Kilka rzeczy, które musisz wiedzieć

17 lutego 2021
Category: Musisz Wiedzieć

Jeśli zaczynasz z Bitcoinem, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć. Bitcoin umożliwia wymianę pieniędzy i dokonywanie transakcji w inny sposób niż zwykle. W związku z tym powinieneś poświęcić trochę czasu na poinformowanie się przed użyciem Bitcoin do jakiejkolwiek poważnej transakcji. Bitcoin powinien być traktowany z taką samą ostrożnością, jak zwykły portfel, a w niektórych przypadkach nawet bardziej!

Zabezpieczenie portfela

Podobnie jak w prawdziwym życiu, Twój portfel musi być zabezpieczony. Bitcoin umożliwia bardzo łatwy transfer wartości w dowolne miejsce i pozwala kontrolować swoje pieniądze. Takie wspaniałe funkcje wiążą się również z dużymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa. Jednocześnie Bitcoin może zapewnić bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, jeśli jest prawidłowo używany. Zawsze pamiętaj, że przyjęcie dobrych praktyk w celu ochrony pieniędzy jest Twoim obowiązkiem. Przeczytaj więcej o zabezpieczaniu portfela.

Cena bitcoina jest zmienna

Cena bitcoina może nieprzewidywalnie wzrosnąć lub spaść w krótkim okresie ze względu na jego młodą gospodarkę, nowatorski charakter i czasami niepłynne rynki. W związku z tym trzymanie oszczędności za pomocą Bitcoin nie jest obecnie zalecane. Bitcoin powinien być postrzegany jako aktywa wysokiego ryzyka i nigdy nie powinieneś przechowywać pieniędzy, których nie możesz stracić z Bitcoinem. Jeśli otrzymujesz płatności za pomocą Bitcoin, wielu usługodawców może je przeliczyć na lokalną walutę.

Płatności Bitcoin są nieodwracalne

Transakcji Bitcoin nie można cofnąć, może ją zwrócić jedynie osoba otrzymująca środki. Oznacza to, że powinieneś zadbać o prowadzenie interesów z ludźmi i organizacjami, które znasz i którym ufasz lub które mają ugruntowaną reputację. Ze swojej strony firmy muszą śledzić żądania płatności, które wyświetlają swoim klientom. Bitcoin może wykryć literówki i zazwyczaj nie pozwala przez pomyłkę wysłać pieniędzy na nieprawidłowy adres, ale najlepiej jest mieć kontrolę w celu dodatkowego bezpieczeństwa i nadmiarowości. W przyszłości mogą istnieć dodatkowe usługi zapewniające większy wybór i ochronę zarówno dla przedsiębiorstw, jak i konsumentów.

Bitcoin nie jest anonimowy

Aby chronić swoją prywatność za pomocą Bitcoin, wymagany jest pewien wysiłek. Wszystkie transakcje Bitcoin są publicznie i trwale przechowywane w sieci, co oznacza, że ​​każdy może zobaczyć saldo i transakcje z dowolnego adresu Bitcoin. Jednak tożsamość użytkownika za adresem pozostaje nieznana, dopóki informacje nie zostaną ujawnione podczas zakupu lub w innych okolicznościach. Jest to jeden z powodów, dla których adresy Bitcoin powinny być używane tylko raz. Zawsze pamiętaj, że przyjęcie dobrych praktyk w celu ochrony prywatności jest Twoim obowiązkiem. Przeczytaj więcej o ochronie swojej prywatności.

Potwierdzenia Lekkie portfele Bitcoin Core 0Bezpieczne tylko wtedy, gdy ufasz osobie, która Ci płaci 1Raczej niezawodnyW większości niezawodny 3W większości niezawodnyWysoce niezawodny 6Minimalna rekomendacja dla transferów bitcoin o wysokiej wartości 30Zalecenie w sytuacjach awaryjnych, aby umożliwić interwencję człowieka Niepotwierdzone transakcje nie są bezpieczne

Transakcje nie zaczynają się jako nieodwracalne. Zamiast tego otrzymują wynikpotwierdzeniaktóry wskazuje, jak trudno jest je odwrócić (patrz tabela). Każde potwierdzenie zajmuje od kilku sekund do 90 minut, przy czym 10 minut to średnia. Jeśli transakcja jest zbyt niska lub w inny sposób jest nietypowa, uzyskanie pierwszego potwierdzenia może potrwać znacznie dłużej.

Bitcoin jest nadal w fazie eksperymentalnej

Bitcoin to eksperymentalna nowa waluta, która jest aktywnie rozwijana. Każde ulepszenie sprawia, że ​​Bitcoin jest bardziej atrakcyjny, ale także ujawnia nowe wyzwania w miarę wzrostu popularności Bitcoin. Podczas tych bólów wzrostu możesz napotkać zwiększone opłaty, wolniejsze potwierdzenia lub nawet poważniejsze problemy. Przygotuj się na problemy i skonsultuj się z ekspertem technicznym przed dokonaniem jakichkolwiek większych inwestycji, ale pamiętaj, że nikt nie jest w stanie przewidzieć przyszłości Bitcoina.

Podatki i przepisy rządowe

Bitcoin nie jest oficjalną walutą. To powiedziawszy, większość jurysdykcji nadal wymaga płacenia podatków od dochodu, sprzedaży, wynagrodzeń i zysków kapitałowych od wszystkiego, co ma wartość, w tym bitcoinów. Twoim obowiązkiem jest upewnienie się, że przestrzegasz przepisów podatkowych i innych wymogów prawnych lub regulacyjnych wydanych przez Twój rząd i / lub lokalne gminy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy