Dane z rynku pracy, payroll w USA - styczeń 2017

Rynek pracy w USA dobrze zaczął 2017 dwanaście miesięcy. Dolar jednak słabnie

Dane z rynku pracy w AMERYCE za styczeń 2017 zaskoczyły. Na plus. W tymże okresie powstało 227 tys. miejsc pracy, podczas gdy analitycy pytani przez Bloomberga spodziewali się dodatkowych 175 tys. miejsc.

Mniej optymistyczne są dane odnośnie bezrobocia, które w pierwszym miesiącu 2017 r. wzrosło do 4, 8 proc. (spodziewane było na poziomie grudniowym - 4, 7 proc. ). Rozczarowująca jest także dynamika wynagrodzeń godzinowych. Gdy obserwatorzy spodziewali się przyrostu o 2, 7 proc., stawki poszły w górę o 2, 5 proc. r/r.

W odpowiedzi na dane eksperci spodziewali się wzrostu notowań dolara. Zachowanie inwestorów jednak jest zupełnie inne. Dolar się osłabia do € oraz do złotego jak i również kosztuje teraz 3, większość zł.

Foto: Biznes Onet Notowania USD/PLN wraz z godz. 15. 09

- Wiadomo, że Fed może zwlekać z podwyżką stóp procentowych m. in. za pośrednictwem słabą dynamikę wzrostu płac. Dodatkowo, plan prezydenta Donalda Trumpa, który chce, żeby w najbliższych latach powstało 25 mln nowych stanowisk zatrudnienia, może napotkać na opór ze strony braku wykwalifikowanych pracowników - pisze Andrzej Kiedrowicz z Koi Capital.

Dlatego też, wedle niego, w reakcji dzięki te mieszane dane, dolar po początkowym umocnieniu, wraca do poziomów wyceny sprzed publikacji danych.

Tagi: rynek pracy USA bezrobocie Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. By zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i zasady obowiązujące w Facebooku znajdują się u dołu adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może unikać kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Wystarczy bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker ryzykuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Stwórca Altus TFI usłyszał świeże zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Instytucji finansowej i kilkunastu pracowników. Idzie o aferę GetBack

Notowanie

Ceny paliw - Pb95, Pb98, ON, LPG, 4-10 września 2017