Reconstruction Finance Corporation: Definicja i dziedzictwo

17 lutego 2021
Category: Celem Jest

Pożyczkodawca, który pomógł uratować bankowość i sfinansować nowy ład

 • Dzielić
 • FlipboardE-mailReconstruction Finance Corporation była federalną agencją pożyczkową utworzoną przez rząd Stanów Zjednoczonych pod przewodnictwem prezydenta Herberta Hoovera w celu ratowania banków znajdujących się na krawędzi bankructwa i przywrócenia wiary Amerykanów w system finansowy, jednocześnie minimalizując kryzysy Wielkiego Kryzysu na początku lat trzydziestych XX wieku. Firma Reconstruction Finance Corporation ostatecznie rozrosła się, by finansować przedsięwzięcia rolnicze, handlowe i przemysłowe poprzez miliardy dolarów pożyczek, aż do jej rozwiązania w 1957 r. Odegrała znaczącą rolę w finansowaniu programów Nowego Ładu pod przewodnictwem prezydenta Franklina Delano Roosevelta, aby pomóc Stanom Zjednoczonym w odbudowie z najgorszego kryzysu finansowego.

  Kluczowe wnioski: Reconstruction Finance Corporation
 • Korporacja Finansowania Odbudowy została utworzona przez Kongres 22 stycznia 1932 r. W czasie Wielkiego Kryzysu, aby zapewnić kapitał awaryjny instytucjom finansowym. Wsparcie udzielane tym bankom porównywane jest do pomocy udzielanej w czasach nowożytnych.
 • Korporacja Finansowania Odbudowy pomogła zminimalizować upadki banków i poprawić warunki monetarne przed kryzysem bankowym w 1933 roku, finansując rolnictwo, handel i przemysł.Pod rządami Nowego Ładu Prezydenta Franklina Delano Roosevelta, Reconstruction Finance Corporation stała się największym inwestorem w gospodarce, reprezentując, według historyków, przeniesienie potęgi ekonomicznej Ameryki z Wall Street do Waszyngtonu.Utworzenie Korporacji Finansowania Odbudowy

  Podpisana przez Hoovera 22 stycznia 1932 r. Ustawa o finansowaniu rekonstrukcji utworzyła federalną agencję pożyczkową z 500 mln USD kapitału ze Skarbu USA „w celu zapewnienia awaryjnych instrumentów finansowych dla instytucji finansowych, aby pomóc w finansowaniu rolnictwa, handlu i przemysłu. .

  Hoover, opisując rolę agencji podczas ceremonii podpisania umowy w Białym Domu tego dnia, powiedział:

  „Tworzy potężną organizację z odpowiednimi zasobami, zdolną do wzmacniania słabości, które mogą pojawić się w naszej strukturze kredytowej, bankowej i kolejowej, aby umożliwić biznesowi i przemysłowi prowadzenie normalnej działalności bez strachu przed nieoczekiwanymi wstrząsami i opóźnieniami Jego celem jest powstrzymanie deflacji w rolnictwie i przemyśle, a tym samym zwiększenie zatrudnienia poprzez przywrócenie mężczyzn do ich normalnej pracy.… Powinno to dać szansę zmobilizowania gigantycznej siły naszego kraju do odbudowy .

  Agencja została wzorowana na War Finance Corporation, wysiłkach rządu federalnego mających na celu „centralizację, koordynację i finansowanie działań związanych z zaopatrzeniem i zaopatrzeniem, które towarzyszyły formalnemu przystąpieniu USA do I wojny światowej w kwietniu 1917 r., Według urzędnika badawczego Federal Reserve Bank of Cleveland Walker F. Todd.

  Firma Reconstruction Finance Corporation rozdzielała prawie 2 miliardy dolarów rocznie w pożyczkach w ciągu pierwszych trzech lat istnienia, chociaż pieniądze nie były wystarczające, aby wydobyć kraj z problemów gospodarczych. Pieniądze zapewniły jednak płynność systemowi finansowemu i zapobiegły upadkowi wielu banków, umożliwiając Amerykanom usunięcie swoich oszczędności.

  Krytyka Korporacji Finansowania Odbudowy

  Korporacja Finansowania Rekonstrukcji zniosła krytykę za ratowanie niektórych banków i kolei, a innych nie – szczególnie większych instytucji zamiast mniejszych, opartych na społeczności. Na przykład Reconstruction Finance Corporation ucierpiała z powodu pożyczki 65 milionów dolarów Bank of America i 264 milionów dolarów kolejom kontrolowanym przez jedne z najbogatszych rodzin i korporacji w kraju. Pierwotny plan agencji polegał na pomocy w ratowaniu małych banków w wiejskich częściach Stanów Zjednoczonych, które zazwyczaj nie miały dostępu do pożyczek Rezerwy Federalnej.

  Według Hoovera:

  „Nie jest tworzony dla pomocy wielkich przemysłów czy dużych banków. Takie instytucje są w stanie o siebie w pełni zadbać. Tworzy się go dla wsparcia mniejszych banków i instytucji finansowych, a poprzez płynność ich zasobów daje odnowione wsparcie dla biznesu, przemysłu i rolnictwa .

  Agencja została również poddana kontroli ze względu na jej tajny charakter, przynajmniej na początku, a także dlatego, że w ostatnich stadiach jej istnienia, prezes Jesse Jones, biznesmen z Houston, był postrzegany jako skorumpowany. Ujawniono na przykład, że Reconstruction Finance Corporation pożyczyła 90 milionów dolarów bankowi w Chicago, którego prezes był prezesem agencji. Ostatecznie agencja została zmuszona do ujawnienia nazwisk wszystkich swoich pożyczkobiorców zgodnie z ustawą o pomocy doraźnej i budowlanej. Agencja ujawniła, że ​​w rzeczywistości wielu pożyczkobiorców było dużymi bankami, które nie zamierzały czerpać korzyści z korporacji.

  Agencja przestała udzielać pożyczek w 1953 roku i zakończyła działalność w 1957 roku.

  Wpływ Korporacji Finansowania Odbudowy

  Utworzenie Korporacji Finansowania Odbudowy przypisuje ratowanie wielu bankom, a także stanowiło alternatywę dla kontrowersyjnego planu uczynienia z Rezerwy Federalnej tzw. Pożyczkodawcy ostatniej szansy upadających instytucji finansowych w czasie kryzysu. (Pożyczkodawca ostatniej instancji to termin używany do opisania banku centralnego narodu, który działa na rzecz ratowania zagrożonych instytucji. Rezerwa Federalna działa w tym charakterze w Stanach Zjednoczonych). Krytycy planu Rezerwy Federalnej obawiali się, że doprowadzi to do inflacji. a nawet pogłębiają depresję narodu.

  Agencja posłużyła również do „wzmocnienia struktury kapitałowej systemu bankowego i ostatecznie przekształciła się w „wygodną agencję, za pośrednictwem której można udzielić rządowego kredytu wielu dodatkowym grupom, którym administracja Roosevelta starała się pomóc, napisał BW Patch w 1935 r. W CQ Press. publikacja The RFC under Hoover and Roosevelt .

  Jak zauważyli zwolennicy Reconstruction Finance Corporation w czasie jej tworzenia, misją agencji było nie tylko ratowanie banków, ale także udzielenie pomocy milionom Amerykanów, którzy zdeponowali w nich swoje pieniądze. Innymi słowy, pozwolenie bankom na upadek doprowadziłoby do trudności, poza którymi już zadał kryzys.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy