Jak długo trwa przesyłanie bitcoinów i dlaczego?

17 lutego 2021
Category: Tego Samego

Czy Twoje transakcje Bitcoin kiedykolwiek utknęły, co spowodowało, że czekałeś godzinami, aż bitcoiny dotrą do portfela? Czy zastanawiałeś się również, dlaczego otrzymanie BTC zajmuje więcej niż 10 minut?

Wszyscy tam byliśmy, ale ilu z nas próbowało znaleźć odpowiedź na to pytanie?

W tym poście przeprowadzę Cię przez całą sprawę, aby lepiej zrozumieć, ile czasu zajmuje transfer bitcoinów między portfelami i dlaczego.

Jak długo trwa transfer BTC do portfela?

Krótko mówiąc, potwierdzenie transakcji Bitcoin może zająć do 60 minut, a nawet dnia lub dwóch .

Myślisz, że przesadzam? Czytaj.

Ale zanim się o tym dowiesz, konieczne jest zrozumienie, jakie czynniki wpływają na czas transakcji Bitcoin. Są przede wszystkim dwa czynniki, a mianowicie:

 • Załaduj w sieci Bitcoin
 • Opłata transakcyjna dołączona do transakcji BTCObciążenie sieci odnosi się do liczby transakcji, które łańcuch blokowy Bitcoin przetwarza w ciągu dnia. Nie trzeba dodawać, że im większa liczba transakcji, tym więcej czasu na przetworzenie każdej z nich. Dzieje się tak, ponieważ istnieje tylko ograniczona liczba górników (moc mieszania) i tylko ograniczona liczba transakcji może być przetwarzana w bloku o rozmiarze 1 Mb Bitcoin. (Dowiedz się więcej o górnikach w naszym ekskluzywnym przewodniku po Bitcoinach).

  Co więcej, opłata decyduje o tym, która transakcja uzyska priorytet w bloku 1 Mb, a górnik nada priorytet transakcjom, z którymi wiążą się wyższe opłaty. To opóźnienie może teoretycznie być nieokreślone, ponieważ jeśli opłata za transakcję jest bardzo niższa, istnieje prawdopodobieństwo, że transakcja zostanie w końcu wybrana. I większość opóźnienia dzieje się tylko z tego powodu.

  Ciekawostka: w grudniu 2017 r. Opłaty transakcyjne za Bitcoin osiągnęły 40-50 USD, pozostawiając transakcje z niskimi opłatami, takimi jak 1-10 USD, pozostawione na straty.

  Bitcoin: rzeczywisty czas transakcjiOprócz dwóch ograniczeń wymienionych powyżej, istnieje stały czas obliczeniowy wynoszący 10 minut, który górnicy potrzebują, aby wydobyć prawidłowy blok Bitcoin. Ale to jest, gdy Twoja transakcja jest traktowana priorytetowo i włączana do bloku. Jeśli tak nie jest, Twoje transakcje pozostają niepotwierdzone w pamięci Bitcoin. Możesz sprawdzić stan mempool w czasie rzeczywistym tutaj.

  Zakładając, że Twoja transakcja jest zawarta w bloku i wydobyta, pierwsze potwierdzenie otrzymasz za 10 minut, a pozostałe pięć potwierdzeń w ciągu kolejnych 50 minut.

  Uwaga: Zaleca się, aby uznać transakcję BTC za udaną, jeśli otrzymano co najmniej 6 potwierdzeń.

  W związku z tym przeniesienie Bitcoinów do portfela zajmie minimum 60 minut (zakładając, że transakcja zostanie uwzględniona w następnym bloku) . Jeśli nie, może to potrwać dłużej. W przeszłości ludzie czekali 7-8 dni na zakończenie transakcji. Jedną rzeczą do zrozumienia jest to, że nie próbuję cię przestraszyć. Zamiast tego staram się przedstawić wszystkie czynniki, które wpływają na czas potwierdzenia transakcji.

  Ale zdarzały się przypadki, w zależności od opłat i obciążenia sieci, gdzie potwierdzenia transakcji następowały w mniej niż 60 minut.

  Oto dane, a poniżej wykres dla tego samego:

  Jednak obecnie średni czas pierwszego potwierdzenia transakcji Bitcoin to około 20 minut. Oto wykres średniego czasu z ostatnich 7 dni:

  Co więcej, możesz obniżyć opłatę transakcyjną i jeszcze bardziej skrócić ten czas, korzystając z portfeli obsługujących segwit. W tym celu skorzystaj ze wskazówek udostępnionych w tym artykule: Ile opłat transakcyjnych za Bitcoin należy zapłacić za potwierdzoną transakcję?

  Powiedziawszy to wszystko, czy zastanawiałeś się, co robi zespół programistów Bitcoin, aby złagodzić sytuację?

  Cóż, oczywiście wiedzą, że używanie waluty, na którą trzeba czekać 30-60 minut na potwierdzenie, jest po prostu niedopuszczalne. Dlatego pracują nad rozwiązaniami takimi jak Segwit, sygnatury Schnorra i błyskawiczne sieci, za pośrednictwem których transakcje Bitcoin będą prawie natychmiastowe.

  Mam nadzieję, że ten artykuł okazał się wnikliwy. Jeśli podoba Ci się ten artykuł, nie zapomnij udostępnić go na swoich profilach w mediach społecznościowych!

  Więcej informacji:

  Harsh Agrawal to eksperci od giełd kryptowalut i botów dla CoinSutra. Założył CoinSutra w 2016 roku i jest jednym z najbardziej cenionych profesjonalnych blogerów w branży w branży fintech.

  Wielokrotnie nagradzany bloger z ponad 10-letnią historią. Posiada doświadczenie w zakresie finansów i technologii oraz posiada kwalifikacje zawodowe w dziedzinie informatyki.

  Międzynarodowy mówca i autor, który kocha blockchain i świat kryptowalut.

  Po odkryciu zdecentralizowanych finansów i dzięki swojemu doświadczeniu w technologii informacyjnej, postawił sobie za misję pomaganie innym w nauce i rozpoczynaniu z tym przez CoinSutra.

  Dołącz do nas za pośrednictwem poczty elektronicznej i kanałów społecznościowych, aby otrzymywać najnowsze aktualizacje prosto do swojej skrzynki odbiorczej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy