Jak nie płacić subskrypcji, nie rezygnując z płatnej telewizji? Platforma nc+ reaguje na plany rządu

Szykowana przez PiS nowelizacja ustawy abonamentowej może sprawić, iż część klientów zrezygnuje z płatnej telewizji. Operatorzy przeciw zmianom protestują, ale w tej chwili szukają pomysłów, jak zmniejszyć skutki działania ustawy, jeśliby weszła w życie. Dzięki pewien pomysł wpadła podest nc+.

Stworzona za pośrednictwem resort kultury nowelizacja, w sensie technicznym już w Sejmie, mniema, że operatorzy płatnej tv będą musieli przekazać dane swoich klientów Poczcie Krajowej. To ona odpowiada zbyt ściąganie abonamentu. W ustawie pojawi się domniemanie, że ich klienci posiadają telewizory i będą musieli płacić abonament (jak nie zapłacą, Poczta będzie mogła ściągać zaległości w trybie egzekucji).

Projekt nowelizacji spotkał się z ogromną krytyką ze strony operatorów płatnej telewizji. Niezadowoleni są również ich klienci. Z testowania agencji mediowej MEC powstaje, że 1, 5 mln abonentów płatnej telewizji zapowiada rezygnację z usług operatorów, gdyby nowelizacja weszła w życie. Sieci kablowe i platformy cyfrowe nie pragną dodatkowo dopuścić, więc szukają sposobów, by do owego nie doszło. Stąd nie zaakceptować dziwi nowa oferta rabatowa platformy nc+, będąca reklamowana tak:

Masz po rodzinie osobę w wieku 75 lat lub samodzielnie jesteś seniorem? Skorzystaj spośród wyjątkowej promocji jaką przygotowała platforma nc+ dla wszystkich osób powyżej 75. roku życia.

Foto: nc+ / materiały prasowe

Posiadająca przeszło 2 mln abonentów podest nc+ proponuje klientom które mają 75 lat i więcej pakiety w cenie od momentu 19, 99 zł (tyle kosztuje pakiet Start+ z 73 kanałami), z promocyjnym dostępem do stacji HBO na kilka miesięcy.

Kto nie musi płacić abonamentu RTV?

Skąd ten pomysł? Rozwiązaniem dla wielu jednostek, którzy nie chcą płacić abonamentu, ale nie chcą też rezygnować z kablówki czy platformy, może stanowić bowiem przepisanie umowy z operatorem na członka rodziny, mającego powyżej 75. roku kalendarzowego życia, np. na babcię czy dziadka. Taka jednostka może być klientem płatnej telewizji, ale wedle ustawą nie musi płacić abonamentu RTV.

Warto dopisać, że zwolnione z płacenia abonamentu są także m. in. następujące grupy ludzi:

  • osoby zaliczone do I ekipy inwalidzkiej
  • kombatanci, jacy są inwalidami wojennymi bądź wojskowymi
  • osoby, które ukończyły 60 lat jak i również mają prawo do renty, ale jej wysokość nie zaakceptować przekracza 50 proc. zwyczajnego wynagrodzenia
  • osoby niewidome, których ostrość wzroku nie zaakceptować przekracza 15 proc.