Pięć porannych nawyków, dzięki którym możesz odnieść sukces

Codzienne poranne rytuały ludzi biznesu to rozgrzewka przed ich trudnym, pełnym wyzwań dniem w pracy. Od momentu tego, jak zaczniesz poranek, zależy twoja wydajność jak i również skuteczność. Oto pięć nawyków, które pomogą ci z managera stać się CEO.

Wstawaj wcześnie

90 proc. ludzi na wysokich stanowiskach wstaje poprzednio 6 rano - wypływa z badań prowadzonych poprzez Laurę Vanderkam autorkę książki. „Co ludzie sukcesu robią zanim śniadaniem”. Jeff Immelt, były szef energetycznego koncernu GE, wstawał codziennie o 5. 30. Czas o świcie wykorzystywał na ćwiczenia kardio, podczas których czytał gazety i oglądał CNBC.

Foto: iStock

Richard Branson odrzucić marnuje ani minuty wraz ze swojego życia. Codziennie ożywia się o 5. 45, nawet wówczas, gdy odpoczywa na swojej prywatnej wyspie. Na wszelki wypadek zostawia odsłonięte okna, by pierwsze promienie słoneczne mogły go obudzić. Także szefowa koncernu PepsiCo Indra Nooyi wstaje codziennie o 4, a w pracy zjawia się nie później niż o 7 rano.

Wczesne godziny poranne sprzyjają koncentracji i skupieniu. To termin, kiedy nasz wypoczęty według nocy umysł może skupić się na rozwiązywaniu trudnych kłopotów. To także - według CEO - jedyny moment dnia, gdy możemy pobyć z sobą całkiem tylko.

Ćwicz

Im bardziej jesteś zapracowany, tym ważniejszy jest dla ciebie ruch. Trening przed śniadaniem pomaga zmniejszyć stres, odciążyć zmęczony ciągłym siedzeniem kręgosłup oraz naładować się endorfinami, które pomogą zmierzyć się z przeciwnościami losu. Aktywni ludzie sukcesu często rano idą na siłownię lub wykonują inne trening. Ursula Burns, prezes przedsiębiorstwa Xerox ma indywidualne trenowanie zaplanowane dwa razy po tygodniu o 6 rano, Barack Obama podkreśla, hdy nie wykorzystywał w pełni własnych możliwości, dopóki nie zaczął codziennie przebiegać trzech mil.

Foto: iStock

Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego Vogue’a, każdego poranka przed sześć: 45 rozgrywa mecz tenisa, a milioner Richard Branson twierdzi, że jego produktywność w ciągu dnia wydłużyła się aż o 4 godziny, od kiedy zaczął rano ćwiczyć. Także jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie, Oprah Winfrey, w swoim porannym planie treningowym łączy trening cardio z medytacją, które pozwalają jej zachować rzetelną kondycję psychiczną.

Zadbaj o swój wygląd

Foto: iStock

Poranne rytuały pielęgnacyjne nie dotyczą tylko kobiet. Ludzie sukcesu wiedzą, że w biznesie porządne wrażenie warte jest rzeczywiście dużo, an im wyższy szczebel zajmujemy w służbowej hierarchii tym większa przemoc na nienaganny "look". Podstawą atrakcyjnego wyglądu w branży jest zadbana, gładka buzię. Jeżeli się golisz, rób to z wykorzystaniem golarki, jaka gwarantuje najlepsze efekty jak i również daje Twojej skórze poczucie komfortu. Jeśli zależy ci na idealnym poranku, ulokuj w najlepszy sprzęt, taki jak golarka Braun Series 9.

Foto: P&G To najskuteczniejsza golarka na ziemi z opatentowaną technologią SyncroSonic™, która analizuje gęstość zarostu. Głowica golarki posiada pokryty tytanem trymer dla lepszego poślizgu po skórze. Series 9 umożliwia golenie dzięki sucho lub na mokro, przy użyciu wody, pianki lub żelu. Profesjonalny design to także zadbane, porządnie obcięte włosy, odpowiednio przystosowane perfumy i wypielęgnowane dłonie. O białych zębach nie zaakceptować warto wspominać. To oczywistość.

Zjedz zdrowe śniadanie

I nie mów, że nie jadasz śniadań. Wszystko jest rzeczą nawyku. Po nocy używane przez nas ciało potrzebuje nawodnienia i odżywienia. Pierwszy poranny posiłek zapewnia nam energię na cały poranek i południe. Dzięki niemu lepiej zapamiętujemy i dłużej potrafmy się skoncentrować.

Śniadanie powinno zawierać wszystkie wymagane składniki odżywcze, dlatego musi być urozmaicone i tworzyć się z różnych produktów. Powinno dostarczać około trzydzieści proc. kalorii przewidzianych na wszystkie posiłki w ciągu dnia.

Foto: iStock

Zaplanuj dzień

Badania pokazują, że wysokoproduktywni managerowie nie rozstają się z aplikacjami, które pomagają im zaplanować przywileje i bieżące zadania. Wówczas łatwiej o efektywną ich realizację. Pisarz Mark Twain zwykł mawiać, iż jeśli twój poranek rozpocznie się od zjedzenia żywej żaby, wówczas masz rękojmię, że już nic gorszego nie spotka Cię tego dnia. Swoją korporacyjną żabę połknij z samego rana a mianowicie najtrudniejsze rzeczy, ważne spotkania, trudne rozmowy zaplanuj w codziennym kalendarzu jako na wstępie.

Wniosek? Nasze zapasy poznawcze są ograniczone, dlatego należy korzystać z wymienionych rozsądnie. Jak przekonuje Charles Duhigg, autor książki „The Power of Habit”, rutyna gwarantuje psychiczną wolność, za sprawą której możemy skupić się na tym, co jest najistotniejsze.  Na przykład w robieniu kariery.

Artykuł powstał przy współpracy wraz z marką Braun

Tagi: sukces poranek kariera praca Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod linkiem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem zagniewany. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktokolwiek spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI przekształca nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje zwiać spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie