Gdzie jest numer konta na czeku

Gdzie jest numer konta na czeku
16 października 2020
Category: Konta Bankowego

Poznaj numery, aby połączyć swoje konto bankowe

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Równowaga / Ashley DeLeon

Aby skonfigurować płatności elektroniczne lub bezpośrednie wpłaty, potrzebujesz numeru konta rozliczeniowego. Najłatwiej znaleźć ten numer na czeku osobistym (ale są inne rozwiązania, jeśli nie masz czeków).

Numer konta znajduje się na dole Twojego czeku. Na dole powinny znajdować się trzy zestawy liczb w specjalnej czytelnej dla komputera czcionce:

  1. Pierwsza liczba po lewej stronie to numer rozliczeniowy Twojego banku.
  2. Druga (środkowa) liczba to numer Twojego konta.
  3. Trzecia liczba to numer czeku.

Na przykład spójrz na obrazek na górze tej strony. Ten układ dotyczy większości czeków osobistych. Wcześniejsze  

Zasadniczo numer konta można znaleźć na czeku, znajdując następujący symbol: ⑈. Cyfry tuż przed tym symbolem to numer Twojego konta.

Inne numery na czeku

Jeśli musisz podać numer konta, istnieje duża szansa, że ​​będziesz musiał podać również inne szczegóły z czeku. Sam numer konta nie wystarczy, aby utworzyć łącze do konta bankowego w celu bezpośredniego wpłaty lub automatycznej płatności za rachunki. Wcześniejsze  

Numery rozliczeniowe

Numer po lewej stronie to zazwyczaj numer tranzytowy banku (RTN) lub numer American Bankers Association (ABA). Ten dziewięciocyfrowy numer identyfikuje Twój bank, ale nie identyfikuje Twojego konkretnego konta w tym banku. Wcześniejsze  

Sprawdź numery

Zbiór liczb po prawej stronie powinien być numerem czeku, który jest używany tylko do identyfikacji indywidualnego czeku na potrzeby własnej księgowości. Numer czeku nie odnosi się do Twojego banku ani konta – jest to unikalny identyfikator każdego wypisywanego czeku, który pomaga śledzić wydatki i zrównoważyć książeczkę czekową. Numery czeków nie są kluczowe przy przetwarzaniu płatności – można je bez problemu ponownie wykorzystać lub wykorzystać poza kolejnością.

Czeki biznesowe i czeki wydrukowane w banku

Format opisany i pokazany w powyższym przykładzie dotyczy większości czeków osobistych . Jednak czeki pochodzące od firm (takie jak czeki płacowe) i czeki wydrukowane przez bank mogą mieć inny format.

Czeki wysyłane pocztą przez firmy lub wysyłane za pośrednictwem usług płatności rachunków online często mają numery kont jako trzeci zestaw liczb od lewej.

Aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, czeki te czasami pokazują numery kont i rozliczeniowe inne niż numery na czekach osobistych. Jeśli spróbujesz skopiować numer swojego konta z czeku wydrukowanego za pomocą narzędzia do opłacania rachunków online w Twoim banku, otrzymasz numer konta, który nie jest powiązany bezpośrednio z Twoim kontem indywidualnym; trafia na konto używane przez Twój bank do opłacania rachunków. Nie będziesz mógł używać tych numerów do łączenia swojego konta w celu bezpośredniego wpłaty, płatności zautomatyzowanej Izby Rozliczeniowej (ACH) lub przelewów bankowych. Wcześniejsze  

Najlepiej skorzystać z niedawno wydrukowanego czeku osobistego, aby znaleźć informacje o swoim koncie lub, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, po prostu skontaktuj się z bankiem i uzyskaj szczegółowe informacje.

Zapytaj obsługę klienta

Przedstawiciel obsługi klienta może powiedzieć wszystko, co musisz wiedzieć, aby skonfigurować płatności automatyczne. Będą musieli dokładnie wiedzieć, którego konta chcesz użyć, ponieważ numery ABA mogą się różnić w zależności od miejsca otwarcia konta. Informacje te możesz również znaleźć w Internecie, gdy jesteś zalogowany na swoje konto. Poszukaj formularza bezpośredniej wpłaty lub instrukcji dotyczących konfiguracji elektronicznego transferu środków (EFT) lub ACH.

Uzyskanie prawidłowego numeru konta jest warte kilku minut rozmowy telefonicznej z obsługą klienta. Weź pod uwagę konsekwencje niewłaściwej konfiguracji: możesz nie otrzymać zapłaty na czas, a możesz skończyć z odbijaniem czeków lub brakiem płatności za ważne rzeczy (takie jak kredyt hipoteczny lub pożyczka studencka, co może prowadzić do poważnych bólów głowy i wydatków). Zrób to dobrze za pierwszym razem, a następnie pozwól, aby wszystko działało na autopilocie – o to właśnie chodzi w rejestracji do płatności elektronicznych.

Jeśli nie masz czeków

Znalezienie numeru konta na czeku jest łatwe, ale co zrobić, jeśli nie masz żadnych czeków? Kolejnym najlepszym miejscem do obejrzenia jest zestawienie miesięczne. W niektórych przypadkach numer Twojego konta jest częściowo ukryty (szczególnie jeśli przeglądasz wyciągi online), więc może być konieczne zadzwonienie lub czat online z obsługą klienta.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy