Taką inwestycję Warren Buffett twierdzi, że prawie każdy powinien dokonać

17 lutego 2021
Category: Jpmorgan Chase

Jego rada jest prosta i łatwa do zastosowania.

Nic dziwnego, że wielu inwestorów z niecierpliwością wyczekuje wiadomości o transakcjach na akcjach Warrena Buffetta. Wyrocznia z Omaha zrobiła karierę (i dużo pieniędzy) zbierając akcje.

Ale chociaż można się wiele nauczyć od Buffetta, inwestowanie jak on może nie być najlepszym posunięciem. Jego cele inwestycyjne, portfel i wielkość jego portfela prawdopodobnie różnią się od twoich. Zamiast naśladować jego transakcje, lepiej wysłuchać jego rad – aw szczególności wskazówek dotyczących inwestycji, które według niego powinna posiadać większość ludzi.

Źródło obrazu: Getty Images.

Jaką inwestycję poleca Buffett większości inwestorów?

Rada Buffetta dla przeciętnego inwestora jest prosta i łatwa do naśladowania: zainwestuj w fundusz indeksowy S&P 500 .

Fundusze indeksowe śledzą wyniki wskaźników rynkowych. Indeks S&P 500 Buffett zaleca w szczególności próby naśladowania wyników 500 amerykańskich akcji o dużej kapitalizacji, które łącznie stanowią 80% całej kapitalizacji rynku USA.

Aby znaleźć się na indeksie S&P 500, firmy muszą spełniać określone kryteria, w tym wykazywać dodatnie dochody za określoną liczbę kwartałów i mieć rozsądną cenę za akcję. Indeks jest również ważony kapitalizacją rynkową, co oznacza, że ​​reprezentacja każdej firmy jest proporcjonalna do łącznej wartości wszystkich jej wyemitowanych akcji.

Inwestując w indeks S&P 500, stawiasz na duże amerykańskie firmy, które mają udokumentowane doświadczenie. W rzeczywistości, kupując fundusz indeksowy S&P 500, przejmiesz niewielki udział w firmach, które prawie na pewno znasz, w tym Amazon, Apple, Clorox, Coca-Cola, Johnson & Johnson, JPMorgan Chase i Ralph Lauren .

Dlaczego Buffett zaleca inwestorom kupowanie funduszu indeksowego S&P 500?

Jak możesz się domyślić z powyższej listy, S&P 500 zapewnia ekspozycję na firmy z różnych branż, w tym firmy technologiczne, detalistów i sprzedających towary konsumpcyjne. To świetna wiadomość, ponieważ kupując fundusz z indeksem S&P, jesteś praktycznie zdywersyfikowany.

Jednak dywersyfikacja nie jest jedyną korzyścią. Twoje zwroty będą odpowiadały wynikom indeksu, który – w latach 1926-2018 – zapewnił średnie roczne zwroty na poziomie około 10%. Typowemu inwestorowi bardzo trudno jest konsekwentnie pobijać te wyniki przez dłuższy czas.

Inwestorzy próbujący wyczerpywać rynek również mogą wpaść w kłopoty, ale wpłacanie pieniędzy do funduszu S&P 500 prawie całkowicie eliminuje ryzyko kupowania drogich i niskich sprzedaży (przynajmniej dla tych, którzy zostawiają swoje pieniądze w spokoju na dłuższą metę). W rzeczywistości każdy, kto kiedykolwiek włożył pieniądze do funduszu indeksowego S&P 500 i zostawił go w spokoju na co najmniej 20 lat, osiągnąłby zyski, nawet gdyby kupił akcje, gdy akcje były najdroższe. Fundusze indeksowe S&P 500 nie wymagają aktywnego zarządzania, ponieważ obejmują po prostu akcje wchodzące w skład indeksu, więc mają kilka opłat, które pochłaniają zwrot z inwestycji.

Podsumowując, nie musisz tracić czasu na rynku, nie musisz konsekwentnie wybierać zwycięskich akcji i nie musisz martwić się o płacenie wysokich opłat, jeśli kupujesz fundusz indeksowy S&P 500. To prosty i łatwy sposób na duże obstawianie w Ameryce i maksymalizację szans na hojny zwrot przy jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka, więc nic dziwnego, że Buffett uważa, że ​​jest to najlepszy wybór dla większości ludzi, którzy nie poświęcają całej swojej kariery na ocenę inwestycji.

I chociaż Buffett i inni zdyscyplinowani inwestorzy zdecydowanie lepiej wybierają poszczególne akcje niż inwestowanie w fundusz indeksu S&P, musisz naprawdę być gotów włożyć w to pracę. Jeśli nie jesteś zdecydowany opracować rozsądną strategię inwestycyjną i zostać ekspertem w branżach, w których inwestujesz, skorzystanie z porady Buffetta i zainwestowanie pieniędzy w tę bezpieczną, prostą inwestycję na dłuższą metę może być najlepszym posunięciem finansowym, jakiego dokonasz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy