O Kiva US

17 lutego 2021

Założona w 2005 roku jako pierwsza na świecie witryna internetowa poświęcona mikropożyczkom, Kiva umożliwia zwykłym ludziom gromadzenie pożyczek o wartości zaledwie 25 USD, aby zapewnić dostęp finansowy przedsiębiorcom w rozwijających się społecznościach na całym świecie. Od początku swojej działalności, obsługując pożyczki garstce sprzedawców ryb we wschodniej Ugandzie, Kiva rozrosła się, umożliwiając ponad 1,7 mln pożyczkodawców na całym świecie pożyczenie łącznie 1,2 mld USD ponad 2,6 mln przedsiębiorców w 89 krajach na całym świecie.

Kiva była w stanie osiągnąć taką globalną skalę, zachowując 97% stopę spłaty. Sukces Kivy zdobył uznanie i uznanie na całym świecie . W 2008 roku Kiva znalazła się na liście Top 50 magazynu TIME. W 2011 roku The Economist uhonorował firmę Kiva nagrodą za innowacyjność.

Po sukcesie modelu międzynarodowego, Kiva dostrzegła potrzebę przeciwdziałania wykluczeniu finansowemu poprzez wspieranie lokalnych przedsiębiorców w USA i rozpoczęła program Kiva US w 2011 roku, pierwotnie nazwany „Kiva Zip. Przedsiębiorcy zgłaszają się bezpośrednio do amerykańskiej witryny Kiva, aby zbierać fundusze na platformie i są połączeni z milionami pożyczkodawców Kiva. Umożliwia również lokalnym pożyczkodawcom udzielanie bezpośrednich pożyczek w wysokości zaledwie 25 USD przedsiębiorcom w ich sąsiedztwie. Od samego początku Kiva US ułatwiła finansowanie społecznościowe w wysokości ponad 40 milionów dolarów od ponad 280 000 pożyczkodawców do ponad 6 400 pożyczkobiorców .

DLACZEGO Pożyczamy MAŁYM FIRMOM?

Małe firmy są głównymi pracodawcami w Stanach Zjednoczonych i zatrudniają około 60 milionów Amerykanów. Jednak dostęp do kapitału małych firm, istotnego elementu tworzenia i rozwoju przedsiębiorstw, stał się dla wielu przedsiębiorców prawie niemożliwą przeszkodą. Właściciele małych firm mają coraz mniejsze możliwości dostępu do kapitału, a bankowość społeczna spadła o 50% w ciągu ostatniej dekady, a 80% małych firm nie jest w stanie uzyskać kredytów bankowych. Kiva nazywa to „brakującym mikro.

Kiva wychodzi naprzeciw tym wyzwaniom, wypełniając lukę w finansowaniu dzięki prostej, łatwej w użyciu platformie technologicznej obsługującej pożyczki społecznościowe, Kiva rewolucjonizuje dostępność i dostępność kapitału oraz wspiera wsparcie społeczności dla przedsiębiorców w USA.

Ponowne przemyślenie zdolności kredytowej. Kiva wykorzystuje ubezpieczenie społeczne do określenia zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Nigdy nie odrzucimy przedsiębiorcy z powodu jego kredytu, wartości netto lub lat w biznesie. Wierzymy, że zdolność kredytową można ustalić oceniając swój charakter i reputację. Aby dowiedzieć się więcej o innowacyjnym podejściu Kiva do ubezpieczania społecznego, kliknij tutaj.

Dzięki Kiva nasi partnerzy mogą:

Docieraj do najbardziej zaniedbanych populacji bez podejmowania ryzyka . Pożyczki Kiva są wspierane przez pożyczkodawców 1,7 mln, którzy udzielają pożyczek w celu uzyskania wpływu, a nie zwrotu.

Upewnij się, że ich przedsiębiorcy nie są powstrzymywani z powodu braku finansowania. x% pożyczek Kiva jest udzielanych klientom, którzy nigdy nie otrzymali finansowania.

Uzyskaj dostęp i stwórz listę klientów, których przyciąga 0% finansowanie Kiva. Społeczności z centrami odnotowują 200% wzrost finansowanych pożyczek.

Skorzystaj z pomocy pożyczkodawców ze społeczności Kiva, osób odpowiadających za pożyczki, darczyńców i fundacji. Angażuj wielu interesariuszy i zwiększaj społeczność.

Twórz i śledź wpływ. Kiva zapewnia Hubom ekskluzywny poziom dostępu do danych dotyczących wpływu (w tym wizualny przykład raportu).

Uruchom opłacalne programy pożyczkowe, aby osiągnąć cele rozwoju gospodarczego. Porównywalne programy mikropożyczek mogą kosztować co najmniej 250 tys., A Kiva Huby to jedna dziesiąta ceny.

Zalety finansowania społecznościowego w Kiva

Unikalna wielkość pożyczki – Niewiele osób oferuje taką wielkość (mniej przy tej stopie bez odsetek i opłat).

Średnia wielkość pożyczki CDFI wynosi około 12 000 USD

Średnia wysokość pożyczki w Kiva wynosi 5000 USD

Kiva rozdziela koszty – tradycyjne mikropożyczki są drogie i uciążliwe.

Niedrogie mikropożyczki: CDFI pobierają odsetki od 6–25%.

Mikropożyczkodawcy musieliby pobierać opłatę w wysokości 88% RRSO, aby uzyskać rentowność pożyczki w wysokości 2500 USD

Kiva skupia się na charakterze, a nie na ocenach kredytowych.

Kiva stosuje holistyczne kryteria oceny ryzyka bez minimalnej oceny kredytowej, dochodu gospodarstwa domowego lub czasu prowadzenia działalności i nie przyjmuje zabezpieczenia. Jesteśmy w stanie obsłużyć klientów, którzy inaczej nie dostaliby kapitału.

Kiva zapewnia dostęp do pierwszego szczebla drabiny finansowej.

Kiedy klienci nie spełniają wymagań dotyczących CDFI, mogą zostać skierowani w dół po drabinie kapitałowej do Kiva. Kiedy klienci wychodzą z systemu Kiva i są gotowi na dodatkowe finansowanie, mogą zostać skierowani w górę drabiny kapitałowej do innych pożyczkodawców.

Zdolność do angażowania wszystkich interesariuszy na rynku.

Produkt Kiva tworzy listę klientów dla dostawców pomocy technicznej – wnioskodawcy ubiegają się o pożyczkę, a także mogą zostać podłączeni do innych zasobów, które zapewniają Powiernicy i Centra. Usługi te często skutkują również ulepszonymi aplikacjami.

Banki i lokalna filantropia mogą zajmować się dopasowywaniem pożyczek, wpłacając 50 tys

Zwykli członkowie społeczności angażują się poprzez pożyczanie – zaledwie 25 USD

Powiernicy i centra śledzą postępy pożyczkobiorców

Chętnych pożyczać tam, gdzie nikt inny nie chce.

60% firm zostało odrzuconych z innych form finansowania, zanim trafiły do ​​Kiva

59% naszych pożyczkobiorców ma zdolność kredytową poniżej 650 lub nie znają swojej zdolności kredytowej

migawka naszego wpływu

68% naszych pożyczkobiorców to kobiety

71% naszych pożyczkobiorców to mniejszości

60% naszych pożyczkobiorców nie otrzymało wcześniej kredytu

58% kredytobiorców ma ocenę kredytową poniżej 650

„Program był wzajemnie korzystnym partnerstwem z firmą Kiva, przynosząc markę, zaplecze, zasoby i ramy do pożyczenia, podczas gdy miasto ma ludzi i właścicieli firm, którzy potrzebują zasobów. Opracowaliśmy całą strategię wokół programu, aby wdrożyć go w sposób najbardziej sensowny dla naszej społeczności . – Amy Ventura , Departament Rozwoju Gospodarczego, miasto Rochester

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy