Kiedy sprzedawać Bitcoin: 3 strategie inwestycyjne

17 lutego 2021
Category: Tylko Wtedy

Większość inwestorów kryptowalut często zastanawia się, kiedy jest właściwy czas na sprzedaż Bitcoinów? W końcu powszechna wiedza na temat inwestowania sugeruje, że kupujesz tanio, a sprzedajesz drogo, ale wykluczenie jakichkolwiek zdolności telepatycznych, wiedząc, kiedy są niskie i wysokie, jest niemożliwe.

Czy powinieneś sprzedawać Bitcoin?

Piosenkarka Lily Allen słynnie żałowała, że ​​odmówiła wykonania koncertu za pośrednictwem transmisji na żywo w zamian za setki tysięcy bitcoinów, jeszcze we wczesnych latach istnienia kryptowaluty. To oświadczenie z żalem padło w 2014 roku, kiedy cena BTC wynosiła około 1000 USD. Gdyby zagrała koncert i zrealizowała pieniądze, wyobraź sobie, jak by się teraz czuła. Jeśli jednak kupiłeś Bitcoin, skąd wiesz, kiedy go sprzedać?

Chociaż nie ma dobrej lub złej odpowiedzi na to pytanie poza kryształową kulą. Wiele zależy od tego, czy jesteś ryzykantem, czy też lubisz grać bezpiecznie. I niestety trzeba być gotowym na błędy. W końcu, jak każde inwestowanie, kryptowaluta jest ryzykownym aktywem i chociaż można zarobić dużo pieniędzy, równie łatwo można to wszystko stracić. Ale aby lepiej zrozumieć, kiedy sprzedawać Bitcoin, możemy zacząć od spojrzenia na cenę Bitcoin.

Stabilność i zmienność cen bitcoinów

Cena Bitcoina cieszyła się względną stabilnością przez większą część lata i do wczesnej jesieni, a do połowy września jej zmienność osiągnęła najniższy poziom od czterech miesięcy. W rzeczywistości w Coinmama zachwalaliśmy tę stabilność tydzień po tygodniu, gdy cena BTC oscylowała w pobliżu 10 000 USD.

Jednak 24 września ta stabilność wydawała się zachwiać. W ciągu zaledwie kilku godzin cena Bitcoina spadła o ponad 1000 USD, a przez następny miesiąc spadłaby do 7 446 USD, najniższego poziomu od połowy maja. Następnie, 25 października, Bitcoin odnotował najwyższą 24-godzinną zmianę ceny od 2011 r., Kiedy to osiągnął 5,60 USD, przesuwając go na krótko ponad granicę 10000 USD.

Chociaż kuszące jest obserwowanie spadku ceny i natychmiastowej paniki i sprzedaży, co oznacza zmienność cen i jak ma się do wiedzy, kiedy sprzedać Bitcoin?

Kiedy sprzedawać Bitcoin: trzy strategie inwestycyjne

1. Kiedy zmienność cen bitcoinów to dobra wiadomość

Day traderzy kryptowalut dobrze prosperują na zmiennym rynku cenowym. W końcu 40% wzrost ceny w ciągu 24 godzin naprawdę daje możliwość kupowania po niskich cenach i sprzedawania drogich – jeśli oczywiście złapiesz cenę po właściwej stronie. Łatwiej to powiedzieć niż zrobić, ale dla osób podejmujących wysokie ryzyko zmienna cena może oznaczać, że nadszedł czas, aby sprzedać Bitcoin (a następnie kupić go ponownie). Ważne jest, aby pamiętać, że jest to ruch, który może łatwo przynieść odwrotny skutek, zwłaszcza jeśli jesteś niedoświadczonym handlowcem. Dlatego zawsze zachowaj ostrożność – lub bądź przygotowany na utratę całej inwestycji.

2. HODLing jako strategia długoterminowaDla inwestorów bardziej niechętnych do ryzyka lepszą strategią może być spojrzenie na kryptowaluty jako inwestycję długoterminową i na HODL lub trzymanie się przez całe życie, bez względu na cenę, decydując się na sprzedaż Bitcoin tylko wtedy jesteś gotowy do przejścia na emeryturę. Podczas gdy wzorzec cen Bitcoin w ostatniej dekadzie wskazuje na ciągły ruch w górę, to podejście również nie jest pozbawione ryzyka. Chociaż wielu próbowało, nikt nie może z całą pewnością przewidzieć, gdzie Bitcoin będzie za następną dekadę, nie mówiąc już o kolejnych 30-40 latach od teraz. A atut jest wciąż tak nowy, że nie tylko waha się cena, ale także regulacje dotyczące jego legalności. W tym podejściu jest dużo wiary, ze zdolnością do odwrócenia uwagi. Mimo to, jeśli jesteś prawdziwym zwolennikiem Bitcoinów, inwestowanie i HODLing to nie czasochłonny sposób (miejmy nadzieję) obserwowania wzrostu inwestycji.Tylko upewnij się, że HODLESZ również klucze prywatne!

3. Strategia środka drogiJeśli chcesz przyjąć podejście, które łączy handel dzienny i HODLing, możesz zdecydować się na sprzedaż procentu swojego Bitcoina, zachowując resztę. Pozwala to spróbować wykorzystać zmienność cen i sprzedawać drogie bez ryzyka całej inwestycji. Jednocześnie pozostawia nietkniętą część inwestycji dzięki długoterminowemu podejściu. Takie podejście również wymaga czasu i ryzyka. I decydowanie z wyprzedzeniem, jaki procent chcesz utrzymać i jakiego procentu wymaga handel Nigdy nie wiesz, czy sprzedasz we właściwym czasie, czy też trzymanie się opłaci na dłuższą metę. Ale dla ludzi, którzy chcą tego, co najlepsze (i najgorsze) z obu światów, może to być podejście do tego, kiedy sprzedać Bitcoin.

Powiązane artykułyBitcoin Mining: Jak działa Bitcoin Mining

Coinmama ma wszystkie informacje potrzebne do uzyskania informacji o wydobywaniu bitcoinów. Dowiedz się, jak działa wydobywanie bitcoinów, jakie są pule bitcoinów i sprzęt do wydobywania bitcoinów i nie tylko. Odwiedź Coinmama, aby dowiedzieć się więcej już dziś!

Halving Bitcoina 2020: wszystko, co musisz wiedzieć

Dowiedz się wszystkiego o Halvingu Bitcoinów 2020 i jak prawdopodobnie wpłynie on na cenę Bitcoinów. Odwiedź Coinmama, aby uzyskać aktualne informacje i kupić BTC, zanim nastąpi Halving Bitcoina!

10 powodów, dla których warto kupować Bitcoin w 2020 roku

Bitcoin zmienia świat. Ale jeśli potrzebujesz konkretnych powodów, dla których jest to przyszłość pieniędzy, Coinmama ma 10 powodów, aby kupić Bitcoin w 2020 roku.

10 momentów, które zdefiniowały Crypto w 2019 roku

Jesteśmy dwa lata po astronomicznym wzroście kryptowalut, który dał Bitcoin…

Powrót do przyszłości: najwcześniejsze wiadomości Bitcoin

Nie brakuje wiadomości dotyczących Bitcoin, ale jak wyglądały te wiadomości, gdy BTC zadebiutował? Przyglądamy się historii Bitcoin poprzez wczesne artykuły.

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin Bitcoin! Spojrzenie wstecz na 11 lat

Gdy Bitcoin kończy 11 lat, spoglądamy wstecz na historię i ewolucję kryptowaluty z kalendarium najważniejszych wydarzeń Bitcoin.

Kiedy sprzedawać Bitcoin: 3 strategie inwestycyjne

Kiedy dokonujesz inwestycji, wiedza, kiedy sprzedać, jest tak samo ważna, jak kiedy kupić. Ale kiedy jest właściwy czas na sprzedaż Bitcoinów? Przyjrzyjmy się trzem strategiom.

Objaśnienia dotyczące Bitcoin HashRate (2019)

Jeśli śledzisz wiadomości z kryptowalut, być może widziałeś ostatnio raporty o hashracie Bitcoina przekraczającym poziom 100 exahash (lub 0,1 zetahasha). W tym artykule odpowiemy na wszystkie te pytania i nie tylko. Chociaż temat może wydawać się techniczny, naprawdę nie jest taki trudny do zrozumienia.

Ponowna wizyta w rajach podatkowych Bitcoin

Badamy kolejne 3 kraje, które nakładają minimalne podatki i przyjmujemy łagodne stanowisko regulacyjne w sprawie kryptowalut. Przefiltrowaliśmy również nasze wybory pod kątem jakości życia, ponieważ większość ludzi nie chce przenosić się na maleńką mikronację wyspiarską założoną na spornym terytorium, nawet jeśli jest to wyjątkowo przyjazne dla blockchain!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy