Wskazówki dotyczące karty kredytowej Suze Orman

17 lutego 2021
Category: Kredytowej Jest

Suze Orman jest geniuszem, jeśli chodzi o wskazówki, które mogą pomóc Ci raz na zawsze wyjść z zadłużenia karty kredytowej.

Niektórzy ludzie używają swoich kart kredytowych, aby płacić rachunki i kupować artykuły pierwszej potrzeby. Ale jeśli jesteś spłukany, ponieważ po prostu lubisz wydawać pieniądze na kredyt, musisz być gotowy na zmianę.

Te same strategie mogą pomóc Ci wyjść z długów, niezależnie od tego, czy znajdujesz się w takiej sytuacji z powodu konieczności, czy z odpustów. Chodzi o to, aby jak najszybciej spłacić najniższe możliwe oprocentowanie, bez wpadania we wszystkie pułapki kart kredytowych, które firmy mają drobnym drukiem.

Porównaj saldo kart kredytowych, aby obniżyć odsetkiPrzewodnik po zarządzaniu kartami kredytowymi Suze Orman
 • Obniż oprocentowanie
 • Pamiętaj, aby dokonać płatnościJeśli nie kwalifikujesz się do umowy 0%, Suze Orman mówi…
 • Praca z wysokimi stopami procentowymi
 • Mądrze spłacaj swoją kartę kredytowąDoradztwo kredytoweSuze Orman
 • Suze Orman jest autorką, doradcą finansowym i mówcą motywacyjnym
 • Suze ma licencjat z pracy socjalnejProwadził „The Suze Orman ShowObniż oprocentowanie
 • Negocjować. Jeśli masz dobrą historię kredytową i co miesiąc dokonywałeś minimalnej spłaty na swojej karcie na czas, możesz wynegocjować niższą stawkę z wystawcą karty kredytowej.
 • Przeniesienie salda. Przenieś swój dług na kartę o niższym oprocentowaniu i oszczędzaj na odsetkach. Poinformuj swojego obecnego dostawcę karty, że będziesz musiał dokonać przelewu salda, jeśli Twój kurs nie zostanie obniżony, i może zaoferować lepszą ofertę, ponieważ nie chcą stracić Twojej firmy. Ważne jest, aby nie dokonywać żadnych zakupów nową kartą, ponieważ całkowicie anuluje to wszelkie korzyści wynikające z zamiany karty.Czy wiedziałeś?Jeśli masz dobrą historię kart kredytowych i dokonałeś co najmniej minimalnych płatności miesięcznie, nie powinieneś anulować starych kart. Posiadają historię twoich płatności, które mają wpływ na twoją zdolność kredytową. Wszystko, co naprawdę musisz zrobić, to pociąć je, abyś nie mógł ich używać, bez całkowitego anulowania swoich kart.

  Pamiętaj, aby dokonać płatnościZgodnie z drobnym drukiem w większości warunków, za każdym razem, gdy dokonasz opóźnionej płatności, Twoja umowa 0% zostaje rozwiązana. Nawet jeśli dokonujesz regularnych płatności za pomocą nowej karty z oprocentowaniem 0%, wystawcy kredytów będą obserwować Twoje raporty kredytowe, aby sprawdzić, czy nie spóźniłeś się z płatnościami za pomocą którejkolwiek z innych kart, a nie tylko ich. W niektórych przypadkach może to również anulować umowę zerową.

  Należy przeczytać: Co zyskują firmy obsługujące karty kredytowe, oferując 0% stopę procentową?Chcą, abyś pomylił się używając karty, aby mogli zatrzymać stopę procentową 0% i zacząć naliczać odsetki w wysokości 20% lub więcej. Zawsze opłacaj rachunki karty kredytowej przed terminem płatności. Jeśli wysyłasz płatność pocztą, wyślij ją na pięć dni przed terminem.

  Jeśli nie kwalifikujesz się do umowy 0%, Suze Orman mówi…Czas zacząć pracę nad zmianą historii kredytowej, abyś mógł się zakwalifikować później.

  • Ocena kredytowa. Możesz to zwiększyć, płacąc co najmniej minimum miesięcznej płatności co miesiąc na czas. Po jakimś czasie Twój wynik powinien zacząć rosnąć.
  • Wskaźnik zadłużenia do limitu kredytowego. Nigdy nie jest rozsądnie wyczerpać cały limit kredytowy. Utrzymując niskie saldo, które stanowi ułamek dostępnego limitu kredytowego, współczynnik spadnie, a ocena kredytowa powinna wzrosnąć. Jeśli nie widzisz wzrostu, możesz zadzwonić do wystawcy karty kredytowej i poprosić go o zwiększenie limitu kredytu – tylko wtedy, gdy masz pewność, że możesz kontrolować swoje wydatki. Podniesienie tego limitu spowoduje spadek współczynnika, ponieważ saldo pozostanie niezmienione.Praca z wysokimi stopami procentowymiWymień swoje karty kredytowe w kolejności od najwyższego oprocentowania, a najniższego na końcu. Zignoruj ​​salda na wszystkich kartach, gdy to robisz. Po zebraniu tych kart upewnij się, że dokonujesz wszystkich minimalnych miesięcznych płatności na czas, ale dodaj trochę więcej do płatności za kartę o najwyższym oprocentowaniu.

   Możesz zaoszczędzić tysiące dolarów na oprocentowaniu, naciskając mocno i dokonując jak największych płatności dodatkowych. Kontynuuj w ten sposób, aż pierwsza karta, ta o najwyższym oprocentowaniu, zostanie całkowicie spłacona. Następnie zacznij robić to samo z drugą kartą w kolejce. Wszelkie dodatkowe płatności, które byłeś w stanie zapłacić pierwszą kartą, powinny teraz zostać zastosowane do drugiej.

   Zawsze śledź swoją zdolność kredytową, dopóki nie okaże się, że możesz kwalifikować się do transferu salda 0% lub niskiego kursu. Jest to jedna z porad dotyczących kart kredytowych, o których musisz pamiętać i nie zapomnieć.

   Mądrze spłacaj swoją kartę kredytową

   Zadłużenie karty kredytowej jest niezabezpieczone, więc jeśli nie możesz spłacić długu, nie mogą one przyjść po twoje aktywa, aby spłacić pieniądze.

   • Linia kredytowa pod zastaw domu. Linia kredytowa pod zastaw domu jest zabezpieczona, więc jeśli przegapisz płatność, bank może wykorzystać Twoje zabezpieczenie, którym jest Twój dom, jako płatność. Możesz zostać zmuszony do sprzedaży domu, aby spłacić saldo – nigdy nie powinieneś oferować domu jako zabezpieczenia, aby wyjść z sytuacji związanej z kartą kredytową.
   • Fundusze emerytalne. Nie powinieneś też nigdy pożyczać pieniędzy z oszczędności emerytalnych. Niektóre z tych pożyczek będą podlegały podwójnemu opodatkowaniu po osiągnięciu wieku emerytalnego i mają różne wymagania, które należy spełnić, w przypadku gdy można stracić wszystkie swoje oszczędności. Możesz również mieć do zapłacenia kary i opłaty.Doradztwo kredytoweDobry doradca kredytowy omówi całą sytuację finansową, zanim cokolwiek zostanie zaproponowane. Zazwyczaj będziesz musiał chodzić na niektóre zajęcia, aby uzyskać pomoc w zakresie technik zarządzania pieniędzmi i nauczyć się lepszych nawyków dotyczących wydawania pieniędzy.

    Suze Orman mówi również, że plan zarządzania długiem może być właściwym rozwiązaniem, jeśli całkowicie przestałeś dokonywać płatności. Harmonogram płatności zostanie ustalony z firmami obsługującymi karty kredytowe, który zostanie wspólnie uzgodniony przez Państwa. Możesz nie kwalifikować się do tego planu, jeśli Twój doradca nie uważa, że ​​zadłużenie Twojej karty kredytowej może zostać spłacone w ciągu kilku lat.

    Nie daj się oszukaćPrzy rosnącej liczbie problemów z zadłużeniem nie dziwi fakt, że niektóre firmy doradztwa kredytowego wykorzystują tę sytuację, pobierając niezwykle wysokie stawki za porady. Zachowaj ostrożność przy wyborze firmy doradztwa kredytowego i upewnij się, że jest ona uczciwa i uczciwa. Możesz poprosić o referencje, jeśli potrzebujesz pomocy przy ich wyborze.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy