Co to jest przedpłacona karta debetowa? Oto, co musisz wiedzieć

17 lutego 2021
Category: Nasze Treści

Nasi czytelnicy zawsze są na pierwszym miejscu

Treść DollarSprout zawiera linki do naszych partnerów reklamowych. Kiedy czytasz nasze treści i klikasz na link jednego z naszych partnerów, a następnie decydujesz się na sfinalizowanie oferty – niezależnie od tego, czy jest to pobranie aplikacji, otwarcie konta czy inna czynność – możemy otrzymać prowizję od tego reklamodawcy bez dodatkowych opłat koszt dla ciebie.

Naszym ostatecznym celem jest edukacja i informowanie, a nie zachęcanie do zapisywania się na określone oferty. Odszkodowanie od naszych partnerów może mieć wpływ na to, jakie produkty oferujemy i gdzie pojawiają się w witrynie, ale nie ma żadnego wpływu na obiektywność naszych recenzji lub porad.

 • Dom
 • BankowośćSprawdzanie kontNaszym celem numer jeden w DollarSprout jest pomoc czytelnikom w poprawie ich życia finansowego i regularnie współpracujemy z firmami, które podzielają tę samą wizję. Jeśli zakup lub rejestracja zostanie dokonana za pośrednictwem linków naszych Partnerów, otrzymamy wynagrodzenie za skierowanie. Oto jak zarabiamy pieniądze.

  Wyobraź sobie wygodę robienia zakupów z plastikiem bez obawy o nadmierne wydatki lub konieczność posiadania konta bankowego.

  Jeśli jesteś jednym z 14,1 miliona dorosłych w USA bez konta czekowego, przedpłacona karta debetowa może być najlepszą opcją.

  Karta przedpłacona pozwala płacić kartą, ale nadal pobierać gotówkę, gdy jej potrzebujesz. Karty przedpłacone będą działać u każdego sprzedawcy, który akceptuje sieć płatności karty, w tym Visa i Mastercard.

  Nie ma wątpliwości co do wygody przedpłaconej karty debetowej. Jest jednak kilka wad, o których należy pamiętać. Na przykład karty przedpłacone mogą wiązać się z miesięcznymi opłatami i często brakuje im ochrony konsumenta, która jest standardem dla większości kart kredytowych i debetowych.

  Aby dokonać najlepszego wyboru za swoje pieniądze, oto wszystko, co musisz wiedzieć o szczegółach przedpłaconych kart debetowych.

  Co to jest przedpłacona karta debetowa?

  Przedpłacona karta debetowa jest podobna do karty kredytowej lub tradycyjnej karty debetowej. Różnica polega na tym, skąd pochodzą pieniądze. Karta kredytowa pozwala pożyczyć pieniądze od jej wystawcy i spłacić je później. Karty debetowe łączą się z Twoim kontem rozliczeniowym i wysyłają pieniądze z Twojego banku do sprzedawcy, gdy dokonujesz zakupu.

  Zanim kupisz coś z przedpłaconą kartą debetową, musisz wpłacić pieniądze na kartę. Jedyne pieniądze, które możesz wydać, to te, które już dodałeś. Saldo karty aktualizuje się przy każdym nowym zakupie, a gdy saldo jest niskie, ponownie doładowujesz więcej pieniędzy.

  Jak działają przedpłacone karty debetowe

  Po wcześniejszym dodaniu pieniędzy do swojej karty, zabierasz je do sklepu i używasz na zakupy. Większość ludzi korzysta z sieci płatności Visa lub Mastercard.

  Ładowanie kartyW przeciwieństwie do tradycyjnej karty debetowej nie musisz podłączać konta bankowego. Zamiast tego ładujesz pieniądze na kartę przed jej użyciem.

  Ładowanie karty jest szybkie i łatwe. Możesz nawet skonfigurować bezpośrednią wpłatę aby zautomatyzować proces. Wpłaty gotówkowe w bankomacie lub uczestniczących sprzedawcach, wpłaty czekami mobilnymi ze smartfona i przelewy z banków to kilka innych sposobów doładowania karty.

  Dostęp do bankomatuPrzedpłacone karty debetowe często umożliwiają wypłatę gotówki za pośrednictwem bezpłatnej ogólnokrajowej sieci bankomatów. Różni się w zależności od używanej karty, ale niektóre popularne systemy obejmują MoneyPass, Visa Plus Alliance i Allpoint.

  Niestety, niektóre karty przedpłacone wiążą się z opłatami. Przed dodaniem pieniędzy lub użyciem karty może być konieczne opłacenie aktywacji konta. Sprawdź też miesięczne opłaty. Nie wszystkie karty je mają, ale niektóre mają.

  Zwracaj uwagę na opłaty za doładowanie gotówki, opłaty transakcyjne i opłaty bankomatowe. Przeczytaj drobny druk i upewnij się, że rozumiesz, ile będzie Cię kosztować karta, zanim z niej skorzystasz.

  BezpieczeństwoZawsze warto wiedzieć, gdzie jest Twoja karta i dbać o jej bezpieczeństwo. Jeśli go zgubisz, możesz stracić również wszystkie pieniądze, które na nim były. Nie wszystkie przedpłacone karty debetowe są objęte ochroną w ramach FDIC, która zapewnia depozyty bankowe do 250 000 USD.

  Przedpłacone karty debetowe są aktualizowane zgodnie z nową zasadą wydaną przez Biuro Ochrony Konsumentów . Obecnie karty przedpłacone nie są objęte federalną ochroną przed oszustwami i odpowiedzialnością, jaką mają karty kredytowe i debetowe.

  Ta reguła, która ma wejść w życie 1 kwietnia 2019 roku, przyniesie te same gwarancje dla przedpłaconych kart debetowych. Podobnie jak karta kredytowa, Twoja karta przedpłacona chroni przed błędami, nieautoryzowanymi transakcjami, utratą i kradzieżą zgodnie z prawem federalnym.

  Daty ważnościPodobnie jak karty debetowe i kredytowe, karty przedpłacone mają datę ważności. Kiedy Twoja karta wygaśnie, firma wyda Ci nową. Wszelkie pozostałe saldo zostaną przeniesione na nową kartę.

  Dodatkowe funkcjeJeśli potrzebujesz umiejętności wypisywania czeków lub możliwości opłacenia rachunku online , niektóre karty oferują takie funkcje. Większość z nich zapewnia także więcej niż jedną kopię karty dla członków rodziny. W kilku bardzo rzadkich przypadkach niektóre pozwalają uzyskać zwrot gotówki za zakupy, tak jak w przypadku karty kredytowej Rewards.

  Zalety przedpłaconych kart debetowych

  Jeśli nie masz konta bankowego lub szukasz nowego sposobu kontrolowania wydatków, pomocna może być przedpłacona karta debetowa.

  Unikaj długów i nadmiernych wydatkówJeśli nadmierne wydatki przy użyciu kart kredytowych stanowią dla Ciebie problem i starasz się trzymać budżet , karta przedpłacona może pomóc Ci uniknąć zadłużenia. Dzieje się tak, ponieważ wydawanie więcej pieniędzy niż to, co umieściłeś na karcie, nie jest opcją. Gdy stracisz pieniądze, przestają działać.

  Łatwy dostęp i użytkowanieKarty przedpłacone zazwyczaj korzystają z sieci Visa lub Mastercard do przetwarzania transakcji. Możesz dokonywać zakupów za pomocą karty przedpłaconej za każdym razem, gdy robisz zakupy u sprzedawcy, który akceptuje tę sieć płatności.

  Ładowanie pieniędzy na kartę przedpłaconą jest łatwe. Niezależnie od tego, czy korzystasz z bezpośredniego depozytu, przelewu bankowego, wpłaty gotówki czy czeku w bankomacie lub u sprzedawcy, istnieje wiele opcji ponownego doładowania karty.

  Nie potrzeba kredytuZły kredyt lub brak kredytu nie stanowi problemu. Przedpłacone karty debetowe nie wymagają sprawdzania zdolności kredytowej. Jest to często mile widziana ulga, ponieważ karty kredytowe i niektóre konta bankowe mają minimalne wymagania kredytowe.

  Ograniczenia przedpłaconych kart debetowych

  Przy całym dobru, jakie przynoszą, korzystanie z przedpłaconych kart debetowych ma pewne wady.

  Brak wpływu na kredytKarty przedpłacone nie są kartami kredytowymi. Pozytywną stroną jest to, że nie potrzebujesz historii kredytowej, aby z niej korzystać. Ale nie możesz ich również użyć do zbudowania lub naprawy kredytu.

  Brak usługW większości przypadków wystarczy zapłacić plastikiem. Ale czasami trzeba wypisać czek, zatrzymać płatność lub mieć dostęp do bankowości mobilnej. Usługi te są standardowe w przypadku tradycyjnych kart debetowych, które łączą się z bankami. Jednak większość kart przedpłaconych nie oferuje tych funkcji.

  Potencjalnie wysokie opłatyPrzedpłacone karty kredytowe są wygodne, ale nie są darmowe. Zanim wybierzesz przedpłaconą kartę debetową, dowiedz się, czy pobierają opłaty za miesięczne użytkowanie, aktywację, wypłatę pieniędzy lub dokonanie zakupu.

  Dla kogo karty przedpłacone są najlepsze?

  Przedpłacone karty debetowe są najlepsze, jeśli masz skłonność do nadmiernych wydatków. Dodanie określonej kwoty do karty przedpłaconej może ustalić limit zakupów i pomóc Ci trzymać się budżetu.

  Są również dobre, jeśli nie podoba ci się pomysł posiadania tradycyjnego konta bankowego i chcesz bezpieczniejszej opcji niż noszenie gotówki. Ponadto nastolatki mogą korzystać z kart przedpłaconych bez obawy o wystawienie rachunku za nadmierne wypady. Po prostu dodaj ich ulgę i masz wbudowany limit wydatków.

  Często zadawane pytania dotyczące kart przedpłaconych

  Jeśli myślisz o przedpłaconej karcie debetowej, oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

  Jakie są najlepsze alternatywy dla przedpłaconej karty debetowej?Niektóre karty przedpłacone mają wysokie opłaty, które mogą Cię kosztować więcej, niż są warte. Alternatywnie rozważ skorzystanie z banku internetowego . Niektóre mają niską opłatę miesięczną, ale wiele opcji jakościowych w ogóle nie ma opłat miesięcznych.

  Zwykle płacą wyższe oprocentowanie depozytów, oferują bezpłatny dostęp do bankomatów i nie mają wymagań dotyczących minimalnego salda.

  Jak mogę otrzymać przedpłaconą kartę debetową?Przedpłaconą kartę debetową możesz najszybciej odebrać na lokalnej stacji benzynowej, w sklepie spożywczym lub ogólnospożywczym. Możesz również zamówić przedpłaconą kartę debetową online u niektórych sprzedawców.

  Czy przedpłacona karta debetowa może mi pomóc w budowaniu kredytu?Niestety, karty przedpłacone nie wpływają na wynik FICO® i nie mogą pomóc w budowaniu historii kredytowej.

  Karty przedpłacone są bezpieczne i wygodne

  Przedpłacone karty debetowe to wygodny sposób na zarządzanie wydatkami. To świetna alternatywa dla tradycyjnej bankowości, narzędzie do budżetowania i łatwy sposób na wypłacenie nastolatkowi zasiłku.

  Wygoda karty przedpłaconej to opcja przydatna dla wielu osób. Ale zanim sam zaczniesz go używać, miej oko na opłaty. Te opłaty sumują się i może kosztować więcej, niż myślisz.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy