Brexit. JP Morgan: «PKB na dół. »

Brexit. Bank JP Morgan: "Polskie PKB zwolni. Obniżamy prognozę"

"Po głosowaniu ws. Brexitu obniżamy prognozę wzrostu polskiego PKB do 3, 1 proc. w 2016 r. i 3 proc. w 2017 r. " - ogłosili ekonomiści największego banku inwestycyjnego na świecie JP Morgan.

- NBP opublikuje zaktualizowane prognozy wzrostu oraz inflacji. Prawdopodobne konsekwencje Brexitu dla strefy euro, a co za tym idzie - dla Polski, wskazują ryzyka dla obecnych prognoz wzrostu NBP - napisali w najnowszym raporcie ekonomiści JP Morgan.

Po związku z tym żądamy wzrostu na poziomie trzy, 1 proc. w 2016 r. oraz 3 proc. w 2017 r. według głosowaniu ws. Brexitu w stosunku do marcowych prognoz wzrostu NARODOWEGO BANKU POLSKIEGO w stopniu odpowiednio 3, 8 proc. oraz 3, 4 proc. Podkreślmy, że nowa projekcja nie będzie nadal zawierała żadnego efektu Brexitu.

Dodali też, hdy pomimo negatywnych niespodzianek na rzecz inflacji, projekcja CPI raczej nie pozostanie znacznie obniżona, ze względu na wzrost cen ropy od czasu publikacji marcowej projekcji. Inflacja pozostanie więc prawdopodobnie znacznie poniżej środka zakresu NBP 1, 5-3, 5 proc. w 2017 r.

Autorzy raportu istnieją zdania, że na lipcowym posiedzeniu RPP pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

- Pogarszające się perspektywy wzrostu gospodarczego potrafią przywrócić w RPP dyskusje o luzowaniu monetarnym, ale według nas nie zdarzy się to jeszcze na najbliższym posiedzeniu. Dopiero, gdy spowolnienie wzrostu będzie widoczne przy twardych danych lub gdy złoty będzie się umacniał, to RPP może się na nie zdecydować a mianowicie napisali.

Tagi: Brexit Polska JP Morgan Komentując korzystasz z narzędzia Facebooka. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników. Aby zgłosić naruszenie – kliknij w link „Zgłoś Facebookowi” przy wybranym poście. Regulamin jak i również zasady obowiązujące na Facebooku są pod adresem https://www.facebook.com/policies

Polecamy

  • Piotr Kuczyński: "Jestem wściekły. Zmieniłem zdanie o likwidacji OFE. Na jeszcze gorsze"

  • Jeśli ktoś spóźnił się ze złożeniem PIT, może uniknąć kary. Wystarczy czynny żal

REKLAMY Koniec bloku reklamowego

Afera GetBack

  • Trigon TFI zmienia nazwę po aferze GetBacku

  • Afera GetBacku. Gerda Broker próbuje uciec spod topora

  • Afera GetBack. Twórca Altus TFI usłyszał nowe zarzuty

  • Zatrzymano byłego prezesa Idea Banku i kilku pracowników. Chodzi o aferę GetBack

Notowanie

Gaz w górę o 73 proc. Ukraińcy zapłacą większą ilość już od maja Informacje