Układ scalony specyficzny dla aplikacji (ASIC) Bitcoin Miner

17 lutego 2021

Co to jest ASIC Bitcoin Miner?

Koparka z układem scalonym specyficznym dla aplikacji (ASIC) to urządzenie zaprojektowane wyłącznie w celu wydobycia – nie węgla, ale raczej cyfrowej waluty. Ogólnie rzecz biorąc, każdy górnik ASIC jest skonstruowany do wydobywania określonej waluty cyfrowej. Tak więc górnik Bitcoin ASIC może wydobywać tylko bitcoiny. Pomyśl o Bitcoin ASIC jako wyspecjalizowanych komputerach do wydobywania bitcoinów lub „generatorach bitcoinów.

Możesz również postrzegać urządzenia ASIC jako podobne do mikroprocesorów i układów pamięci o dostępie swobodnym (RAM) w komputerze; tylko zamiast być ogólnymi układami scalonymi, takimi jak te, górnicy Bitcoin ASIC są specyficznymi układami scalonymi zaprojektowanymi wyłącznie do utrzymywania łańcucha bloków Bitcoin – publicznej bazy danych przechowującej informacje cyfrowe. Opracowywanie i produkcja ASIC jako urządzeń górniczych jest kosztowna i złożona; ale ponieważ układy ASIC są zbudowane specjalnie do wydobywania kryptowaluty, wykonują swoją pracę szybciej niż słabsze komputery.

Dostępnych jest wiele różnych marek koparek Bitcoin, których cena może wahać się od 20 do 5000 USD w zależności od ich mocy i złożoności; i możesz kupować koparki Bitcoin ASIC w wielu miejscach – takich jak Walmart (NYSE: WMT), Amazon (NASDAQ: AMZN) i eBay (NASDAQ: EBAY). Microsoft (NASDAQ: MSFT) Store ma nawet „łatwą w użyciu koparkę Bitcoin, którą możesz bezpłatnie pobrać na swój komputer.

Przeglądanie Bitcoin, Blockchain i Mining

Kiedy mówimy „blok i „łańcuch w kontekście łańcucha bloków, tak naprawdę mówimy o informacjach cyfrowych („blokach), które są przechowywane w publicznej bazie danych („łańcuch). Protokół Bitcoin jest oparty na łańcuchu bloków. Tak więc, wraz z uruchomieniem Bitcoin w 2009 roku jako pierwszej kryptowaluty, technologia blockchain miała swoją pierwszą rzeczywistą aplikację.

W bitcoinie nie ma fizycznych „monet, tylko salda przechowywane w publicznej księdze w chmurze, które – wraz ze wszystkimi transakcjami bitcoinowymi – są weryfikowane przez ogromną ilość mocy obliczeniowej. Bitcoin jest wspierany przez miliony ASIC na całym świecie zwanych „górnikami. Wydobywając bitcoiny, możesz zarabiać kryptowalutę bez konieczności odkładania na nią pieniędzy. Jest to również jedyny sposób na wprowadzenie nowego bitcoina do obiegu.

Chociaż inwestowanie w kryptowalutę jest żmudne, kosztowne i tylko sporadycznie przynosi satysfakcję, przyciąga to niektórych inwestorów. Ludzie kupują drogie ASICS i płacą za dużo energii elektrycznej, aby zarobić więcej bitcoinów, które można wymienić na prawdziwą walutę.

Zrozumienie ASIC Bitcoin Miners

Pierwotnie twórca Bitcoina zamierzał wydobywać bitcoiny na procesorach (CPU) – na Twoim laptopie lub komputerze stacjonarnym. Jednak Bitcoin ASIC przewyższył zarówno procesory, jak i procesory graficzne (GPU), zarówno pod względem zmniejszonego zużycia energii elektrycznej, jak i większej mocy obliczeniowej. Po uzyskaniu trakcji w połowie 2013 r., Kiedy inne urządzenia do wydobywania sprzętu zaczęły uderzać w wąskie gardła w kopaniu, górnicy Bitcoin ASIC utrzymali przewagę.

Kopacze bitcoinów wykonują złożone obliczenia zwane hashami, a każdy hash ma szansę wygenerować bitcoin. Im więcej haszów wykonujesz, tym większe masz szanse na zarobienie bitcoinów. Większość ludzi dołącza do puli wydobywczej, aby zwiększyć swoje szanse na zarobienie bitcoinów. Pule wydobywcze płacą za wartościowe skróty zwane udziałami.

Domyślna pula wydobywcza wysyła wypłaty co tydzień na konta z co najmniej 5000 Satoshi – najmniejszą jednostką kryptowaluty Bitcoin. Jeśli konto nie osiągnie poziomu 5000 Satoshi w ciągu tygodnia, saldo jest przenoszone do przodu (nigdy nie jest tracone).

Co to jest ASIC Bitcoin Mining?

Wydobywanie to proces zarządzania łańcuchem bloków. Zadaniem górników ASIC Bitcoin jest przeglądanie i weryfikowanie poprzednich transakcji bitcoin oraz tworzenie nowego bloku, aby informacje mogły zostać dodane do łańcucha bloków. Proces wydobywania obejmuje rozwiązywanie złożonych problemów matematycznych za pomocą wewnętrznych funkcji skrótu powiązanych z blokiem zawierającym dane transakcji. Różni górnicy Bitcoin intensywnie rywalizują ze sobą, aby rozwiązać niezbędną matematyczną zagadkę.

Pierwszy górnik, który znajdzie rozwiązanie łamigłówki, jest w stanie autoryzować transakcję (dodać bitcoiny do bloku). Każdy zwycięzca loterii z wydobyciem bitcoinów otrzymuje nagrodę (określoną ilość bitcoinów). Nagroda obejmuje wszystkie opłaty transakcyjne za transakcje w tym bloku, co motywuje górników do gromadzenia jak największej liczby transakcji w bloku, aby zwiększyć swoją nagrodę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy