Jaka jest różnica między Cosignerem a współkupującym w przypadku złej pożyczki na auto?

17 lutego 2021
Category: Złym Kredytem
 • 23 grudnia 2019 r
 • | Meghan CarbaryCosignerChociaż terminy „cosigner i „współ-kupujący mogą brzmieć tak samo, mają na myśli bardzo różne rzeczy. Zarówno cosigners, jak i współkupujący mogą pomóc w zakwalifikowaniu się do kredytu samochodowego, ale na różne sposoby. Poznanie różnic między nimi może pomóc Ci określić, który z nich jest odpowiedni dla Twojej sytuacji.

  Podobieństwa i obowiązki Cosignera i Współ-kupującego

  Cosigners i współ-kupujący (zwani również współkredytobiorcami) muszą podpisać pożyczkę wraz z pierwotnym pożyczkobiorcą. To czyni ich do tego prawnie zobowiązanymi.

  Zarówno współpożyczkodawcy, jak i współkredytobiorcy zapewniają pożyczkodawcy auto większy spokój ducha. Działają jako wsparcie na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z pożyczką, na przykład główny pożyczkobiorca nie spłaca miesięcznej spłaty.

  Na tym podobieństwa się nie kończą. Oto kilka innych cech wspólnych dla cosigners i współ-kupujących:

  • Pożyczkodawcy sprawdzają oceny kredytowe i raporty kredytowe zarówno współpożyczkobiorców, jak i współpożyczkobiorców, aby je zakwalifikować. Oznacza to, że muszą być w stanie spełnić wymagania kredytowe pożyczkodawcy.
  • Ponieważ współ-kupujący i współ-kupujący są wymienieni na umowie pożyczki wraz z pierwotnym pożyczkobiorcą, muszą być obecni przy podpisaniu umowy pożyczki.Zarówno współpożyczkobiorcy, jak i współkredytobiorcy obciążają linię kredytową pożyczkobiorcą pierwotnym. Wszystko, co dzieje się z pożyczką, czy to pozytywne, czy negatywne, wpływa na kredyt zarówno pierwotnego pożyczkobiorcy, jak i współpożyczkobiorcy lub współkupującego. Należy pamiętać, że osoby z dobrym kredytem zazwyczaj mają większy wpływ na swoją zdolność kredytową w wyniku negatywnego zdarzenia.Jeśli pierwotny pożyczkobiorca nie dokona płatności, pożyczkodawca może zwrócić się do współpożyczkobiorcy lub współkredytobiorcy w celu uzyskania zaległych płatności. Jeśli pożyczka zostanie niespłacona, pożyczkodawca może nawet podlegać windykacji.Kluczowe różnice między Cosigners a Co-Buyers

   Nawet biorąc pod uwagę wszystkie podobieństwa wspólne zarówno dla współ-kupujących, jak i współ-kupujących, każdy z nich odgrywa odrębną rolę w pomaganiu pierwotnemu kredytobiorcy w uzyskaniu złego kredytu samochodowego.

   Kluczową rolą cosignera w udzieleniu pożyczki na auto pierwotnemu pożyczkobiorcy jest kwestia kredytu. Na przykład, jeśli masz słaby kredyt, pożyczkodawca może wymagać, abyś miał pożyczkę na pożyczkę.

   Celem cosigner jest dołączenie dobrego kredytu do pożyczki, aby pomóc pierwotnemu pożyczkobiorcy uzyskać zgodę. Dlatego posiadanie dobrej zdolności kredytowej jest wymogiem współzawodnictwa. Poza tym i zgadzając się na dokonywanie płatności, jeśli główny pożyczkobiorca nie może tego zrobić, cosigner nie ma żadnego dodatkowego zaangażowania.

   Cosigners mogą być przyjaciółmi, współpracownikami, członkami rodziny lub kimkolwiek innym, o co główny pożyczkobiorca czuje się swobodnie. Nie są one wymienione w tytule pojazdu i muszą oddzielnie spełniać wszystkie kwalifikacje pożyczkodawcy (dochód minimalny, zadłużenie do dochodu, płatność do dochodu itp.).

   Z drugiej strony współkredytobiorca może pomóc pierwotnemu pożyczkobiorcy, który nie może się kwalifikować ze względu na dochód. Współ-kupujący będący małżonkami mogą łączyć dochody z pierwotnym kredytobiorcą, aby pomóc im spełnić wymagania dochodowe pożyczkodawcy. Oznacza to, że pierwotny pożyczkobiorca i współkredytobiorca kwalifikują się razem do pożyczki, więc żaden z nich nie musi samodzielnie spełniać wymagań pożyczkodawcy.

   Kiedy pierwotni pożyczkobiorcy dodają współkupującego do kredytu samochodowego, ich nazwisko pojawia się również w tytule własności pojazdu i mają równe prawa zarówno do samochodu, jak i do pożyczki.

   Zdobądź pożyczkę na złe kredyty, której potrzebujesz

   Jak widać, zarówno współpożyczkobiorcy, jak i współpożyczkobiorcy odgrywają różne role, pomagając w uzyskaniu złego kredytu samochodowego. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz cosignera, czy współkupującego, jedno jest pewne: aby uzyskać akceptację, musisz współpracować z odpowiednim pożyczkodawcą.

   W Auto Credit Express wiemy, gdzie się udać, aby znaleźć specjalne firmy zajmujące się finansami, które dysponują pożyczkodawcami, którzy pomagają ludziom, którzy borykają się ze złym kredytem, ​​bez kredytu, a nawet z bankructwem.

   Postaramy się połączyć Cię z dealerem w Twojej okolicy, jeśli wypełnisz nasz prosty, niezobowiązujący formularz wniosku o pożyczkę samochodową. Na co czekasz? Zacznij już teraz!

  • ĆwierkaćUzyskaj bezpłatną zdolność kredytową już teraz i uzyskaj kopię swojego najnowszego raportu kredytowego!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy