Coraz mniej bezrobotnych. To najlepszy kwiecień od ponad 20 lat

9, 6 procent - tyle w kwietniu wyniosła stopa bezrobocia rejestrowanego przy Polsce. Oznacza to zmniejszenie o 0, 4 punktu procentowego w porównaniu spośród marcem i o jednej, 5 punktu procentowego aspektem kwietnia 2015 roku.

Ostatni raz tak małe bezrobocie w kwietniu odnotowano w 1992 roku.

Bezrobotnych ubywa

Jak melduje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, liczba bezrobotnych na końcu kwietnia 2016 r. wyniosła 1 523, 12 tys. osób i po porównaniu do marca spadła o 76, 7 tys. osób, czyli o 4, 8 procent.

W zeszłym roku - przy tym samym okresie a mianowicie spadek był nieco niższy i wyniósł 78, cztery tysięcy osób, czyli cztery, 2 procent.

Foto: MRPiPS / materiały prasowe

Liczba bezrobotnych spadła w pełnym kraju, a sytuacja uległa największej poprawie w województwie zachodniopomorskim (6, 5 % - 5, 2 tys. osób), lubuskim (6, dwóch procent - 2, 5 tys. osób) i podkarpackim (6 procent - siedmiu, 5 tys. osób).

Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej:

Spadek bezrobocia do odwiedzenia wartości jednocyfrowej to pozostały sygnał poprawy na branży pracy. Bezrobocie będzie spadać z uwagi na dobrą sytuację gospodarczą, rozpoczynają się także operacje sezonowe.

MRPiPS podaje także, że pracodawcy zgłosili do urzędów pracy 139 tys. ofert pracy i aktywizacji zawodowej. To oznacza wzrost - w porównaniu z kwietniem 2015 roku - o 25 procent.

Tagi: bezrobocie stopa bezrobocia Komentując korzystasz z sprzęt Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Żeby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Statut i zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć sankcje. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec budynku wielorodzinnym reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zniknąć spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi na temat aferę GetBack

Notowanie