Czy karty przedpłacone Visa mogą być używane na arenie międzynarodowej?

17 lutego 2021

Wielu cyfrowych nomadów zadaje sobie pytanie: czy karty przedpłacone Visa mogą być używane na całym świecie? Ponieważ wiemy, że musisz zaplanować ważną podróż, postanowiliśmy odpowiedzieć na to pytanie w tym poście.

Rozumiemy, że wielu cyfrowych nomadów woli używać kart przedpłaconych, zamiast otwierać nowe konto w nowym miejscu.

Czasami po prostu nie masz czasu czekać, aż bank odpowie na Twoją prośbę.

Poza tym korzystanie z karty przedpłaconej jest nieco łatwiejsze niż noszenie gotówki w kieszeniach. Oto ostateczna odpowiedź na temat międzynarodowego korzystania z przedpłaconych kart Visa.

Czy karty przedpłacone VISA mogą być używane za granicą?

Posiadanie karty przedpłaconej, która działa na całym świecie, jest tak samo ważne, jak posiadanie międzynarodowej karty SIM, która faktycznie działa za granicą.

Tak więc krótka odpowiedź brzmi: tak. Widzisz, Visa nie jest bankiem, to międzynarodowa korporacja finansowa, która zapewnia „finansowanie Twoich płatności.

Oznacza to, że gwarantują Tobie i sprzedającemu przedmiot lub usługę, że możesz za to zapłacić. Visa zapewnia jedynie metodę płatności ze środkami bezpieczeństwa; nie dają ci karty, robi to bank, który preferujesz.

Ponieważ Visa jest tak ogromną firmą i jest obecna w prawie każdym kraju, ich karty kredytowe, debetowe i przedpłacone mogą być używane na całym świecie – niezależnie od kraju, z którego ją otrzymałeś.

Wiele osób wybiera karty przedpłacone Visa, ponieważ mogą łatwiej monitorować swoje wydatki. Na przykład, jeśli planujesz spędzić sezon w Tajlandii, karta przedpłacona pozwala wydać tylko to, co masz, więc nie musisz martwić się o dodatkowe opłaty za korzystanie z dodatkowego kredytu.

To także doskonała opcja dla tych, którzy chcieliby pokryć wydatki przyjaciela lub bliskiego krewnego za granicą. Po prostu doładuj kartę z dowolnego miejsca na świecie, a natychmiast będą mogli cieszyć się nowym saldem.

Aby dostać w swoje ręce jedną z tych kart przedpłaconych, musisz poprosić o nią w swoim banku.

Rzeczy, które powinieneś wiedzieć o kartach przedpłaconych Visa

Karty przedpłacone Visa są akceptowane prawie wszędzie poza Twoim krajem, ale mają specyficzne cechy i plany opłat, o których powinieneś wiedzieć.

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że do tej pory Visa oferuje ponad 30 typów kart przedpłaconych, o które można poprosić.

Dlaczego tak dużo? Cóż, ponieważ starają się sprostać potrzebom każdego klienta. Nawet jeśli podstawowa konieczność jest objęta ubezpieczeniem (płacenie czegoś w dowolnym miejscu na świecie), w zależności od wybranej karty, otrzymasz specjalne zniżki i korzyści.

Teraz należy pamiętać, że karty przedpłacone muszą być używane do uzasadnionych wydatków. Jednym z małych problemów, które wiele osób zgłosiło w Internecie, jest to, że karty prepaid Visa nie działają w przypadku hazardu online.

Jeśli planujesz grać za granicą, zdecydowanie zachęcamy do ufania tylko oficjalnym stronom o wysokiej reputacji.

Visa nie przyjmie osób o podejrzanych ruchach i nie będziesz w stanie zapłacić tam niczego związanego z hazardem. Jednak wiele kasyn i domów hazardowych akceptuje karty przedpłacone.

Ostatnia rzecz, którą należy wiedzieć o kartach przedpłaconych Visa: mają miesięczną opłatę. Większość pobiera opłatę w wysokości 9 USD za korzystanie z niego. Czasami cena może zostać obniżona, jeśli subskrybujesz ich usługę lub jeśli otrzymujesz kwoty wyższe niż 500 USD miesięcznie.

Za każdym razem, gdy dokonujesz płatności za pomocą przedpłaconej karty Visa, obciążą Cię również dodatkową opłatą. W zależności od tego, gdzie się znajdujesz, opłata wynosi zwykle 3% wydanej kwoty.

Oczywiście, jeśli otrzymujesz dolary, ale używasz karty w kraju z inną walutą, wymiana również będzie Cię kosztować.

Z naszego punktu widzenia lepiej byłoby użyć jednej z tych kart, jeśli podróżujesz gdzieś z walutą niższą niż dolar.

Która karta przedpłacona Visa bardziej mi odpowiada?

Porozmawiajmy teraz o najpopularniejszych przedpłaconych kartach Visa, których można używać na całym świecie i korzyściach dla każdego.

Ponieważ jest ich tak wiele, wymienimy tylko trzy najpopularniejsze spośród niszy cyfrowych nomadów.

Karta przedpłacona Netspend VisaUwielbiamy używać Netspend podczas podróży, ponieważ jest wyposażony w aplikację mobilną, która pokazuje saldo, informacje o transakcjach, umożliwia żądanie płatności i wiele więcej.

Oto niektóre z korzyści Netspend:

– Skrócony czas oczekiwania między transakcjami

– Nagrody z tytułu zwrotu kosztów i specjalne rabaty

– Zwiększenie salda poprzez polecanie znajomym, aby otrzymali własny Netspend

– Zero odpowiedzialności za oszustwa

– Umożliwia tworzenie numerów kart wirtualnych do zakupów online, jeśli czujesz się bardziej bezpiecznie, robiąc to

Karta przedpłacona Green Dot VisaWszyscy uwielbiamy znajdować pieniądze w naszych kieszeniach; to zasadniczo robi Green Dot z pieniędzmi na naszej karcie.

Z kartą przedpłaconą Green Dot Visa zyskujesz następujące korzyści:

– 5% zwrotu na zakupy

– Skrócone dwa dni oczekiwania na przelew pieniędzy

– Bonus Payday w wysokości 5000 $ (jest to tygodniowy bonus losowy, otrzymasz go tylko wtedy, gdy wygrasz)

– Otrzymuj depozyty czekowe według zdjęcia (prześlij je i odbierz pieniądze)

– Umożliwia wypisanie czeków, jeśli ich potrzebujesz

Karta przedpłacona Mileage Plus Go VisaWięc lubisz podróżować, co? A co z otrzymywaniem mil United Miles jako nagrody za korzystanie z karty prepaid?

– Darmowe mile za zakup kartą

– Żadnych czeków kredytowych ani płatności odsetek

– Kwalifikowalność do bezpośredniej wpłaty

– Numery kart wirtualnych

Końcowe przemyślenia

Czy zatem karty przedpłacone Visa mogą być używane na całym świecie? Tak! I szczerze mówiąc, jest to ogromna ulga dla wielu cyfrowych nomadów.

Pomimo wygody tych kart przedpłaconych musisz wiedzieć, że są one płatne. Jednak im częściej używasz swoich kart, tym więcej korzyści uzyskasz – przynajmniej z większości z nich.

Aby wybrać ten, który bardziej Ci odpowiada, musisz sprawdzić opłaty i kursy wymiany w kraju, w którym planujesz z nich korzystać.

Na szczęście do wyboru mamy ponad 30 kart przedpłaconych. Czy użyłeś któregoś z nich? Jeśli możesz polecić tę, która najbardziej Ci się podobała, pomogłoby to wielu innym w podjęciu decyzji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy