Jak naprawić zły kredyt

Jak naprawić zły kredyt
16 marca 2021
Category: Konto Bankowe

Życie ze złym kredytem w Ameryce jest dziś możliwe, ale jest trudne. Zły kredyt sprawia, że ​​wiele rzeczy jest trudnych, niemożliwych lub droższych. Na przykład, czy wiesz, że firmy ubezpieczeniowe często pobierają wyższe odsetki od kierowców, którzy mają złe wyniki kredytowe?

Jeśli otrzymujesz nowe narzędzia włączane w Twoim imieniu, firma sprawdzi Twój kredyt, aby zdecydować, czy powinieneś zapłacić depozyt zabezpieczający. Wszyscy wiemy, że banki sprawdzają wyniki kredytowe, zanim udzielą Ci karty kredytowej lub pożyczki. Z biegiem lat lista firm, które sprawdzają Twój kredyt, prawdopodobnie będzie rosła, zamiast się zmniejszać.

Dlaczego warto zabiegać o naprawę kredytu

Naprawa kredytu ma kluczowe znaczenie dla zaoszczędzenia pieniędzy na ubezpieczeniach, pożyczkach i kartach kredytowych, ale to nie jedyny powód, aby naprawić swój kredyt. Lepsza ocena kredytowa otwiera nowe możliwości zatrudnienia, a nawet awanse i podwyżki u obecnego pracodawcy. Jeśli marzysz o założeniu własnej firmy lub po prostu chcesz mieć pewność, że możesz pożyczyć pieniądze, kiedy chcesz, lepiej spłacaj swój kredyt wcześniej niż później.

Naprawa kredytu zrób to sam

Prawdopodobnie widziałeś reklamy dotyczące naprawy kredytu w telewizji lub słyszałeś je w radiu. Może nawet widziałeś znaki naprawy kredytu na poboczu drogi. Nie musisz zatrudniać specjalisty, aby naprawić swój kredyt. Prawda jest taka, że ​​firma naprawcza nie może zrobić nic, aby poprawić Twój kredyt, czego nie możesz zrobić dla siebie. Zaoszczędź trochę pieniędzy i kłopoty ze znalezieniem renomowanej firmy i napraw swój kredyt samodzielnie. W kolejnych krokach dowiesz się, jak to zrobić.

Pobierz najnowsze kopie raportów kredytowych

Zanim zaczniesz naprawiać swój kredyt, musisz wiedzieć, co musisz naprawić. Twój raport kredytowy zawiera wszystkie błędy, które popełniłeś, które doprowadziły do ​​złego kredytu. Przeczytaj raport kredytowy, aby zobaczyć, jakie negatywne pozycje wpływają na Twoją zdolność kredytową.

Zgodnie z prawem każdego roku masz prawo do bezpłatnych raportów kredytowych z każdego z trzech biur kredytowych. Ten coroczny bezpłatny raport kredytowy jest dostępny na stronie AnnualCreditReport.com, którą prowadzą Experian, Equifax i TransUnion. W razie potrzeby możesz również zamówić telefonicznie lub pocztą.

Więcej sposobów uzyskania bezpłatnego raportu kredytowego

Możesz również otrzymać bezpłatną kopię raportu kredytowego za pośrednictwem Experian, Equifax i TransUnion, przy czym każde biuro oferuje nieco inne metody uzyskania raportu.

Kiedy zarejestrujesz się na koncie Experian, będziesz otrzymywać nowy bezpłatny raport kredytowy co 30 dni po zalogowaniu. Podobnie, gdy zarejestrujesz się w celu założenia konta myEquifax, otrzymasz bezpłatny dostęp do sześciu dodatkowych raportów kredytowych każdego roku . TransUnion przekieruje Cię na AnnualCreditReport.com, aby zamówić bezpłatny roczny raport. Jeśli jednak chcesz uzyskać dodatkowy raport kredytowy TransUnion, a nie kwalifikujesz się do bezpłatnej lub obniżonej stawki, będzie to kosztować 11,50 USD. Wcześniejsze 

Ponadto wszystkie trzy biura za pośrednictwem AnnualCreditReport.com udostępniły bezpłatne cotygodniowe raporty kredytowe do kwietnia 2021 r., Aby pomóc osobom dotkniętym finansowo przez pandemię koronawirusa. Wcześniejsze 

Masz również prawo do bezpłatnego raportu kredytowego, jeśli odmówiono Ci kredytu z powodu czegoś w raporcie kredytowym, jeśli obecnie otrzymujesz pomoc rządową, jeśli jesteś bezrobotny i planujesz wkrótce poszukać pracy, lub jeśli uważasz, że padłeś ofiarą oszustwa związanego z kartą kredytową lub kradzieży tożsamości. W niektórych stanach obowiązują również przepisy, które pozwalają co roku uzyskać dodatkowy bezpłatny raport kredytowy. Wszystkie te bezpłatne raporty kredytowe należy zamawiać bezpośrednio w biurach kredytowych.

Po co zamawiać wszystkie trzy raporty kredytowe?

Niektórzy z twoich wierzycieli i pożyczkodawców mogą zgłaszać się tylko do jednego z biur informacji kredytowej. A ponieważ biura informacji kredytowej zazwyczaj nie udostępniają informacji, w każdym raporcie mogą znajdować się inne informacje. Zamówienie wszystkich trzech raportów daje pełny wgląd w historię kredytową i pozwala naprawić kredyt we wszystkich trzech biurach zamiast w jednym.

Dobrym pomysłem jest wykonanie dodatkowej kopii każdego raportu na wypadek konieczności zakwestionowania informacji. Możesz wysłać kopię swojego raportu do biura informacji kredytowej i zachować kopię dla siebie.

Przejrzyj swoje raporty kredytowe pod kątem błędów

Gdy masz już swoje raporty kredytowe, przeczytaj je w całości. Jeśli masz długą historię kredytową, Twoje raporty kredytowe mogą mieć kilka stron. Staraj się nie przytłoczyć wszystkimi informacjami, które czytasz. To dużo do przetrawienia, zwłaszcza jeśli po raz pierwszy sprawdzasz swój raport kredytowy. Nie spiesz się i przejrzyj swój raport kredytowy przez kilka dni, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Czytanie raportu kredytowego

Zapoznaj się z informacjami zawartymi w każdym ze swoich raportów kredytowych. Wszystkie będą wyglądać bardzo podobnie, nawet jeśli zamówiłeś je w różnych biurach. Każdy raport kredytowy zawiera Twoje dane osobowe, szczegółową historię każdego z Twoich kont, wszelkie pozycje, które zostały wymienione w rejestrze publicznym, takie jak upadłość, oraz zapytania, które wpłynęły do ​​Twojego raportu kredytowego. Wcześniejsze 

Decydowanie, co wymaga naprawy

Oto rodzaje informacji, które musisz naprawić:

 • Niepoprawne informacje, w tym konta, które nie należą do Ciebie, płatności, które zostały nieprawidłowo zgłoszone z opóźnieniem itp.
 • Konta przeterminowane, które są spóźnione, spłacone lub zostały przekazane do windykacji
 • Konta zmaksymalizowane, które przekraczają limit kredytowy

Użyj różnych kolorowych zakreślaczy dla każdego rodzaju informacji, aby ułatwić sobie sporządzenie planu naprawy kredytu. W przypadku nieprawidłowych informacji podejmiesz inne podejście niż w przypadku konta przeterminowanego, więc użycie innych kolorów oszczędza czas podczas ponownego czytania raportu kredytowego za każdym razem, gdy jesteś gotowy do dokonania płatności, wezwania wierzyciela lub wysłania list.

Spór o błędy w raporcie kredytowym

Masz prawo zakwestionować wszelkie informacje w raporcie kredytowym, które są niedokładne, niekompletne lub uważasz, że nie można ich zweryfikować. Zamawiając raport kredytowy, otrzymasz instrukcje dotyczące sposobu zakwestionowania informacji zawartych w raporcie kredytowym. Raporty kredytowe zamawiane online zazwyczaj zawierają instrukcje dotyczące zgłaszania sporów online, ale można je również zgłaszać telefonicznie i pocztą.

Najlepsza metoda rozwiązywania sporów dotyczących naprawy kredytu

Spory online są często szybsze i łatwiejsze, ale nie pozostawiają żadnych śladów na papierze (możesz zrobić zrzuty ekranu swojego sporu). To samo dotyczy sporu przez telefon.

Wysyłanie sporów zwykłą pocztą ma kilka zalet. Po pierwsze, możesz również przesłać dowód potwierdzający spór, na przykład anulowany czek potwierdzający terminowe dokonanie płatności. Możesz finanso również zachować kopię pisma w sprawie sporu w swoich aktach.

Wreszcie, jeśli wyślesz spór listem poleconym z żądanym potwierdzeniem odbioru, co powinieneś zrobić, masz dowód czasu, w którym został wysłany. Jest to ważne, ponieważ biura informacji kredytowej mają 30–45 dni na zbadanie Twojego sporu i udzielenie odpowiedzi. Wcześniejsze 

Ponieważ będziesz wysyłać wiele sporów, możesz przechowywać szablon sporu dotyczącego raportu kredytowego na swoim komputerze, który możesz modyfikować dla różnych sporów i różnych biur informacji kredytowej.

Wysyłanie sporu

Przesyłając spór, dołącz również kopię raportu kredytowego z zaznaczoną pozycją, której kwestionujesz, oraz kopię (nie oryginał) wszelkich posiadanych dowodów potwierdzających spór. Wcześniejsze 

Jeśli nie prześlesz wystarczającej ilości informacji na temat sporu, biuro informacji kredytowej może zdecydować, że spór jest niepoważny i odmówić zbadania sporu lub zaktualizowania raportu kredytowego.

Jeśli jednak spór jest uzasadniony, biuro informacji kredytowej przeprowadzi dochodzenie, które często sprowadza się do zapytania wierzyciela, czy informacje są dokładne, i wróci z odpowiedzią.

Biuro Kredytowe Alternatywa sporu

Możesz również przesłać swoje spory bezpośrednio do banku lub firmy, która wymieniła informacje w raporcie kredytowym. Mają ten sam prawny obowiązek zbadania twojego sporu i usunięcia niedokładnych, niekompletnych lub niemożliwych do zweryfikowania informacji z twojego raportu kredytowego. Wcześniejsze 

Co się dzieje po sporze

Jeśli spór zakończy się sukcesem, a raport kredytowy zostanie zaktualizowany, biuro dokona zmiany, powiadomi inne biura kredytowe i wyśle ​​zaktualizowaną kopię raportu kredytowego.

Z drugiej strony, jeśli pozycja nie zostanie usunięta z raportu kredytowego, raport zostanie zaktualizowany, aby wykazać, że kwestionowałeś informacje, i będziesz mieć możliwość dodania osobistego oświadczenia do raportu kredytowego. Wcześniejsze 

Osobiste oświadczenia nie wpływają na Twoją zdolność kredytową, ale dają dodatkowy wgląd w spór, gdy firma ręcznie przegląda Twój raport kredytowy. Wcześniejsze 

Rozwiązywanie problemów z przeterminowanymi kontami

Twoja historia płatności wpływa na zdolność kredytową bardziej niż jakikolwiek inny czynnik; dokładnie to 35% twojego wyniku. Ponieważ historia płatności jest tak dużą częścią Twojej oceny kredytowej, posiadanie kilku przeterminowanych kont w raporcie kredytowym znacznie obniży Twój wynik.

Dbanie o to jest kluczowe dla naprawy kredytu. Twoim celem jest zgłoszenie wszystkich zaległych rachunków jako „bieżących” lub przynajmniej „opłaconych”.

Uzyskaj dostęp do rachunków, które są przeterminowane, ale jeszcze nie zostały spłacone. Obciążenie jest jednym z najgorszych stanów konta i ma miejsce, gdy płatność jest przeterminowana o 180 dni. Wcześniejsze 

Konta z zaległościami, które są przeterminowane krócej niż 180 dni, można zaoszczędzić przed obciążeniem, jeśli zapłacisz całkowitą zaległą kwotę. Uważaj, im dalej jesteś z tyłu, tym wyższa będzie Twoja płatność wyrównawcza. Wkrótce skontaktuj się z wierzycielem, aby dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby wrócić do obecnego stanu.

Mogą chcieć zrzec się niektórych kar za opóźnienia lub rozłożyć zaległe saldo na kilka płatności. Poinformuj ich, że zależy ci na uniknięciu obciążenia, ale potrzebujesz pomocy. Twój wierzyciel może nawet chcieć ponownie przedłużyć Twoje konto, aby pokazać, że Twoje płatności są aktualne, a nie zaległe, ale będziesz musiał faktycznie porozmawiać z wierzycielami, aby negocjować.

Płać rachunki, które zostały już spłacone. Nadal jesteś odpowiedzialny za spłacenie salda. W miarę starzenia się odpisy obciążające w mniejszym stopniu wpływają na zdolność kredytową, jednak saldo zadłużenia utrudni, a czasami uniemożliwi uzyskanie nowego kredytu i pożyczek. Część Twojej naprawy kredytowej musi obejmować spłaty obciążeń.

Jeśli zapłacisz pełną kwotę, raport kredytowy zostanie zaktualizowany i będzie pokazywał, że saldo konta wynosi 0 USD, a konto jest opłacone. Status odpisu będzie raportowany przez siedem lat od daty pierwszego zaległości. Inną opcją jest rozliczenie odpisów za kwotę niższą od pierwotnego salda, jeśli wierzyciel zgodzi się zaakceptować ugodę i anulować resztę zadłużenia.

Status rozliczenia pojawi się w Twoim raporcie kredytowym i pozostanie przez siedem lat. Możesz przekonać wierzyciela do usunięcia statusu obciążenia z raportu kredytowego w zamian za płatność, ale nie jest to łatwe. Najważniejsze jest, aby spłacić swoje obciążenie, a jeśli możesz uzyskać korzystny status konta, to jest to dodatkowy bonus.

Zadbaj o konta windykacyjne. Konta są wysyłane do agencji windykacyjnej po tym, jak zostały spłacone lub są opóźnione o kilka miesięcy. Nawet konta, które zwykle nie są wymienione w raporcie kredytowym, można przesłać do agencji windykacyjnej i dodać do kredytu.

Twoje podejście do płacenia za windykację jest podobne do obciążeń; możesz zapłacić w całości, a nawet spróbować uzyskać zapłatę za usunięcie w procesie lub możesz rozliczyć konto za kwotę niższą niż należne saldo. Kolekcja pozostanie w Twoim raporcie kredytowym przez siedem lat na podstawie pierwotnej zaległości. Wcześniejsze 

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy