Dlaczego warto inwestować w kryptowalutę?

17 lutego 2021
Category: Karty Kredytowe

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym inwestorem, kryptowaluta jest bardzo atrakcyjna jako alternatywna klasa inwestycyjna. Być może słyszałeś o nagłym wzroście wartości kryptowaluty i zdecydowałeś, że chcesz uzyskać zyski, a może zaintrygowała Cię sama technologia. Pozostaje pytanie: czy teraz powinieneś inwestować w kryptowalutę?

Historia kryptowalutSłynna rada Warrena Buffeta dotycząca inwestowania to inwestowanie wyłącznie w firmy i technologie, które znasz. Potencjalnym inwestorom może być korzystne zrozumienie, czym jest kryptowaluta i skąd się wzięła.

W październiku 2008 r. Satoshi Nakamoto opublikował dokumentację dotyczącą bitcoinów, która przedstawiła ideę bitcoina w mediach głównego nurtu. „Satoshi Nakamoto był pseudonimem nieznanego jeszcze twórcy bitcoina. Jest osobą, która spopularyzowała ideę sieci płatności „peer-to-peer, która stanowi podstawę technologii bitcoin i kryptowalut. A co to jest bitcoin? Według bitcoin.org

„Bitcoin wykorzystuje technologię peer-to-peer do działania bez centralnego organu lub banków; zarządzanie transakcjami i wydawanie bitcoinów odbywa się zbiorowo przez sieć. Bitcoin jest oprogramowaniem typu open source; jego projekt jest publiczny, nikt nie posiada ani nie kontroluje Bitcoin i każdy może wziąć w nim udział .

Kryptowaluta to stosunkowo nowa innowacja, która została zaprojektowana w celu zastąpienia obecnego procesu transakcji finansowych. Ma na celu demokratyzację bankowości poprzez uczynienie tego procesu bardziej przejrzystym i otwartym.

Popularne kryptowaluty

Być może już znasz bitcoin, który jest rodzajem kryptowaluty. W rzeczywistości jest to największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej. Kryptowaluty są finansowymi zastosowaniami technologii blockchain i są walutami wirtualnymi, które są prawie niemożliwe do sfałszowania i wykraczają poza zakres jakiegokolwiek organu centralnego lub rządowego. Oprócz bitcoinów istnieją tysiące innych kryptowalut.

Zalety kryptowalutyJak wspomnieliśmy powyżej, kryptowaluty są rodzajem aplikacji i aktywów finansowych. Istnieją zalety korzystania z kryptowaluty na poziomie biznesowym lub indywidualnym:

Zasadniczo kryptowaluty mają na celu ułatwienie przesyłania środków bezpośrednio między dwiema stronami, bez konieczności korzystania z zaufanej strony trzeciej, takiej jak bank lub firma obsługująca karty kredytowe. Może to obniżyć opłaty i koszty transakcji, sprawiając, że natychmiastowe przelewy są znacznie tańsze niż cokolwiek, co obecnie oferują banki. Płatności dokonanej za pomocą bitcoin nie można cofnąć po fakcie i nie można jej użyć do oszustwa ani prowadzić do kradzieży tożsamości. Wreszcie, kryptowaluta stanowi okazję do decentralizacji władzy finansowej – doprowadziłoby to do równości w dostępie do infrastruktury finansowej ponad granicami i służyłoby mniejszościom i innym niedostatecznie reprezentowanym grupom.

Potencjalne zastosowania wykraczają poza poziom klienta i firmy. Kraje z deflowanymi walutami lub hiperinflacją mogą przejść na kryptowaluty, aby ustabilizować swoje gospodarki. Ponadto mogłyby istnieć tańsze i szybsze transakcje transgraniczne w celu ożywienia handlu światowego. Podczas gdy wiele aplikacji na dużą skalę ma obecnie charakter spekulacyjny, funkcjonalność i popularność rosną wraz z rozwojem kryptowalut.

Dlaczego warto inwestować w kryptowalutę?Jako dość nowa i złożona technologia, kryptowaluta doświadczyła gwałtownych wahań w wycenie i popularności w sferze finansowej. Nawet dzisiaj jest uważana za ryzykowną alternatywną klasę aktywów i jest w dużej mierze zdegradowana do portfeli bogatych i kontrowersyjnych.

Jednak bariery wejścia dla inwestowania w kryptowalutę nigdy nie były niższe. Istnieje wiele powodów, dla których warto rozważyć inwestowanie w kryptowalutę:

Dywersyfikacja : Crypto może zapewnić korzyści z dywersyfikacji w Twoim portfelu inwestycyjnym. Ponieważ zwroty nie są skorelowane z żadną konkretną branżą, inwestowanie w kryptowalutę może zmniejszyć niesystematyczne ryzyko

Zwroty alfa : Chociaż przeszłe zwroty nie mogą być prognostykiem na przyszłość, nie jest tajemnicą, że bitcoin doprowadził do wielu nocnych milionerów w ciągu ostatnich kilku lat. Chociaż nie zachęcalibyśmy do pochopnego i irracjonalnego inwestowania, posiadanie kryptowaluty może prowadzić do zwrotów alfa w Twoim portfelu

Okazja do zainwestowania w nadchodzącą technologię, która ma gwałtownie rosnąć w nadchodzących latach

Dlaczego kryptowaluta może nie być odpowiednia dla Twojego portfelaMusisz poznać siebie jako inwestora, zanim zdecydujesz, jakie klasy aktywów powinny znaleźć się w Twoim portfelu. Choć może to być kuszące, istnieją dobre powody, aby nie inwestować w kryptowalutę:

Wzrost jest subiektywny : kupując akcje firmy lub inwestując w nieruchomości, wiesz, że wartość tych aktywów może wzrosnąć lub spaść z wielu powodów. Jeśli firma, w którą zdecydujesz się zainwestować, podejmie złą decyzję finansową lub znajduje się w upadającej branży, poznasz przyczyny utraty wartości akcji spółki. Tego samego nie można powiedzieć o historycznych zwrotach kryptowalut, które gwałtownie rosły lub spadały w oparciu o spekulacje.Nie

jest to powszechnie akceptowane : może być czas, w którym kryptowaluta jest synonimem waluty fiducjarnej, ale nasza gospodarka jeszcze nie jest w tym momencie. W zależności od platformy inwestycyjnej, nawet jeśli zdecydujesz się zainwestować w kryptowalutę, często musisz wymienić ją z powrotem na USD przed wypłatą.

To nie jest los na loterię : Pod żadnym pozorem nie powinieneś wchodzić na całość w jakąkolwiek inwestycję, bez względu na to, ilu milionerów z dnia na dzień twierdzi, że zarobiła. W przypadku kryptowaluty kuszące może być obserwowanie stałego wzrostu i zastanawianie się, co może to dodać do Twojej wartości netto. Twój portfel powinien być skonstruowany z myślą o długoterminowych celach i wzroście, a na razie nie widać żadnego długoterminowego trendu w kryptowalutach.

Na wynosKryptowaluta może być cenną inwestycją w klasę aktywów, jeśli pasuje do ogólnych celów i profilu ryzyka całego portfela finansowego. Jego wzrostu i zwrotów nie można badać w próżni, a potencjalni inwestorzy muszą zadać sobie pytanie, co mają nadzieję osiągnąć, inwestując w kryptowalutę. Wreszcie, nowi inwestorzy, którzy nie utworzyli awaryjnego funduszu oszczędnościowego lub mają nadzieję spłacić dług poprzez szybkie zwroty z kryptowaluty, powinni rozważyć rozpoczęcie od typów inwestycji, które są bardziej stabilne i długoterminowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy