Jak usunąć zamknięte pożyczki studenckie z raportu kredytowego

Jak usunąć zamknięte pożyczki studenckie z raportu kredytowego
16 października 2020

Bycie na szczycie swojej zdolności kredytowej oznacza bycie proaktywnym. Jednym ze sposobów, w jaki możesz pomóc mu się rozwinąć, jest usunięcie zamkniętych kont z raportu kredytowego. Zamknięcie konta nie oznacza, że ​​nie będzie ono już widoczne w Twoim rejestrze. Jednym z częstych pytań w tym obszarze jest dług studencki. Jak dokładnie możesz usunąć zamknięte pożyczki studenckie ze swojego raportu?

Oto nasz przewodnik krok po kroku, jak usunąć zamknięte pożyczki studenckie z raportu kredytowego:

Poznaj czynniki

Zanim podejmiesz jakiekolwiek decyzje, musisz znać czynniki, które składają się na Twoją zdolność kredytową. Na przykład dostępny kredyt, wiek kont kredytowych i historia płatności stanowią część wyniku.

To, jak często ubiegasz się o nowe karty kredytowe i liczba zamkniętych kont, również może mieć wpływ na Twój wynik. Zamknięte konta szkodzą Ci, nawet jeśli zostały w pełni spłacone. Wszelkie spóźnione lub nieodebrane płatności lub obciążenia mogą być nadal widoczne i wpływać na ogólny wynik.

Zważ swoje opcje

Nie usuwaj rzeczy bezkrytycznie. Usunięcie zamkniętego konta z negatywnymi informacjami ma oczywiście sens. Ale usunięcie konta z przeważnie pozytywną historią nie byłoby korzystne i mogłoby ostatecznie zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej.

Sprawdź swój raport kredytowy pod kątem zamkniętych kont i określ, czy są dobre, czy złe dla Twojego wyniku. W przypadku pożyczek studenckich często zdarza się, że nieodebrane płatności pojawiają się wcześnie, zanim studenci, o których mowa, znajdą stabilną karierę.

Usunięcie konta

Usunięcie zamkniętego konta z raportu kredytowego może być trudne, ale masz kilka opcji. Obejmują one:

  • Napisz list dobrej woli
  • Kwestionuj nieścisłości
  • Poczekaj

Pisanie listu dobrej woli ma zastosowanie, gdy nie możesz zapłacić z powodu choroby lub czegoś innego, na co nie masz wpływu. Pamiętaj, że kredytodawca lub dostawca usług pożyczkowych nie ma obowiązku usunięcia zamkniętego konta.

Jeśli to zrobią, zrobią to w dobrej wierze i prawdopodobnie spojrzą na Twoją historię poprzednich płatności. Kwestionowanie dokładności to kolejna opcja. Wymaga dokładnego zbadania twoich pożyczek. Będziesz musiał uzasadnić każdą nieudaną płatność i podać powody, dla których sądzisz, że zostałeś pokrzywdzony.

Wreszcie, czekanie na proces to kolejne rozwiązanie. Niektóre zamknięte konta mogą pozostać w Twoim raporcie nawet przez dziesięć lat, jednak nie jest to najlepszy wybór.

Otrzymywać pomoc

Firmy naprawcze mogą być sprzymierzeńcem, którego desperacko potrzebujesz w walce o gwiezdny kredyt. Specjalizują się w tego typu sprawach i rozumieją uciążliwe przepisy i regulacje dotyczące kredytów studenckich. Zezwolenie firmie zajmującej się naprawą kredytów na odejście od ciebie może również odciążyć twoje plecy.

Zazwyczaj zapewnią ci całą edukację potrzebną do uporządkowania spraw i utrzymania dobrego wyniku. Wreszcie zły kredyt ma wpływ na kredyty studenckie i stopy procentowe. I, oczywiście, pożyczki studenckie wpływają na Twój kredyt w podobny sposób. Jest to istotna część Twojego raportu, której nie można zignorować.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak usunąć zamknięte pożyczki studenckie z raportu kredytowego, skontaktuj się z Go Clean Credit, aby wrócić na właściwą ścieżkę. Posiadamy wiele programów naprawy kredytu, które pomogą Ci przezwyciężyć sytuację kredytową i przywrócić Ci drogę do finansowego sukcesu. Prawdziwe przywrócenie kredytu nie jest uniwersalnym modelem dla wszystkich i dostosowujemy Twoje potrzeby do odpowiedniego programu, ale większość ludzi może zacząć za jedyne 99 USD miesięcznie.

Mamy programy o stałej cenie, które pozwolą Ci wrócić na właściwe tory w ciągu zaledwie 5 miesięcy, rozwiązania w zakresie restrukturyzacji zadłużenia, programy skierowane do osób, które niedawno miały krótką sprzedaż lub egzekucję nieruchomości, i wiele innych. Aby uzyskać pomoc, wystarczy zadzwonić bezpłatnie lub wypełnić prośbę o spotkanie. Skontaktuj się z Go Clean Credit, aby umówić się na bezpłatną konsultację już dziś!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy