Jak uzyskać najlepszą kartę kredytową dla siebie

17 lutego 2021
Category: Cash Back

W Experian jednym z naszych priorytetów są kredyty konsumenckie i edukacja finansowa. Ten post może zawierać linki i odniesienia do jednego lub więcej naszych partnerów, ale zapewniamy obiektywny pogląd, który pomoże Ci podjąć najlepsze decyzje. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce redakcyjnej.

W tym artykule:

  • Jak znaleźć odpowiednią kartę kredytową dla siebie
  • Jak wybrać kartę kredytową do zbudowania kredytu
  • Jak znaleźć odpowiednią kartę kredytową o niskim oprocentowaniu
  • Jak wybrać odpowiednią kartę kredytową do przelewu salda
  • Jak wybrać najlepszą kartę kredytową do nagród
  • Spraw, aby Twoja karta kredytowa pracowała dla Ciebie

Aby określić, która karta kredytowa jest odpowiednia dla Ciebie, weź pod uwagę takie czynniki, jak wymagana ocena kredytowa, świadczenia i opłaty roczne. To trochę jak wybór nowej pary butów. Możesz wiedzieć, jaki rozmiar nosisz – lub w przypadku karty kredytowej, możesz znać swoją zdolność kredytową – ale znalezienie idealnej pary zależy od dopasowania, celu i osobistych preferencji.

Przy tak wielu dostępnych kartach kredytowych z pewnością znajdzie się taka odpowiednia dla Twojej wyjątkowej sytuacji kredytowej. Dodatkowe czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują typ karty, wydawcę, roczną stopę procentową (APR) i wszelkie oferty promocyjne, które mogą sprawić, że karta będzie atrakcyjna.

Twoje cele finansowe i historia również odgrywają rolę; może dopiero zaczynasz lub wychodzisz z bankructwa. Kiedy nadejdzie czas, aby zawęzić listę, oto jak wybrać idealną kartę kredytową.

Jak znaleźć odpowiednią kartę kredytową dla siebie

Po pierwsze, uzbrój się w fakty, sprawdzając swoje wyniki kredytowe, aby zobaczyć, jak będą Cię postrzegać pożyczkodawcy. Praktycznie wszyscy pożyczkodawcy polegają na FICO ® Score ☉ lub VantageScore ® przy podejmowaniu szybkich, trafnych decyzji na podstawie postrzeganego ryzyka jako pożyczkobiorcy. Wyniki te wahają się od 300 do 850, przy czym wyższe liczby są preferowane, ponieważ przewidują mniejsze ryzyko kredytowe.

Wiedza o tym, na czym stoisz, pomoże ci ubiegać się tylko o karty kredytowe, które prawdopodobnie otrzymasz. Jeśli ubiegasz się o kartę kredytową przeznaczoną dla kogoś z wysoką zdolnością kredytową, ale Twoje liczby są na niskim poziomie, prawdopodobnie zostaniesz odrzucony. Jeśli masz wysoki wynik i podążasz za kartą dla osób z niskimi wynikami, nie otrzymasz wszystkich korzyści, na jakie zasługujesz.

Gdy już znasz swoją zdolność kredytową, zrozum, gdzie pasuje ona do ogólnego podziału zakresu. Oto zakresy poziomów FICO ® Score:

300 do 579 = Bardzo słaby kredyt

580 do 669 = Przeciętny kredyt

670 do 739 = Dobry kredyt

740 do 799 = Bardzo dobry kredyt

800 do 850 = Wyjątkowy kredyt

Po zapoznaniu się ze szczegółami karty znajdziesz minimalną lub zalecaną ocenę kredytową dla każdej karty kredytowej. Dane karty mogą wskazywać, że odpowiedni kredyt jest konieczny, lub określać zakres, na przykład bardzo dobry do bardzo dobrego kredytu.

Wiedza o tym, gdzie stoisz, da ci poczucie, jakie karty są w twoim zasięgu. Bezpłatny program CreditMatch firmy Experian może usprawnić ten proces, łącząc opcje z kartami, które pasują do Twojego profilu kredytowego. Jest to ważne, ponieważ za każdym razem, gdy ubiegasz się o nową kartę kredytową, pożyczkodawcy przeprowadzą tak zwane twarde zapytanie w celu ustalenia Twojej zdolności kredytowej. Zbyt wiele trudnych zapytań w krótkim czasie może spowodować tymczasowy spadek wyników kredytowych, więc nie chcesz ubiegać się o kilka różnych kart jednocześnie.

Gdy już wiesz, do jakich kart prawdopodobnie się kwalifikujesz, zastanów się nad swoimi celami finansowymi i w jaki sposób nowa karta kredytowa może pomóc Ci je osiągnąć. Jeśli będziesz pobierać niewielkie i sporadyczne opłaty, które szybko spłacisz, nie będziesz potrzebować karty z wieloma dzwonkami i gwizdkami. Jeśli Twoim celem jest poprawa zdolności kredytowej, sfinansowanie dużego zakupu, poradzenie sobie z istniejącym długiem lub zebranie nagród, zwróć szczególną uwagę na karty, które pomogą Ci w tym.

Przed złożeniem wniosku o jakąkolwiek kartę kredytową, dokładnie zapoznaj się z jej oprocentowaniem, strukturą opłat, zaletami i wadami. Zrozum, że niektóre korzyści, takie jak zwrot gotówki lub promocyjna stopa oprocentowania, mogą mieć ograniczenia i wygasnąć po pewnym czasie lub po osiągnięciu progu dolarowego. A jeśli twoja karta ma „zmienne oprocentowanie, wiedz, że oprocentowanie, które zapłacisz, będzie zależało od Twojej zdolności kredytowej.

Jak wybrać kartę kredytową do zbudowania kredytu

Zabezpieczone karty kredytowe mogą być idealne dla osób, które jeszcze nie wykorzystały kredytu lub muszą naprawić uszkodzoną historię kredytową. Aby zminimalizować ryzyko, wystawca kredytu będzie wymagać depozytu zabezpieczającego na zabezpieczonej karcie, która zwykle odpowiada jego limitowi kredytowemu. Kaucja będzie przechowywana na oddzielnym koncie, a jeśli nie zapłacisz rachunku, wystawca może pobrać należną kwotę ze środków znajdujących się na depozycie. Jeśli jednak utrzymasz konto w dobrej kondycji, wszystkie te pieniądze zostaną Ci zwrócone, gdy zamkniesz konto bez należnego salda.

Analizując zabezpieczone karty kredytowe, upewnij się, że wystawca karty zapewnia aktywność na rachunku trzem głównym biurom kredytowym (Experian, TransUnion i Equifax). Jeśli tak się nie stanie, nie będziesz budować historii kredytowej. Zwróć także uwagę na roczną opłatę za kartę (jeśli ją ma), RRSO, oczekiwany depozyt i wszelkie korzyści, jakie może zaoferować. Oto kilka przykładów zabezpieczonych kart kredytowych, które dostarczają informacji biurom kredytowym:

Platinum Prestige Mastercard ® Zabezpieczona karta kredytowa. Kaucja wynosi od 200 do 2000 USD i nie jest wymagana historia kredytowa ani minimalna zdolność kredytowa. Roczna opłata wynosi 49 USD, a RRSO 9,99% na tej karcie.

Odkryj to ® Zabezpieczone. Depozyt zabezpieczający i limit kredytowy na tej karcie wynoszą od 200 do 2500 USD. Discover it ® Secured oferuje program zwrotu gotówki, oferujący 2% zwrotu z pierwszego 1000 USD wydanego na zakupy benzyny i posiłków łącznie w każdym kwartale oraz 1% na wszystkie inne zakupy. Ta karta nie ma rocznej opłaty, a RRSO zakupów wynosi 22,99% zmienna.

Jak znaleźć odpowiednią kartę kredytową o niskim oprocentowaniu

Jeśli planujesz dokonać dużych zakupów i spłacać je przez kilka miesięcy, karta kredytowa z niskim RRSO obniży koszty. Skoncentruj się na niskim bieżącym APR, jeśli uważasz, że możesz mieć saldo na nowej karcie. Jeśli planujesz dokonać tylko jednego dużego zakupu (np. Nowego laptopa), lepszym wyborem będzie karta 0% RRSO. Promocyjne 0% APR generalnie daje rok lub więcej na spłatę salda bez dodawania odsetek. RRSO ostatecznie przeskoczy do bieżącego kursu, który będzie oparty na Twojej zdolności kredytowej.

Oto przykład kart kredytowych z niskimi RRSO:

Odkryj to ® chrom. Ta karta oferuje początkową RRSO w wysokości 0% na zakupy i przenoszenie salda przez 14 miesięcy dla nowych posiadaczy karty. Po zakończeniu początkowego okresu RRSO bieżąca stawka może wahać się od 11,99% – 22,99% Zmienna. Ta karta nie ma rocznej opłaty i może przynieść hojne nagrody za zakupy.

Karta Citi ® Diamond Preferred ®. Ta karta, od naszego partnera, oferuje początkową RRSO w wysokości 0% przez 18 miesięcy na zakupy i przelewy salda, ze zmienną bieżącą stawką od 14,74% do 24,74% i opłatą za transfer salda w wysokości 3% (minimum 5 USD). Z tą kartą nie ma programu nagród, ale nie zostaniesz również obciążony roczną opłatą.

Jak wybrać odpowiednią kartę kredytową do przelewu salda

Karty kredytowe z przelewem salda są idealne, jeśli Twoim celem jest przeniesienie zadłużenia z wysokoprocentowych kart kredytowych. Wiele kart ma promocyjną APR 0% od transferów salda, a właściwa karta transferu salda zasadniczo zamrozi wzrost odsetek od tego długu do czasu wygaśnięcia promocyjnej stopy.

Wydawca karty zazwyczaj pobiera opłatę za przelew salda, która stanowi niewielki procent – często 3% – kwoty, którą przenosisz. Ta opłata jest dodawana do salda, ale nadal będziesz mieć przewagę, jeśli spłacisz dług przed upływem okresu promocyjnego. Stała RRSO karty będzie miała zastosowanie do salda pozostałego na karcie po wygaśnięciu promocyjnej RRSO. Więcej rzeczy, o których należy pamiętać: spóźniona płatność może spowodować przedwczesne zakończenie stawki promocyjnej, a wszelkie dokonane zakupy mogą podlegać bieżącej RRSO, dlatego przed złożeniem wniosku dokładnie sprawdź warunki. Wiele kart do transferu salda oferuje również programy bonusów i nagród.

Citi ® Double Cash Card – oferta 18 miesięcy BT. Ta karta ma 0% przez 18 miesięcy na saldo transferów APR, a następnie przechodzi do 13,99% do 23,99% (zmienna) w zależności od zdolności kredytowej. Nie ma opłaty rocznej i oferuje program nagród cash back.

Jak wybrać najlepszą kartę kredytową do nagród

Chcesz, aby Twoja karta kredytowa pracowała dla Ciebie? Karta nagród może być właściwym wyborem. Aby zmaksymalizować wartość tej karty, używaj jej często i spłacaj saldo w całości co miesiąc, aby uniknąć odsetek (które zniweczyłyby korzyści wynikające z nagrody).

Istnieje kilka rodzajów kart z nagrodami do wyboru, a niektóre karty oferują korzyści w więcej niż jednej kategorii:

  • Karty typu cash back pozwalają zrealizować procent wydanej kwoty w postaci gotówki lub kredytu na wyciągu z konta.
  • Karty podróżne pozwalają gromadzić punkty lub mile za przeloty, uzyskiwać wyższy status w liniach lotniczych i hotelach oraz czerpać inne korzyści z podróży.
  • Karty punktowe gromadzą punkty, które możesz wymienić na takie rzeczy, jak wydatki na podróże, produkty i usługi, karty podarunkowe, a nawet gotówkę.

Im bardziej hojne nagrody, tym większe prawdopodobieństwo, że karta zostanie objęta roczną opłatą. Musisz zdecydować, który rodzaj nagród cenisz najbardziej i czy chcesz trochę popracować, aby zdobyć wyższe nagrody. Na przykład niektóre karty cash back pozwalają zarobić więcej w pewnych rotujących kategoriach (takich jak benzyna lub artykuły spożywcze), jeśli wejdziesz na swoje konto i aktywujesz ofertę co kwartał.

Wiele kart z nagrodami zawiera również premie wstępne. Jeśli wydasz określoną kwotę na zakupy w ustalonym okresie po otwarciu konta, będziesz mógł ubiegać się o dużą premię – gotówkę, mile lub punkty. Mile i punkty są zwykle równe około pensowi każdy, więc premia początkowa w wysokości 50 000 może być z grubsza wyceniona na 500 $; otrzymasz je po osiągnięciu minimalnych wydatków.

Oto przykłady każdego typu karty nagrody:

Karta Blue Cash Preferred ® od American Express. Otrzymasz 6% zwrotu gotówki z wybranych subskrypcji strumieniowych w USA oraz w amerykańskich supermarketach (do 6000 USD rocznie; potem zarobisz 1%), 3% na paliwie i wybranych środkach transportu oraz 1% na wszystkim innym. Będziesz również kwalifikować się do otrzymania środków w wysokości 300 USD, jeśli osiągniesz minimalną kwotę wydatków w wysokości 3000 USD w ciągu 6 miesięcy od otwarcia konta. Wstępna RRSO dla zakupów wynosi 0% przez 12 miesięcy od daty otwarcia konta, a następnie rośnie do 13,99% do 23,99% (zmienna). Ta karta ma roczną opłatę w wysokości 95 USD (po wstępnej rocznej opłacie 0 USD za pierwszy rok). Sprawdź, czy jesteś dopasowany do tej karty za pośrednictwem Experian CreditMatch TM.

Chase Sapphire Preferred ® Card. Dzięki tej popularnej karcie podróżnej zdobędziesz 2 punkty za każdego dolara wydanego na posiłki i podróże na całym świecie. Co więcej, otrzymasz 80000 punktów bonusowych, gdy wydasz 4000 USD na zakupy w ciągu pierwszych 3 miesięcy posiadania karty. Przekłada się to na nagrody w postaci podróży o wartości 1000 USD przy rezerwacji za pośrednictwem portalu Chase Ultimate Rewards. Zabierając tę ​​kartę za granicę nie będziesz płacić za transakcje zagraniczne. Ma zmienną APR od 15,99% do 22,99% i roczną opłatę w wysokości 95 USD.

Spraw, aby Twoja karta kredytowa pracowała dla Ciebie

Na tym etapie powinieneś mieć jasne wyobrażenie o tym, które karty są dla Ciebie odpowiednie. Teraz czas iść dalej i ubiegać się o kartę, która najbardziej Ci odpowiada. Twoim celem jest wyjście na szczyt dzięki lepszej kondycji finansowej i zdolności kredytowej, z której możesz być dumny; upewnij się, że wybrana karta kredytowa pomoże Ci się tam dostać.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy