Czy powinieneś dostać wspólny kredyt hipoteczny?

17 lutego 2021
Category: Wyniki Kredytowe

Kupno domu to ogromny finansowy krok w życiu każdego. Na szczęście często nie będziesz musiał przechodzić przez ten proces sam. Wiele osób kupuje dom z partnerem, czy to małżonkiem, rodzeństwem, czy nawet partnerem biznesowym. Przechodząc przez proces kredytowy z inną osobą, masz możliwość wyboru kredytu indywidualnego lub wspólnego. Nie wiesz, co to jest hipoteka łączna lub czy jest dla Ciebie odpowiednia?

Co to jest wspólny kredyt hipoteczny?

Wspólny kredyt hipoteczny oznacza, że ​​Ty i Twój partner (lub maksymalnie trzech partnerów) wspólnie ubiegacie się o kredyt hipoteczny. Partnerzy często składają wnioski o wspólny kredyt hipoteczny, aby uzyskać dostęp do lepszych stawek i warunków kredytu hipotecznego. Wspólne składanie wniosków może nawet pomóc w uzyskaniu statusu kwalifikowalności. Należy pamiętać, że hipoteka łączna nie jest współwłasnością.

Kiedy ubiegasz się o wspólny kredyt hipoteczny, dochody i majątek wnioskodawców są traktowane jako łączna liczba. To dobra wiadomość, gdy starasz się kwalifikować do większej pożyczki. To może nie być świetna wiadomość, jeśli chodzi o twoje długi. Twoje indywidualne długi będą również rozpatrywane jako łączna liczba. Więc jeśli jeden partner ma tonę długu, może to obciążyć wniosek.

Jeśli jednak spłacasz swoje długi odpowiedzialnie, Twoje wyniki kredytowe będą to odzwierciedlać. Powinieneś wiedzieć, że twoja zdolność kredytowa jest ważnym czynnikiem, jeśli chodzi o kredyty hipoteczne. Jak to działa w przypadku wspólnego kredytu hipotecznego? Odpowiedź będzie się różnić w zależności od pożyczkodawcy. Niektórzy pożyczkodawcy będą patrzeć tylko na niższy wynik wnioskodawców. Inni pożyczkodawcy będą patrzeć na średni wynik obu wnioskodawców. Jeszcze inni pożyczkodawcy mogą spojrzeć na zdolność kredytową osoby o wyższych dochodach. Z powodu tych opcji musisz skontaktować się z potencjalnymi pożyczkodawcami, aby wiedzieć, czego szukają. Pomocne może być również wcześniejsze sprawdzenie zdolności kredytowej, abyś Ty i Twój partner wiedzieli, z czym macie do czynienia.

Zalety wspólnego kredytu hipotecznego

Kredyt hipoteczny łączny nad indywidualnym ma wiele zalet. Po pierwsze, finanse twojego partnera mogą zwiększyć atrakcyjność twojej aplikacji, jeśli twoje własne finanse będą trochę zabraknąć. Jeśli nie masz wystarczająco wysokiego dochodu, połączenie dochodu partnera z twoim może wyglądać lepiej we wniosku. Jeśli twoja historia kredytowa jest trochę trudna, uzyskanie wspólnego kredytu hipotecznego z kimś z dobrą historią kredytową może naprawdę pomóc.

W przypadku wspólnego kredytu hipotecznego Ty i Twój partner łączysz dochody. Oznacza to, że możecie ubiegać się o większą pożyczkę niż ktokolwiek z was sam. W ten sposób masz szansę na zakup większej, droższej nieruchomości.

Z uzyskaniem wspólnego kredytu hipotecznego wiążą się również korzyści podatkowe. Jeżeli posiadacze kredytu hipotecznego posiadają tytuł własności i mieszkają w domu, każdy może skorzystać ze zwrotu podatku dochodowego. Posiadacze wspólnych kredytów hipotecznych mogą również zaoszczędzić trochę pieniędzy na podatku od przeniesienia własności. Zamiast płacenia całości podatku przez jednego właściciela, każdy posiadacz kredytu hipotecznego otrzyma jego część.

Wady wspólnego kredytu hipotecznego

Chociaż połączenie zasobów w aplikacji może pomóc jednej osobie w podniesieniu się, może to pójść w drugą stronę. Powiedzmy, że składasz wniosek ze swoim współmałżonkiem, który ma dość złą historię kredytową. Jeśli twoja historia nie jest wystarczająco gwiezdna, jego wynik może zaszkodzić obu twoim szansom. W takim przypadku lepiej byłoby złożyć wniosek o indywidualny kredyt hipoteczny.

Większość wad wspólnego kredytu hipotecznego pojawia się po zaciągnięciu kredytu hipotecznego. W przypadku wspólnego kredytu hipotecznego wszyscy zaangażowani biorą na siebie odpowiedzialność za spłatę kredytu. Wszyscy pożyczkobiorcy muszą dokonywać płatności na czas lub ryzykować karanie również innych. Ponadto, jeśli komuś się spóźni płatność, wszyscy inni muszą nadrobić zaległości. Zdecydowanie trudno jest przewidzieć, że ktoś straci pracę. Ale możesz chcieć trzymać się partnerstwa tylko ze stabilnymi, godnymi zaufania ludźmi, aby uniknąć jakiegokolwiek ryzyka. Dodatkowo, nawet w przypadku rozwodu, obie strony nadal będą odpowiedzialne za hipotekę.

Chociaż niekoniecznie jest to konsekwencja wspólnych kredytów hipotecznych, pojawia się pytanie, co się stanie, jeśli partner umrze. Jeśli ustrukturyzujesz swój kredyt hipoteczny z prawem do przetrwania, własność domu automatycznie przejdzie na pozostałego przy życiu partnera. Jeśli jednak wybierzesz wspólnego najemcę, własność będzie musiała przejść przez sąd spadkowy.

Podsumowanie

Wspólne kredyty hipoteczne nie są rzadkością, zwłaszcza wśród małżeństw. Decydując się na zakup, musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Musisz określić, jaki rodzaj kredytu hipotecznego chcesz i jak możesz się do niego kwalifikować. Jeśli złożenie wniosku w ramach wspólnego kredytu hipotecznego rozszerzy możliwości kredytu hipotecznego, może to być właściwy krok dla Ciebie. Tylko upewnij się, że Ty i Twój partner (y) jesteście na tej samej stronie, jeśli chodzi o spłatę.

Aktualizacja : Masz więcej pytań finansowych? SmartAsset może pomóc. Tak wiele osób zwróciło się do nas, szukając pomocy w zakresie podatków i długoterminowego planowania finansowego, dlatego uruchomiliśmy własną usługę dopasowywania, aby pomóc Ci znaleźć doradcę finansowego. Narzędzie dopasowujące SmartAdvisor może pomóc w znalezieniu osoby do pracy w celu zaspokojenia Twoich potrzeb. Najpierw odpowiesz na serię pytań dotyczących Twojej sytuacji i celów. Następnie program zawęzi Twoje opcje z tysięcy doradców do trzech powierników, którzy odpowiadają Twoim potrzebom. Następnie możesz przeczytać ich profile, aby dowiedzieć się więcej o nich, przeprowadzić z nimi rozmowę telefoniczną lub osobiście i wybrać, z kim będziesz pracować w przyszłości. Pozwala to znaleźć dobre dopasowanie, podczas gdy program wykonuje większość ciężkiej pracy za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy