Inter Cars po ataku hakerskim odzyskuje sprawność

Temat: Cyberbezpieczeństwo

  • Projekt budżetu dzięki 2019 rok do komisji sejmowych
  • Koniec ze zmianą czasu? Komisja Europejska zaprezentuje propozycję
  • W tę niedzielę zrobisz zakupy. Potem przewlekła przerwa
  • Gospodarka rośnie, ale inwestycje rozczarowały
  • Coca-Cola pozyskuje znaną sieć kawiarni

Firma Inter Cars, czyli jeden z największych w Polsce dostawców części samochodowych, przywróciła sprawność systemu sprzedażowego. "To, co się wydarzyło, na długi czas pozostanie dla nas lekcją" - poinformował zarząd korporacji.

"Po 3, pięć dobach od awarii odzyskaliśmy podstawową sprawność operacyjną. We wszystkich 16 krajach stajnie kapitałowej spółka Inter Cars prowadzi sprzedaż zarówno przy lokalizacjach, jak i poprzez katalogi internetowe" - oferuje zarząd Inter Cars po komunikacie opublikowanym na witrynie firmy.

Ukraina oskarża Rosję o atak hakerski. Publikuje wyniki śledztwa

Ważna lekcja

Spółka poinformowała także, że aktualnie trwają prace zmierzające do przywrócenia pełnej funkcjonalności wszystkich systemów teleinformatycznych Inter Cars S. A.

"To, co się wydarzyło, na długi czas pozostaje dla nas lekcją, wraz z której będziemy wyciągali obserwacje na przyszłość" - odczytujemy w komunikacie. Warto dołączyć, że firma poinformowała na temat sprawie polskie organy ścigania.

Atak hakerów

Systemy sprzedażowe firmy przestały działać w zeszłym tygodniu w następstwie międzynarodowego ataku hakerskiego. Dotknął on systemy komputerowe - m. in. na Ukrainie, w Danii, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały, że za awarie systemów komputerowych odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jak Petya.

Afera podsłuchowa na świecie. «To interesuje inwestorów i Brukselę» Informacje