Czy wiesz, jak wykonać przelew salda?

17 lutego 2021
Category: Kartę Kredytową
 • Centrum zasobów kredytowych
 • Podstawy karty kredytowejO przelewie saldaCzy wiesz, jak wykonać przelew salda?Przelewy salda mogą zaoszczędzić pieniądze na opłatach odsetkowych, przenosząc istniejące saldo z jednej karty kredytowej na kartę o niższym oprocentowaniu. Ale jak zrobić przelew salda?

  Dokonanie przelewu salda jest łatwiejsze niż myślisz. Rozważ te kroki, aby ustalić, czy jest to odpowiednie dla Ciebie, jak to zrobić i jak zmaksymalizować korzyści:

  1. Zbadaj swoją obecną sytuację finansową

  Karty kredytowe z promocyjnymi ofertami przeniesienia salda mogą mieć sens dla niektórych użytkowników kart kredytowych. Oferty te mogą pozwolić na przeniesienie istniejących sald na nową kartę kredytową z roczną stopą procentową transferu niskiego salda (APR) przez ograniczony czas, chociaż większość kart kredytowych nakłada opłatę za przeniesienie salda na przenoszone saldo. Typowa opłata wynosi około 3 procent. Posiadacze kart powinni rozważyć koszt wszelkich opłat za przelew salda z dalszą spłatą salda po dotychczasowej stopie procentowej.

  Aby ustalić, czy przeniesienie salda jest odpowiednie w Twoich okolicznościach, posiadacze kart powinni również wziąć pod uwagę długość okresu promocyjnego oraz RRSO, która będzie miała zastosowanie do kwoty przeniesienia salda, jeśli nie zostanie spłacona w okresie promocyjnym. Powinieneś zrozumieć, co się stanie, jeśli nie spłacisz salda w okresie promocyjnym i jaka będzie Twoja minimalna płatność.

  2. Poproś o przelew salda

  Po wybraniu karty przeniesienia salda, złóż wniosek i uzyskaj zatwierdzenie, czas poprosić o przeniesienie salda. Możesz zażądać przelewu salda przez telefon lub online, a przetworzenie przelewów salda i wysłanie płatności do innych wierzycieli może zająć co najmniej 14 dni od otwarcia konta. Powinieneś nadal dokonywać wszystkich płatności na rzecz drugiego wierzyciela, dopóki nie potwierdzisz, że przeniesienie salda zostało zakończone. Będziesz potrzebować informacji o koncie dla kart, z których chcesz przelać saldo, i musisz określić kwotę, którą chcesz przelać. Ogólnie rzecz biorąc, najlepiej jest nadać priorytet transferowi sald o najwyższych stopach procentowych.

  3. Kontynuacja

  Po złożeniu wniosku o przeniesienie salda będziesz chciał dwukrotnie sprawdzić, czy wszystko poszło zgodnie z planem. Oprócz potwierdzenia, że ​​prawidłowe kwoty zostały pomyślnie przelane, będziesz chciał mieć oko na swoje stare konta przez następne 30 dni, aby móc spłacić wszelkie odsetki, które mogły narosnąć między dniem, w którym zażądałeś przeniesienia salda, a kiedy transakcja została zakończona.

  4. Zapłać tyle, ile możesz

  Aby zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy na oprocentowaniu, spłać jak najwięcej nowego salda przed wygaśnięciem stawki promocyjnej. Na przykład, jeśli masz saldo w wysokości 5000 USD do przekazania i 0-procentową stawkę początkową przez 18 miesięcy z 3-procentową opłatą za przeniesienie salda, możesz spłacić przeniesiony dług w ciągu 18 miesięcy za pomocą miesięcznej płatności w wysokości 287 USD – a nie ani grosza odsetek , zakładając, że nie dokonasz żadnych nowych zakupów za pomocą nowej karty przeniesienia salda.

  Wiedza o tym, jak wykonać przelew salda, może pomóc w konsolidacji zadłużenia karty kredytowej, jednocześnie oszczędzając pieniądze na odsetkach. Przy odpowiednim podejściu i starannym planowaniu proces może przebiegać sprawniej, niż mogłoby się wydawać.

  Opublikowano 17 października 2016 r.

  Zaktualizowano 4 maja 2020 r.

  Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują na dostępność żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swojej wyjątkowej sytuacji, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy