Dow Jones - kolejny historyczny rekord, 15 listopada 2016

Kolejny historyczny najlepszy wynik na Wall Street

Wtorkowa sesja na Wall Street zakończyła się siódmym wraz z rzędu historycznym rekordem Dow Jones. Na koniec dnia wzrósł o 0, 29 proc. do poziomu 18 923, 06 pkt.

Indeks S&P 500 zwyżkował o 0, 75 proc. do poziomu 2180, 39 pkt. Z kolei Nasdaq Comp. odnotował wzrost o 1, 10 proc. do 5275, 62 pkt.

Inwestorzy przysłuchują się wypowiedziom członków Fed. Spekuluje się o przyszłej ścieżce podwyżek stóp procentowych w USA w nawiązaniu z planami nowej administracji Białego Budynku i Kongresu.

Również dane odnośnie amerykańskiej gospodarki, które spłynęły we wtorek, utwierdziły inwestorów, że przy grudniu realna jest podwyżka stóp procentowych w AMERYCE:

Sprzedaż detaliczna po USA w październiku wzrosła o 0, 8 proc., powyżej oczekiwań i najmocniej od marca 2014 r. Dane za wrzesień niemalże dwukrotnie skorygowano w górę. Z kolei indeks działalności wytwórczej w okręgu Nieznany York znalazł się w najwyższym od 5 miesięcy poziomie.

Prawdopodobieństwo podwyższenia kosztu pieniądza w grudniu w USA, wyceniane przez kontrakty na stopę Fed, wzrosło do 94 proc. z 92 proc.

Rynki czekają teraz na wystąpienie Janet Yellen, szefowej Rezerwy Federalnej, w czwartek przed Kongresem.

Tagi: wall street Dow Jones giełda Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie na temat likwidacji OFE. Na wciąż gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Wydawca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie

Bank Światowy podniósł prognozę wzrostu PKB Polski w ’18 do 4, 0 proc.