Jaka jest wymagana dokumentacja dla kredytu budowlanego?

17 lutego 2021
Category: Może Mieć

Kiedy jesteś na rynku pożyczki budowlanej, musisz przedstawić pożyczkodawcy lukratywny pakiet, aby chciał cię zatwierdzić do pożyczki. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ pożyczkodawcy są bardzo wybredni co do tego, komu udzielą finansowania budowy ze względu na ryzyko związane z tego typu pożyczką. Aby wyglądać jak najlepiej, zapoznaj się z dokumentacją dotyczącą budowy, którą będziesz musiał dostarczyć, aby rozpocząć proces kredytu na budowę domu.

Dokumentacja finansowa dla kredytów budowlanych

Oczywistym aspektem kredytu budowlanego jest dowód, że możesz sobie na to pozwolić. Oznacza to, że będziesz musiał przedstawić pożyczkodawcy dokumenty potwierdzające Twoje dochody, zatrudnienie i majątek. Te elementy można udowodnić za pomocą różnych dokumentów:

 • Ostatnie 2 lata W-2, jeśli jesteś zatrudniony przez kogoś
 • Deklaracje podatkowe z ostatnich 2 lat wraz z 1040 i wszystkimi harmonogramami, jeśli jesteś samozatrudnionyWeryfikacja formularza zatrudnienia wypełnionego przez Twojego pracodawcę w celu weryfikacji Twoich dat zatrudnienia i aktualnego statusuList na papierze firmowym profesjonalnego, certyfikowanego CPA, który udziela porad finansowych lub przygotowuje zeznania podatkowe, jeśli jesteś samozatrudnionyOdcinek wypłaty pokazujący dochody z ostatnich 30 dniWyciągi bankowe z ostatnich dwóch miesięcy wykazujące dochody osób pracujących na własny rachunekWyciągi bankowe przedstawiające wszelkie rezerwy lub dowód wpłaty zaliczkiJeśli jest coś „niestandardowego w Twoich finansach w związku z kredytem budowlanym, najlepiej dostarczyć te dokumenty od razu. Kilka przykładów obejmuje orzeczenie rozwodowe w przypadku rozwodu; dokumenty zasądzone przez sąd, jeśli płacisz / otrzymujesz alimenty; wszelkie dokumenty potwierdzające otrzymywane dochody z ubezpieczenia społecznego lub inwalidztwa; dowód wszelkich dochodów z inwestycji uzyskanych z wynajmu nieruchomości; lub wszelkie inne różne dochody i / lub płatności, których dokonujesz regularnie, które będą odgrywać rolę w zatwierdzeniu twojej pożyczki.

  Dokumenty Konstruktora

  Oprócz udowodnienia, że ​​możesz sobie pozwolić na kredyt budowlany, jest możliwość udowodnienia, że ​​budowniczy ma kwalifikacje do projektu. Ponieważ bank będzie zapewniał środki na ryzykowny kredyt, musi w pełni ocenić budowniczego, aby upewnić się, że spełnia on wymagania stawiane przez pożyczkodawcę. Dokumenty potrzebne do tego procesu obejmują:

  • Odpowiedni opis materiałów, które mają być użyte w projekcie
  • CV budowniczego przedstawiające jego przeszłą historię budowania domówReferencje od konstruktora, które pozwalają pożyczkodawcy na ich weryfikację oraz pracę, którą wykonuje budowniczyKopia danych uwierzytelniających producenta, w tym licencja i ubezpieczenie, które pozwalają mu być budowniczymDowód posiadania odpowiedniego ubezpieczenia, czyli ubezpieczenia pokrywającego wszelkie wypadki, które mogą wystąpić w pracyDokumenty dotyczące budowy domu

   Wreszcie, musisz dostarczyć dokumenty dotyczące budowy domu. Obejmuje to szczegółowe opisy pracy do wykonania, a także sposób wykorzystania pieniędzy. Następujące dokumenty muszą towarzyszyć pakietowi pożyczki, abyś był uprawniony:

   • Ostateczna kopia planów budowlanych
   • Budżet na piśmie, który pokazuje, w jaki sposób każda kategoria będzie opłacanaSzczegółowa lista wszystkich przedmiotów opłaconych z góry oraz sposobu ich wykorzystaniaUmowa wyszczególniająca całą budowę do wykonania, podpisana przez konstruktora i Ciebie, która zawiera imię i nazwisko, adres i dane kontaktowe budowniczegoKopia platformy ankietDowód własności działki, jeśli już jesteś właścicielem gruntuTo tylko ogólne zestawienie dokumentów potrzebnych do kredytu budowlanego. Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju pożyczki, Twój konkretny pożyczkodawca może mieć własne wymagania. Każda pożyczka, o którą się ubiegasz, będzie również wymagać wypełnienia Formularza wniosku o pożyczkę mieszkaniową oraz podpisania go i opatrzenia datą przez wszystkie strony zaangażowane w pożyczkę. Im szybciej będziesz w stanie dostarczyć te dokumenty pożyczkodawcy, tym szybciej będziesz mógł uzyskać zgodę na kredyt budowlany. Jeśli okaże się, że nie kwalifikujesz się do jednego pożyczkodawcy, pamiętaj o rozejrzeniu się, ponieważ każdy pożyczkodawca ma własne wymagania dotyczące tego rodzaju pożyczki, a ponieważ jest to pożyczka finansowana zwykle przez banki prywatne i / lub inwestorów, wytyczne mogą się różnić od pożyczkodawcy do pożyczkodawcy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy