Amazon w Sosnowcu zbuduje piąte centrum logistyki w Polsce

Amazon wybuduje piąte centrum logistyki po Polsce

Amazon wybuduje w naszym kraju piąte centrum logistyczne. Jankeski koncern postawi je przy Sosnowcu. Centra magazynowe Amazona działają już w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku. Trwa budowa w Kołbaskowie w Zachodniopomorskiem, a w Gdańsku działa centrum progresu technologii.

Wartość aktualnych inwestycji Amazona w Polsce to 3 mld zł. Koncern zatrudnia na stałe 7 tys. pracowników. Świeże centrum logistyczne ma zapoczątkować działać pod koniec 2017 roku. Będzie obsługiwać klientów handlujących odzież i obuwie.

Spółka nie ujawnia zalety nowej inwestycji ani planowanego zatrudnienia. Ogłasza za to, że w 2017 roku w całej Europie pragnie stworzyć 15 tys. nowych pełnoetatowych miejsc pracy. Koncern posiada na całym starym kontynencie ponad stu biur, centrów logistycznych, czy centrów obsługi sprzedawców. Liczba ta obejmuje także europejską sieć 15 centrów wzrostu technologii.

Tagi: Amazon magazyny e-handel Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w adres „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin i reguły obowiązujące na Facebooku mieszczą się pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Należy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia kategorię po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilkunastu pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Afera podsłuchowa na świecie. «To interesuje inwestorów i Brukselę» Informacje