Jak rozpocząć wydobywanie bitcoinów 2017 – RPA

17 lutego 2021
Category: Przez Rząd

O tym jak rozpocząć wydobywanie bitcoinów 2017 – w Republice Południowej Afryki z biegiem czasu pytanie stało się bardzo znane i popularne. OK, więc czym jest Bitcoin?

To nie jest rzeczywista moneta, to „kryptowaluta, cyfrowa forma płatności, która jest produkowana („wydobywana) przez wiele osób na całym świecie. Umożliwia natychmiastowe transakcje peer-to-peer na całym świecie, za darmo lub po bardzo niskich kosztach.

Bitcoin został wynaleziony po dziesięcioleciach badań nad kryptografią przez programistę Satoshi Nakamoto (uważanego za pseudonim), który zaprojektował algorytm i wprowadził go w 2009 roku. Jego prawdziwa tożsamość pozostaje tajemnicą.

Ta waluta nie jest zabezpieczona materialnym towarem (takim jak złoto lub srebro); Bitcoiny są sprzedawane online, co czyni je towarem samym w sobie.

Bitcoin to produkt open source, dostępny dla każdego użytkownika. Wszystko, czego potrzebujesz, to adres e-mail, dostęp do Internetu i pieniądze, aby rozpocząć.

Bitcoin jest wydobywany w rozproszonej sieci komputerowej użytkowników korzystających ze specjalistycznego oprogramowania; sieć rozwiązuje pewne dowody matematyczne i wyszukuje określoną sekwencję danych („blok), która tworzy określony wzorzec, gdy stosuje się do niej handel BTC. Mecz daje bitcoin. Jest to złożone, czasochłonne i energochłonne.

Tylko 21 milionów bitcoinów jest do wydobycia (około 11 milionów jest obecnie w obiegu). Problemy matematyczne, które rozwiązują komputery sieciowe, stają się coraz trudniejsze do kontrolowania operacji wydobywczych i dostaw.

Ta sieć sprawdza również wszystkie transakcje za pomocą kryptografii.

Jak działają Bitcoiny?

Użytkownicy Internetu przesyłają sobie w sieci zasoby cyfrowe (bity). Nie ma banku internetowego; raczej Bitcoin został opisany jako rozproszona księga w całym Internecie. Użytkownicy kupują Bitcoiny za gotówkę lub sprzedając produkt lub usługę za Bitcoiny. Portfele Bitcoin przechowują i używają tej cyfrowej waluty. Użytkownicy mogą sprzedawać tę wirtualną księgę, wymieniając swoje Bitcoiny na kogoś innego, kto chce. Każdy może to zrobić, gdziekolwiek na świecie.

Istnieją aplikacje na smartfony do przeprowadzania mobilnych transakcji Bitcoin, a giełdy Bitcoinów wypełniają Internet.

Jak wyceniany jest Bitcoin?

Bitcoin nie jest w posiadaniu ani pod kontrolą instytucji finansowej; jest całkowicie zdecentralizowany. W przeciwieństwie do prawdziwych pieniędzy nie mogą być one dewaluowane przez rządy ani banki.

Te transakcje bezgotówkowe są szybkie, a podmiot przetwarzający może konwertować bitcoiny na walutę i dokonywać codziennych bezpośrednich wpłat na konto bankowe placówki. W styczniu 2014 roku ogłoszono, że dwa kasyna hotelowe w Las Vegas akceptują płatności Bitcoinami w recepcji, w swoich restauracjach i sklepie z pamiątkami.

Brzmi dobrze – więc jaki jest haczyk?

Właściciele firm powinni wziąć pod uwagę kwestie uczestnictwa, bezpieczeństwa i kosztów.

Stosunkowo niewielka liczba zwykłych konsumentów i handlowców obecnie używa lub rozumie Bitcoin. Jednak adopcja rośnie na całym świecie, a narzędzia i technologie są opracowywane, aby ułatwić uczestnictwo.

To Internet, więc hakerzy stanowią zagrożenie dla giełd. The Economist poinformował, że we wrześniu 2013 r. Zhakowano giełdę Bitcoin, a ze skarbców online użytkowników skradziono bitcoiny o wartości 250 000 USD. Bitcoiny można ukraść jak inne waluty, więc czujne bezpieczeństwo sieci, serwerów i baz danych jest sprawą najwyższej wagi.

Użytkownicy muszą dokładnie chronić swoje portfele bitcoin, które zawierają ich klucze prywatne. Bezpieczne kopie zapasowe lub wydruki mają kluczowe znaczenie.

Bitcoin nie jest regulowany ani ubezpieczony przez rząd USA, więc Twoje konto nie jest ubezpieczone, jeśli giełda przestanie działać lub zostanie okradziona przez hakerów.

Bitcoiny są stosunkowo drogie. Aktualne kursy i ceny sprzedaży są dostępne na giełdach internetowych.

Wirtualna waluta nie jest jeszcze uniwersalna, ale zyskuje świadomość rynkową i akceptację. Firma może zdecydować się na wypróbowanie Bitcoin, aby zaoszczędzić na opłatach za karty kredytowe i opłaty bankowe, dla wygody klienta lub aby sprawdzić, czy pomaga lub utrudnia sprzedaż i rentowność.

Czy myślisz o zaakceptowaniu Bitcoin? Czy już go używasz? Podziel się z nami swoimi przemyśleniami i doświadczeniami.

Szukasz przewodnika po zakupie Bitcoinów? Zastanawiasz się, od czego zacząć? Ludzie mają wiele błędnych przekonań na temat bitcoina – pierwszej szeroko znanej i akceptowanej kryptowaluty na świecie.

Wiele osób myśli na przykład, że używają go tylko hakerzy i podejrzani ludzie. Jednak bitcoin w rzeczywistości staje się głównym nurtem wśród wszystkich, od TigerDirect po Expedia.com, Dell, a nawet Subway, który akceptuje płatności w bitcoinach.

Cóż, bitcoin ma wiele zalet w porównaniu z innymi walutami. Na przykład możesz wysłać komuś bitcoiny jako płatność bez konieczności przechodzenia przez pośrednika bankowego (i zostaniesz obciążony dodatkowymi opłatami). Jest to również znacznie szybsze niż wysyłanie pieniędzy przelewem bankowym lub przelewem. Możesz wysłać komuś bitcoiny i sprawić, by otrzymali monety w kilka sekund.

Biorąc to wszystko pod uwagę, nie jest zaskoczeniem, że wiele osób po raz pierwszy próbuje kupić bitcoina. Jednak nie jest to tak łatwe, jak pójście do banku i wypłata bitcoinów – lub pójście do sklepu i wyrzucenie ciężko zarobionej gotówki na bitcoiny.

System działa trochę inaczej niż to. Ten przewodnik kupowania Bitcoinów zawiera kilka rzeczy, które musisz wiedzieć przed zakupem – abyś mógł kupować bezpiecznie i bezpiecznie.

Nie spiesz się i zbadaj różne miejsca do kupienia, zanim zdecydujesz. Czynniki do rozważenia obejmują ceny monet, dodatkowe opłaty, metodę płatności i obsługę klienta.

Po znalezieniu miejsca do zakupu przygotuj swoje środki (np. Możesz wysłać przelew lub użyć karty Visa do zasilenia konta). Następnie poczekaj na dobrą cenę. (Ceny bitcoinów zawsze zmieniają się przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu). Następnie złóż zamówienie, kiedy będziesz gotowy.

Gdy Twoje zamówienie zostanie wypełnione i będziesz mieć monety, zechcesz je wysłać do swojego portfela. Po prostu wprowadź swój adres bitcoin i poproś sprzedawcę o przesłanie ci bitcoinów. Powinieneś zobaczyć je w Twoim portfelu w ciągu minut do godziny (w zależności od tego, jak szybko sprzedawca je wyśle).

Voila, jesteś teraz właścicielem bitcoinów. Możesz teraz wysyłać monety, aby płacić za inne towary i usługi lub trzymać je na deszczowy dzień.

Ostatnia rzecz do zapamiętania: bitcoin jest wciąż w powijakach. Występują ogromne wahania cen, a waluta może być ryzykowna. Nigdy nie kupuj więcej bitcoinów, niż możesz stracić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy