciu miejsc kartami Chase. Ubieganie się o tak duży kredyt tak szybko to pewny sposób na zwrócenie uwagi Chase’a na niechcianą uwagę i zaryzykowanie długoterminowych relacji z bankiem. Rób to spokojnie i powoli i mądrze wybieraj karty, o które się ubiegasz i kiedy to robisz.

Więcej informacji o regule Chase’a 5/24 znajdziesz w tych powiązanych artykułach:

Dodatkowe raporty autorstwa Katie Genter.

Polecane zdjęcie: Isabelle Raphael / The Points Guy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy