Cztery C w ubezpieczeniach hipotecznych

17 lutego 2021

Po kryzysie kredytowym subprime Biuro Ochrony Konsumentów Finansowych narzuciło nowe zasady, które miały na celu ochronę kredytobiorców. Zgodnie z tą nową zasadą pożyczkodawca musi zapewnić, że pożyczkobiorca kwalifikuje się do otrzymania pożyczki. Z tego powodu dokładna analiza każdego wniosku i dokumentu uzupełniającego stała się priorytetem dla pożyczkodawców.

Akceptując lub odmawiając pożyczek potencjalnym pożyczkobiorcom, pożyczkodawcy przyjmują najbardziej podstawowe podejście znane jako 4Cs gwarantowania emisji. Każdy z tych aspektów musi być spełniony w celu zabezpieczenia kredytu hipotecznego. Zespół underwriterów zatrudniony przez pożyczkodawców weryfikuje i weryfikuje wszystkie informacje zawarte w aplikacji. Poziom weryfikacji zależy od tego, jak ryzykowny pożyczkodawca uważa pożyczkobiorcę.

Omówmy szczegółowo cztery zasady gwarantowania emisji i zobaczmy, jak wpływa to na wniosek kredytobiorcy.

Dodatkowy

Zabezpieczenie, znane również jako wycena domu, bierze pod uwagę wiele czynników, zanim nada wartość nieruchomości. Pod uwagę brana jest lokalizacja nieruchomości, wielkość, stan domu, koszt przebudowy, koszt innych podobnych domów itp. Twoim celem jako pożyczkodawcy nie jest zajęcie nieruchomości, ale posiadanie zabezpieczenia, którego możesz użyć do zabezpieczenia pożyczki, gdyby kupujący nie spłacił swoich płatności.

KredytZdolność pożyczkobiorcy do spłaty jest oceniana na podstawie przeglądu wcześniejszych trendów płatności. Czynniki takie jak historia płatności, całkowite niespłacone zadłużenie, kredyt odnawialny itp. Są oceniane w celu przypisania oceny kredytowej, która potwierdza prawdopodobieństwo płatności kupującego w przyszłości. Na podstawie tej oceny pożyczkodawcy oferują lepsze warunki pożyczki pożyczkobiorcom, którzy mają wyższą zdolność kredytową. Urzędnik ds. Pożyczki może przeprowadzić kontrolę zdolności kredytowej na początkowych etapach składania wniosku o pożyczkę, aby zidentyfikować potencjalne problemy, które mogą pojawić się później. Posiadanie tych informacji z wyprzedzeniem lepiej przygotowuje pożyczkodawców i urzędników ds. Pożyczek do radzenia sobie z tymi problemami.

PojemnośćAnaliza przeprowadzona w celu oceny dochodu pożyczkobiorcy w stosunku do przewidywanego zadłużenia nazywa się zdolnością. Czynnik ten determinuje zdolność pożyczkobiorcy do spłaty kredytu. Przy ustalaniu zdolności pożyczkobiorcy pożyczkodawcy biorą pod uwagę dwa obliczenia – Wskaźnik Mieszkaniowy oraz Wskaźnik Zadłużenia. Pożyczkodawcy dokonują przeglądu wskaźnika zadłużenia do dochodów klienta, aby określić, czy mogą dokonywać regularnych płatności. Pożyczki studenckie, pożyczki samochodowe i karty kredytowe mogą mieć wpływ na kwotę pożyczki, która zostanie zatwierdzona. Pożyczkodawcy biorą również pod uwagę stabilność pożyczkobiorcy i czas, jaki spędzają w obecnej pracy.

Ten aspekt 4 C uwzględnia aktywa pożyczkobiorcy. Ubezpieczyciele zwracają uwagę na gotówkę w rezerwie i gotówkę w transakcjach. Analizują również wyciągi bankowe, aby określić, skąd będą pochodzić pieniądze na zamknięcie. Pożyczkobiorcy mogą używać prezentów jako zaliczki, o ile posiadają ważny dokument potwierdzający przyznanie pieniędzy. Muszą również udokumentować wszystkie duże depozyty dokonane na ich kontach bankowych. Urzędnika ds. Pożyczki należy zawsze informować o pochodzeniu dużych sum pieniędzy.

Jako pożyczkodawca bardzo ważne jest, abyś zapoznał się z procesem gwarantowania emisji 4C, aby uzyskać głębszy wgląd w wniosek pożyczkobiorcy. Współpraca z wysoko wykwalifikowanymi ubezpieczycielami zapewni, że każdy aspekt będzie odpowiadał drugiemu. Expert Mortgage Assistance ma zespół wyszkolonych ubezpieczycieli, którzy rozumieją zawiłe procedury hipoteczne, takie jak własna ręka. Z dumą oferujemy naszym klientom najlepsze i najbardziej niezawodne usługi w zakresie modyfikacji i udzielania kredytów hipotecznych. Porozmawiaj z naszymi ekspertami już dziś, a pomożemy Ci uzyskać pełną kontrolę nad procesem ubezpieczania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy