Jak inwestować w odpowiednią kombinację funduszy inwestycyjnych

17 lutego 2021
Category: Twojej Okolicy

Więc jesteś gotowy, aby wybrać fundusze inwestycyjne. Niesamowite! Jeśli postępujesz zgodnie z tym, czego uczę, wiesz, że chcesz inwestować w fundusze inwestycyjne o dobrym wzroście i rozłożyć swoje inwestycje na cztery kategorie: wzrost, wzrost i dochód, agresywny wzrost i międzynarodowy. Ale może wciąż gubisz się w całym żargonie.

Jak masz zbudować solidne gniazdo, jeśli nie możesz nawet zrozumieć swoich opcji? Wiem, że to może onieśmielać, ale trzymaj się tego.

Te pięć kroków pomoże Ci wybrać odpowiednią kombinację funduszy. Obejmują one moje osobiste porady, a także porady dla gości od jednego z naszych profesjonalistów SmartVestor, Branta Spesshardta, specjalisty ds. Inwestycji z Raleigh w Północnej Karolinie.

1. Zrozumieć terminologię dotyczącą funduszy powierniczych

Spółki funduszy powierniczych, plany 401 (k) i zewnętrzne usługi ratingowe często używają różnych etykiet do kategoryzacji funduszy. Dlatego ważne jest, aby dobrze zrozumieć terminologię stojącą za celami inwestycyjnymi.

Przyjrzyjmy się więc bliżej czterem zalecanym kategoriom funduszy inwestycyjnych:

 • Wzrost i dochody: fundusze te tworzą stabilną podstawę dla Twojego portfela. Brant określa je jako duże, nudne amerykańskie firmy, które istnieją od dawna i oferują towary i usługi, z których ludzie korzystają niezależnie od gospodarki. Poszukaj funduszy z historią stabilnego wzrostu, które również przynoszą dywidendy. Możesz je znaleźć na liście w kategorii funduszy o dużej kapitalizacji lub fundusze o dużej wartości. Można je również nazywać funduszami blue chip, dochodami z dywidend lub funduszami dochodu z akcji.

 • Wzrost: ta kategoria obejmuje średnie i duże firmy amerykańskie, które wciąż odnotowują wzrost. W przeciwieństwie do funduszy wzrostu i dochodów fundusze te z większym prawdopodobieństwem będą odpływać i odpływać wraz z gospodarką. Na przykład możesz znaleźć firmy sprzedające najnowsze gorące gadżety lub produkty luksusowe w swoim zestawie funduszy wzrostu. Typowe etykiety dla tej kategorii to fundusze o średniej i dużej kapitalizacji, fundusze akcyjne lub fundusze wzrostu.

  Agresywny rozwój: Pomyśl o tej kategorii jak o dzikim dziecku swojego portfolio. Kiedy te fundusze się zwiększają, są coraz większe . A kiedy są na dole, są na dole . Ten zmienny wzrost występuje zwykle w przypadku mniejszych firm. Tak więc fundusze o małej kapitalizacji zwykle stanowią tę kategorię lub „nawet fundusz o średniej kapitalizacji, który inwestuje w małe i średnie spółki – mówi Brant. Ale wielkość nie jest jedynym czynnikiem. Geografia również może odgrywać rolę. „Agresywny wzrost może czasami oznaczać duże firmy, które działają na rynkach wschodzących – dodaje.

  Międzynarodowe: Fundusze międzynarodowe są świetne, ponieważ przenoszą ryzyko poza terytorium USA. W ten sposób twój fundusz emerytalny nie zostanie całkowicie napełniony, jeśli Ameryka przeżyje nieoczekiwany kryzys. Daje Ci również szansę inwestowania w duże firmy spoza USA, które już znasz i kochasz. Mogą być one określane jako fundusze zagraniczne lub zagraniczne. Po prostu nie myl ich ze światowymi lub globalnymi funduszami, które grupują akcje amerykańskie i zagraniczne.Aby lepiej posługiwać się funduszami powierniczymi i innymi sposobami rozpoczęcia inwestowania, możesz pobrać mój Przewodnik po inwestowaniu w milionerów na co dzień, poradnik krok po kroku, który wprowadzi Cię na ścieżkę do budowania bogactwa – i to całkowicie za darmo!

  2. Zdywersyfikuj swój portfel funduszy

  Ilekroć ktoś rozmawia z tobą o inwestowaniu, słowo dywersyfikacja jest prawdopodobnie często używane. Wszystkie sposoby dywersyfikacji polegają na tym, że rozdzielasz swoje pieniądze na różne rodzaje inwestycji, co zmniejsza ogólne ryzyko, jeśli dany rynek zajdzie na południe.

  Bądź pewny swojej emerytury. Już dziś znajdź specjalistę od inwestowania w swojej okolicy.

  Aby zdywersyfikować swój portfel, musisz włożyć pieniądze do każdego z czterech wymienionych powyżej typów funduszy inwestycyjnych. Procent twoich pieniędzy, które zainwestujesz w każdy z tych czterech funduszy, będzie określony przez dwie rzeczy: twoją tolerancję ryzyka i twój horyzont czasowy (fantazyjny termin określający, ile czasu masz do przejścia na emeryturę).

  Dla większości inwestorów równomierne rozłożenie inwestycji na wzrost, wzrost i dochody, wzrost agresywny i międzynarodowy to wszystko, czego potrzebują.

  Wykwalifikowany specjalista ds. Inwestycji może pomóc Ci zrozumieć dostępne opcje i wybrać fundusze w każdej z tych kategorii.

  3. Nie ścigaj zwrotów funduszy powierniczych

  Może być kuszące, aby uzyskać wizję tunelu i skupić się tylko na funduszach lub sektorach, które przyniosły gwiezdne zwroty w ostatnich latach. Ale Brant przestrzega przed taką strategią.

  „Nikt nie może mierzyć czasu na rynku – mówi. „Inwestorzy muszą tylko pamiętać, że nigdy nie chcesz wkładać wszystkich swoich jajek do jednego koszyka. Jest to długoterminowe i chcesz, aby Twoje inwestycje były tak proste i nudne, jak to tylko możliwe.

  Przed podjęciem zobowiązań w ramach funduszu cofnij się o krok i rozważ szerszy obraz. Jak sprawował się w ciągu ostatnich pięciu lat? A co z ostatnimi 10 czy 20 latami? Wybierz fundusze, które wytrzymają próbę czasu i nadal zapewniają wysokie, długoterminowe zyski.

  4. Rozważ opłaty

  Jeśli twoje inwestycje są zmniejszane przez nadmierne opłaty, na dłuższą metę może to kosztować cię dużo pieniędzy. Dlatego tak ważne jest, aby zrozumieć, za co płacisz i dlaczego za to płacisz.

  Nie da się za darmo zainwestować w emeryturę. Opłaty są pobierane z terytorium, a towarzystwa funduszy inwestycyjnych zarabiają na opłatach, które pobierają od Ciebie, inwestora. Ale celem jest wybranie funduszy inwestycyjnych, które mają solidne osiągnięcia i mają rozsądne opłaty.

  Niektóre fundusze inwestycyjne pobierają od inwestorów opłatę za sprzedaż, często nazywaną obciążeniem . Kiedy więc widzisz ładunek , pomyśl o opłacie lub prowizji. Obciążenie jest opłacane z góry w momencie zakupu (obciążenie początkowe) lub w momencie sprzedaży udziałów (obciążenie końcowe).

  Są też inne fundusze, które nie mają opłaty za sprzedaż, znane jako fundusze bez obciążenia. Możesz kupować i sprzedawać te fundusze w dowolnym momencie bez płacenia prowizji lub opłaty za sprzedaż, ale są pewne istotne wady. Często mają wyższe wskaźniki kosztów – przejdę do nich w ciągu sekundy – i pobierają szereg innych bezpośrednich opłat (opłaty za wykup, opłaty za wymianę i opłaty za konto).

  Wskaźnik wydatków to roczna opłata, którą wszystkie fundusze pobierają od inwestorów w celu pokrycia rocznych kosztów operacyjnych. Pojawi się jako procent w raportach akcjonariuszy i prospekcie funduszu (jest to dokument prawny zawierający wszystkie szczegóły dotyczące funduszu, w który inwestujesz) jako Całkowite roczne koszty operacyjne funduszu .

  Niektóre fundusze mają wyższe wskaźniki kosztów niż inne. Na przykład fundusze międzynarodowe są zazwyczaj droższe w obsłudze niż fundusze wzrostu i dochodu, więc zwykle mają wyższe wskaźniki wydatków.

  Chociaż rozpoczęcie korzystania z funduszy typu front-end jest nieco droższe, są one idealne dla inwestorów długoterminowych z kilku powodów. Po pierwsze, ich bieżące koszty są zwykle niższe niż w przypadku funduszy typu back-end lub no-load. Po drugie, ta początkowa opłata za sprzedaż stanowi wynagrodzenie dla Twojego doradcy za jego czas i wiedzę w zakresie pomocy w wyborze funduszy inwestycyjnych i utrzymywaniu planu emerytalnego przez lata. Zaufaj mi, warto mieć eksperta w swoim kącie!

  Inwestowanie płatne to kolejny termin, z którym należy się zapoznać i odnosi się do sposobu, w jaki inwestor jest opłacany. Profesjonaliści korzystający z umów płatnych mogą pobierać prowizję od tego, w co pomagają Ci inwestować. Ważne jest, aby wiedzieć, czy Twój doradca obciąża Cię za pomocą modelu opartego na opłatach, czy modelu wyłącznie płatnego, czyli stałej opłaty bez prowizji w sprzedaży.

  Pamiętaj, że mówimy o Twoich pieniądzach. Ty decydujesz, więc musisz być świadomy tego, za co i dlaczego jesteś obciążony. Sumienne podejście do opłat może w dłuższej perspektywie przynieść oszczędności.

  5. Wyeliminuj domysł inwestowania

  Jeśli powiedziałem to raz, powiedziałem to sto razy: nigdy nie inwestuj w nic, czego nie rozumiesz. Nikt nie dba o Twoją przyszłość tak bardzo jak Ty, więc w Twoim najlepszym interesie jest przejęcie kontroli nad własną edukacją w ramach funduszu powierniczego. Ale czasami potrzebujesz pomocy przy tłumaczeniu. I tu z pomocą przychodzi ekspert.

  Dobry specjalista ds. Inwestycji może pomóc Ci określić, czy fundusze inwestycyjne, które Twoim zdaniem są zgodne z Twoimi celami, naprawdę się sprawdzają. Z góry jasno określ swoje cele, aby upewnić się, że Ty i Twój zawodowiec jesteście na tej samej stronie, zanim wybierzesz fundusze wspólne.

  Chcesz współpracować z profesjonalistą, ale nie wiesz od czego zacząć? Wypróbuj SmartVestor! To łatwy i bezpłatny sposób na znalezienie pomocy inwestycyjnej w Twojej okolicy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy