Kiedy należy prosić o podwyższenie limitu kredytu?

17 lutego 2021
Category: Dobra Ocena

Najlepszy czas: kiedy zarabiasz więcej niż wcześniej i masz dobry kredyt.

Z podobnej notatki.
 • Najlepsze karty kredytowe roku 2020Wiele lub wszystkie przedstawione tutaj produkty pochodzą od naszych partnerów, którzy nam wynagradzają. Może to mieć wpływ na to, o jakich produktach piszemy oraz gdzie i jak produkt pojawia się na stronie. Nie ma to jednak wpływu na nasze oceny. Nasze opinie są naszymi własnymi.

  Poproszenie wystawcy karty kredytowej o zwiększenie limitu kredytowego może nie tylko zwiększyć siłę nabywczą, ale także obniżyć wykorzystanie kredytu, co może pomóc w uzyskaniu wyników kredytowych. Jednak to, czy Twoja prośba zostanie zatwierdzona, jest kwestią czasu. Często mówi się, że najlepiej poprosić o nowy kredyt, kiedy go nie potrzebujesz (przynajmniej jeszcze nie).

  Właściwy moment na wystąpienie o podwyższenie limitu kredytowego

  Będziesz mieć większe szanse, jeśli konto było otwarte co najmniej od sześciu miesięcy do roku.

  Kiedy twój kredyt jest dobry. Dobra ocena kredytowa sygnalizuje wystawcy karty kredytowej, że odpowiadasz za pożyczone pieniądze. W związku z tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że będziesz dokonywać płatności na czas i rozumieć, ile możesz zapłacić miesięcznie. Możesz bezpłatnie śledzić swoją zdolność kredytową za pośrednictwem witryn dotyczących finansów osobistych, w tym NerdWallet. Pamiętaj, dobry kredyt to nie to samo, co dobra kondycja finansowa, ale wierzyciele zakładają, że te cechy są ze sobą powiązane. Staraj się mieć jedno i drugie.

  Kiedy masz dobre wyniki. Jeśli dokonałeś wszystkich płatności na czas i nigdy nie przekroczyłeś limitu karty, istnieje większe prawdopodobieństwo, że zostaniesz zatwierdzony do podwyższenia limitu. (Opóźnienia w płatnościach i wysokie wykorzystanie kredytu mogą sugerować, że ktoś ma problemy z pieniędzmi). Będziesz mieć również większe szanse, jeśli masz konto u tego konkretnego wierzyciela przez co najmniej sześć miesięcy do roku.

  Niewłaściwy moment, aby poprosić o podwyższenie limitu kredytowego

  Kiedy ostatnio poprosiłeś o podwyżki w innym miejscu lub złożyłeś wniosek o nowe linie kredytowe. Gwałtowność wniosków o nowy kredyt może być oznaką trudności finansowych. Kiedy ubiegasz się o nowy kredyt, a czasami, gdy ubiegasz się o podwyższenie limitu kredytowego, w raporcie kredytowym pojawia się twarde zapytanie. Nowe wnioski kredytowe powodują nałożenie nowej kary kredytowej, która może zaszkodzić Twojemu kredytowi, zwłaszcza jeśli historia kredytowa jest krótka.

  Jeśli zarabiasz mniej pieniędzy, twoja siła nabywcza spadła, więc emitent nie ma powodu, aby udzielać ci więcej kredytu.

  Kiedy podjąłeś niskopłatną pracę. Jeśli niedawno podjąłeś pracę na niżej płatnej pracy, nawet jeśli jest ona bardziej satysfakcjonująca, to nie jest czas, aby prosić o podwyżkę. Twoja siła nabywcza spadła, więc emitent nie ma powodu, aby udzielać Ci dodatkowego kredytu.

  Kiedy twój kredyt jest niepewny. Jeśli twoja zdolność kredytowa nie jest dobra lub doskonała, prawdopodobnie nie zostaniesz zatwierdzony do uzyskania dodatkowego kredytu, ponieważ w niedawnej przeszłości nie wykazałeś się dobrą oceną kredytu. Zwiększ swój wynik przed złożeniem wniosku o zwiększenie limitu.

  Kiedy wyruszasz w zagraniczną przygodę. Podróże karmią duszę, ale także zwiększają podatność na oszustwa związane z kartami kredytowymi. Podróże uwalniają również nasze (finansowe) zahamowania, przez co wydajemy więcej niż normalnie. Zwiększając swój limit, dasz sobie więcej swobody, aby wystawić kosztowny rachunek z karty kredytowej, który będziesz musiał zapłacić, gdy wrócisz do rzeczywistości. Poczekaj, aż zwiększysz swój limit, aż wrócisz.

  Najgorsze, co mogą powiedzieć, to nie. Nie powinienem spróbować?

  Często żądanie zwiększenia limitu spowoduje poważne ściągnięcie raportu kredytowego. Może to zaszkodzić Twojemu kredytowi, zwłaszcza jeśli masz krótką historię kredytową. Jeśli zadzwonisz do wydawcy karty kredytowej, możesz zapytać, czy zostanie wszczęte twarde zapytanie. Czasami możesz wziąć mniejszy wzrost i zrezygnować z ciągnięcia.

  Prośba o podwyżkę może wpłynąć na Twoją zdolność kredytową.

  Jeśli zdecydujesz, że nadszedł właściwy czas na zwiększenie limitu, zadzwoń do obsługi klienta lub poproś o zwiększenie limitu kredytowego online. To bardzo prosta procedura. Nie zniechęcaj się, jeśli Twoja prośba zostanie odrzucona. Wydawca Twojej karty kredytowej może w przyszłości zwiększyć Twój limit kredytowy, jeśli nadejdzie odpowiedni moment.

  Konkluzja: Spróbuj przesunąć w czasie wniosek o zwiększenie limitu kredytowego, aby zwiększyć prawdopodobieństwo jego zatwierdzenia. I oczywiście staraj się, aby wydatki były na tyle niskie, aby co miesiąc w całości spłacać swoją kartę kredytową.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy