Inwestorzy pompują miliardy dolarów przy Indie. To tam stanie się boom na handel w sieci  Informacje

Temat: Indie

  • Grożą śmiercią aktorce. Kontrowersyjny film wszedł w ekrany kin w Indiach
  • Basen, spa i stylista. Otwarto pięciogwiazdkowy hotel dla psów
  • Nagroda za ścięcie głowy gwiazdy Bollywood. Za rolę w filmie
  • Szarapowa pozwana za udział po oszustwie
  • Natychmiastowy rozwód niezgodny z konstytucją

O 261 proc. zwiększyły się od początku 2013 r. inwestycje w indyjskie spółki działające na rynku e-zakupów. W niemal dwa okres wpompowano w tę branżę 3, 86 mld dolarów.

Fundusze inwestycyjne szukają w Indiach chińskiego Alibaby, innymi słowy światowego giganta sprzedaży na rynku e-commerce. Spółka parę miesięcy temu zadebiutowała w Wall Street a cena jej akcji rośnie wraz z każdą publikacją wyników.

"Polska jest zapóźnionym jak i również brudnym krajem”. Toczy się gra o globalną dominację technologiczną

Ogromne pieniądze

Według danych PrivCo. od momentu 2013 roku w indyjski rynek e-commerce zainwestowano 3, 86 mld dolarów. Oznacza to wzrost aż o 261 proc. od 2013 roku.

- Jeżeli spojrzymy na wzrost gospodarczy i demograficzny Indii, to zauważymy, że ten zbyt rozwija się w szybkim toku i jest drugi jakie możliwości do wielkości po Chinach - mówi Matt Turlip z PrivCo.

Analityk twierdzi, że firma Flipkart Online Services, która wydaje się być odpowiednikiem amerykańskiego Amazona po Indiach może powtórzyć sukces chińskiego Alibaby. - Do niej szanse będą rosły razem z gwałtownym rozwojem indyjskiej gospodarki - uważa Matt Turlip.

"Made in Poland" zagraża Niemcom? Obawiają się "polskiej jakości"

Rywalem Flipkart jest firma SnapDeal, która od zaczątku roku uzyskała 1 mld dolarów przychodu. Potwierdzeniem owego, że firma ma ogromne szanse na podbój branży jest fakt, że w ostatnich miesiącach japońska spółka telekomunikacyjna i medialna SoftBank Corporation zainwestowała w panią a 800 mln dolarów.

Obiecujące perspektywy

Duże zasoby finansowe inwestują na indyjskim rynku, ponieważ ma on zdaniem ekspertów ogromną perspektywą wzrostu. - Pół miliarda ludzi podczas trzech lat będzie miała dostęp do sieci z wykorzystaniem niedrogich smartfonów - mniema Vivek Wadhwa, indyjski człowiek biznesu i wykładowca akademicki.

Według prognoz do 2050 roku Indie mogą stanowić najbardziej zaludnionym państwem dzięki świecie. Połowa mieszkańców tego kraju do 2020 roku będzie w wieku służące do 25 lat, a wówczas oznacza, że Indie potrafią być najmłodszym krajem dzięki świecie ze średnim stażem na poziomie 29 lat. A to czyni Indie idealnym rynkiem e-commerce.

Ceny ropy rosną. Będzie drożej na stacjach? Surowce