Wynik kredytowy 795: Czy to dobrze czy źle?

17 lutego 2021
Category: Może Mieć

Twój wynik FICO ® mieści się w zakresie od 740 do 799, który można uznać za bardzo dobry. A 795 Fico ® wynik jest powyżej średniej oceny kredytowej. Pożyczkobiorcy z wynikami w przedziale Bardzo dobry zwykle kwalifikują się do lepszych stóp procentowych i ofert produktów pożyczkodawców.

25% wszystkich konsumentów ma wyniki FICO ® w zakresie bardzo dobrym .

W kategoriach statystycznych tylko 1% konsumentów z bardzo dobrymi wynikami FICO ® prawdopodobnie popełni poważne przestępstwa w przyszłości.

Poprawa wyniku kredytowego 795

Wynik FICO® na poziomie 795 jest znacznie powyżej średniej oceny kredytowej wynoszącej 704 , ale wciąż jest miejsce na poprawę.

Wśród konsumentów z oceną kredytową FICO® 795 średni wskaźnik wykorzystania wynosi 17,0%.

Najlepszym sposobem określenia, jak poprawić swoją zdolność kredytową, jest sprawdzenie FICO ® Score. Wraz z wynikiem otrzymasz informacje o tym, jak możesz zwiększyć swój wynik, na podstawie określonych informacji w pliku kredytowym. Znajdziesz tutaj również dobre ogólne wskazówki dotyczące poprawy wyników.

Dlaczego bardzo dobra ocena kredytowa jest świetna

Ocena kredytowa w przedziale Very Good oznacza udokumentowane doświadczenie w terminowym regulowaniu rachunków i dobrym zarządzaniu kredytem. Opóźnione płatności i inne negatywne wpisy w pliku kredytowym są rzadkie lub nie istnieją, a jeśli takie się pojawią, prawdopodobnie będą to co najmniej kilka lat wstecz.

Osoby z oceną kredytową 795 zazwyczaj płacą rachunki na czas; w rzeczywistości opóźnienia w płatnościach pojawiają się tylko w 15% ich raportów kredytowych.

Osoby takie jak Ty z bardzo dobrymi wynikami kredytowymi są atrakcyjnymi klientami banków i wydawców kart kredytowych, którzy zazwyczaj oferują pożyczkobiorcom takim jak Ty lepsze niż przeciętne warunki kredytowania. Mogą to być możliwości refinansowania starszych pożyczek po lepszych stopach procentowych niż były w stanie uzyskać w poprzednich latach, a także szanse na zapisanie się do kart kredytowych z kuszącymi nagrodami, a także stosunkowo niskimi stopami procentowymi.

Jak zachować się na dobrej drodze dzięki bardzo dobrej ocenie kredytowej

Aby osiągnąć punktację kredytową 795 , prawdopodobnie jesteś zdyscyplinowany w swoich nawykach finansowych i posiadasz solidne umiejętności zarządzania długiem. Nadal możesz jednak zwiększyć swój wynik i oczywiście będziesz chciał uniknąć utraty pozycji. W tym celu dobrze jest obserwować swój wynik i unikać zachowań, które mogą go obniżyć.

Czynniki wpływające na wyniki kredytowe obejmują:

Wykorzystanie kredytu . Aby określić stopień wykorzystania kredytu na karcie kredytowej, podziel saldo należności przez limit kredytowy karty, a następnie pomnóż przez 100, aby uzyskać procent. Oblicz wykorzystanie wszystkich swoich kart, a następnie oblicz całkowity współczynnik wykorzystania, dzieląc sumę wszystkich swoich sald przez sumę wszystkich limitów zadłużenia (w tym dla kart z saldami zerowymi). Prawdopodobnie wiesz, że wyniki kredytowe spadną w dół, jeśli „przekroczysz swój limit kredytowy na jednej lub kilku kartach, przesuwając wykorzystanie do 100%. Możesz nie wiedzieć, że większość ekspertów zaleca utrzymywanie wskaźnika wykorzystania poniżej 30% dla każdej karty i wszystkich kont odnawialnych ogółem. Wykorzystanie kredytu jest odpowiedzialne za około 30% Twojego FICO ® Score.

Terminowe opłacanie rachunków . Może się to wydawać oczywiste, ale nie ma większego wpływu na Twój wynik FICO ®: spóźnione i nieodebrane płatności mają negatywny wpływ na Twoją zdolność kredytową, a płatności na czas wpływają na Twój wynik. Historia płatności stanowi aż 35% Twojego FICO ® Score.

Mix kredytów . System punktacji FICO ® ogólnie faworyzuje pożyczkobiorców posiadających różne rodzaje kredytów, w tym zarówno pożyczki ratalne (np. Kredyty hipoteczne i samochodowe, ze stałymi płatnościami i ograniczonymi harmonogramami spłat), jak i kredyt odnawialny (np. Karty kredytowe, które pozwalają pożyczać w ramach określonego limit kredytowy i spłata przy użyciu zmiennych kwot płatności). Kombinacja punktów może mieć wpływ nawet na 10% Twojego FICO ® Score.

35% osób z 795 FICO ® Score posiada portfele kredytowe, które obejmują kredyt samochodowy, a 41% posiada kredyt hipoteczny.

Ostatnia aktywność kredytowa . Kiedy ubiegasz się o pożyczkę lub kartę kredytową, pożyczkodawca prosi o Twoją zdolność kredytową (a często również o raport kredytowy), aby pomóc w podjęciu decyzji, czy chcą udzielić Ci kredytu. Ten proces zwany twardym zapytaniem zwykle ma krótkoterminowy negatywny wpływ na zdolność kredytową. (Sprawdzenie własnego kredytu jest pytaniem łagodnym i nie wpływa na twoją zdolność kredytową). Twój wynik zwykle odzyskuje się po trudnych zapytaniach w ciągu kilku miesięcy, o ile nadążasz za rachunkami. Niedawna aktywność kredytowa może stanowić do 10% Twojego wyniku FICO ® Score.

Długość historii kredytowej . Wiek daje pewne korzyści, a jedną z nich może być wzrost zdolności kredytowej. Im dłużej korzystasz z kredytu i płacisz rachunki, tym lepsza będzie Twoja ocena kredytowa, gdy wszystkie inne czynniki są takie same. Jeśli jesteś nowy na rynku kredytów, niewiele możesz zrobić, aby to kontrolować. Ale jeśli zbudujesz rekord terminowych płatności i dobrych decyzji kredytowych, Twój wynik będzie z czasem wzrastał. Długość historii kredytowej może stanowić do 15% Twojego FICO ® Score.

Dokumenty publiczne mogą przeważyć nad wszystkimi innymi czynnikami i poważnie obniżyć twoją zdolność kredytową. Te wpisy, które mogą obejmować bankructwa, nie pojawiają się w każdym raporcie kredytowym, więc nie można ich procentowo porównywać z innymi wpływami na wynik. Ale na przykład bankructwo może trwać w raporcie kredytowym przez 10 lat, a wielu pożyczkodawców może odmawiać współpracy z tobą przez większość tego czasu, bez względu na to, jak dobrze radzisz sobie z innymi zachowaniami, które wpływają na twoją zdolność kredytową.

Chroń swoją zdolność kredytową przed oszustwami

Dla hakerów i złodziei tożsamości osoby z bardzo dobrymi wynikami kredytowymi są atrakcyjnym celem. Twój wynik może umożliwić oszustom otwarcie i wykorzystanie sporego fałszywego konta pożyczki lub karty kredytowej na twoje imię, a następnie zniknięcie, pozostawiając ci uporządkowanie bałaganu z pożyczkodawcą. Aby temu zapobiec, rozważ monitorowanie kredytu i usługi ochrony przed kradzieżą tożsamości. Usługi te mogą ostrzegać Cię, gdy wykryją wnioski o nowy kredyt lub inne nieoczekiwane zmiany w raporcie kredytowym.

Monitorowanie zdolności kredytowej jest również przydatne do śledzenia zmian wyników kredytowych. Może zachęcić Cię do działania, jeśli Twój wynik zacznie spadać, i pomoże Ci oznaczyć postęp w kierunku wyniku FICO® w wyjątkowym zakresie (800-850).

Konsumenci zgłosili 905 mln USD całkowitych strat związanych z oszustwami w 2017 r., Co oznacza wzrost o 21,6% w porównaniu z 2016 r., Przy średniej utracie 429 USD.

Dowiedz się więcej o swojej zdolności kredytowej

Ocena kredytowa 795 jest bardzo dobra, ale może być nawet lepsza. Jeśli uda Ci się podnieść swój wynik do zakresu Wyjątkowego (800-850), możesz kwalifikować się do najlepszych warunków kredytowania, w tym najniższych stóp procentowych i opłat oraz najbardziej atrakcyjnych programów lojalnościowych dla kart kredytowych. Świetnym miejscem do rozpoczęcia jest uzyskanie bezpłatnego raportu kredytowego od Experian i sprawdzenie swojej zdolności kredytowej, aby dowiedzieć się, jakie czynniki mają największy wpływ na Twój wynik. Przeczytaj więcej na temat zakresów wyników i tego, jaka jest dobra ocena kredytowa.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy