Opcje refinansowania, gdy masz pożyczkę FHA

17 lutego 2021

Istnieją dziesiątki powodów, dla których warto refinansować kredyt hipoteczny. Po pierwsze, może pomóc ci obniżyć oprocentowanie, a tym samym obniżyć miesięczną płatność (plus całkowite odsetki, które płacisz w trakcie kredytu hipotecznego).

Dodatkowo możesz również refinansować, aby szybciej spłacić kredyt, uzyskać dostęp do gotówki, skonsolidować inne długi, a nawet pozbyć się ubezpieczenia kredytu hipotecznego.

Czy rozważasz refinansowanie z któregokolwiek z tych powodów? Jeśli masz pożyczkę FHA, możesz to zrobić na cztery sposoby:

FHA Streamline Refinance

Program FHA Streamline Refinance ma na celu zaoferowanie pożyczkobiorcom FHA szybką i łatwą drogę do refinansowania. Wymaga minimalnej dokumentacji, sprawdzania zdolności kredytowej, weryfikacji dochodów i wyceny w domu. Funkcja braku wyceny jest ogromną korzyścią, jeśli mieszkasz w okolicy, w której wartość domu znacznie spadła od czasu zakupu domu.

Aby kwalifikować się do FHA Streamline, musisz:

 • Bądź na bieżąco z pożyczką hipoteczną przez co najmniej ostatnie trzy miesiące
 • Dokonywać terminowo wszystkich spłat bieżącej pożyczki przez ostatnie sześć miesięcyByć co najmniej 210 dni po dacie zamknięciaZobacz „Wymierne korzyści netto z refinansowaniaJedyną wadą FHA Streamline jest to, że nie można przenieść kosztów zamknięcia do pożyczki. Te będą musiały zostać zapłacone gotówką przy zamknięciu. W zależności od pożyczkodawcy, koszty zamknięcia mogą być znacznie obniżone w FHA Streamlines.

  Refinansowanie wypłaty FHA

  Refinansowanie wypłaty FHA jest opcją 1), jeśli posiadasz kapitał własny w swoim domu lub 2) jeśli wartość Twojego domu wzrosła od czasu jego zakupu. Program umożliwia refinansowanie pożyczki większej niż bieżące saldo kredytu hipotecznego, przyjmując różnicę między tymi dwiema liczbami jako zryczałtowaną płatność gotówkową. Te pieniądze można wykorzystać na ulepszenia domu, czesne w college’u, spłatę długów lub inne wydatki, z którymi możesz mieć do czynienia.

  Aby zakwalifikować się do refinansowania wypłaty FHA, musisz:

  • Posiadaj więcej niż 20% kapitału własnego w domu (maksymalna pożyczka może wynosić tylko 80% wartości domu)
  • Spłacić na czas ostatnie 12 miesięcy spłaty kredytu hipotecznegoPoproś o wycenę swojego domu rzeczoznawcę zatwierdzonego przez HUD (Twój pożyczkodawca hipoteczny zajmie się tym)Pamiętaj, że refinansowanie typu cash-out zwiększy całkowite zadłużenie hipoteczne, co może oznaczać wyższą miesięczną płatność i dłuższy okres spłaty.

   FHA Simple Refinance

   Program Simple Refinance jest podobny do programu Streamline, chociaż wymaga dokładniejszego spojrzenia na Twoje dochody, kredyt i finanse. Wymaga również wyceny w domu. Ogólnie rzecz biorąc, Simple Refinance działa jak tradycyjny proces kredytowania hipotecznego, z kontrolą zdolności kredytowej, weryfikacją dochodów i dogłębnym analizowaniem dochodów i długów.

   Aby kwalifikować się do prostego refinansowania FHA, musisz:

   • Dokonywać terminowo wszystkich spłat bieżącej pożyczki przez ostatnie sześć miesięcy
   • Być co najmniej 210 dni po dacie zamknięciaUzyskaj wycenę swojego domu przez rzeczoznawcę zatwierdzonego przez HUDZobacz „Wymierne korzyści netto z refinansowaniaZaletą FHA Simple Refinance jest to, że pozwala sfinansować większość kosztów zamknięcia, wprowadzając je do salda pożyczki zamiast płacenia z góry. To jest duży wyróżnik w stosunku do programu Streamline.

    Refinansowanie do innego produktu pożyczkowego

    Ostatnią opcją jest refinansowanie pożyczki FHA na inny produkt pożyczkowy. Ponieważ pożyczki FHA wiążą się ze składkami na ubezpieczenie kredytu hipotecznego (często przez cały okres trwania pożyczki), refinansowanie do innego produktu pożyczkowego może pomóc w uniknięciu MIP i w rezultacie obniżyć miesięczne płatności.

    Jako pożyczkobiorca FHA możesz refinansować jeden z następujących produktów pożyczkowych:

    • Pożyczka konwencjonalna – Pożyczka konwencjonalna może pomóc uniknąć płatności z góry i dożywotniej MIP, a przy 20% zaliczce można również uniknąć rocznych składek. Należy pamiętać, że konwencjonalne pożyczki wymagają wyższej oceny kredytowej niż inne opcje hipoteczne.
    • Pożyczka VA – pożyczki VA nie wymagają zaliczki, ubezpieczenia hipotecznego i ograniczają koszty zamknięcia. Są dostępne tylko dla weteranów, członków wojska i ich kwalifikujących się małżonków.
    • Pożyczka USDA – jeśli Twój dom znajduje się na kwalifikującym się obszarze wiejskim, możesz refinansować do pożyczki USDA. Te również nie wymagają zaliczki i nie wymagają ubezpieczenia kredytu hipotecznego.Jak widać, istnieje kilka sposobów refinansowania jako pożyczkobiorca FHA, a właściwa opcja naprawdę zależy od Twoich celów związanych z refinansowaniem, a także od Twojej wyjątkowej sytuacji finansowej. Jeśli rozważasz refinansowanie swojej pożyczki FHA, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, skontaktuj się z Embrace Home Loans już dziś. Nasi eksperci kredytowi służą pomocą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy