Co to jest pożyczka portfelowa i jak może pomóc w zakupie domu

17 lutego 2021
Category: Zamiast Tego

Agent nieruchomości i klienci podają sobie ręce po ok. [+] ubezpieczenie domu i pożyczka inwestycyjna, uścisk dłoni i udana umowa.

Nie każdy ma fatalną sytuację finansową. Na szczęście istnieją opcje dla tych, którzy mogą nie spełniać normalnych standardów kwalifikacyjnych, aby uzyskać zezwolenie na kredyt hipoteczny. Jedną z tych opcji jest uzyskanie kredytu portfelowego. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, czym są pożyczki portfelowe, jak działają oraz jakie mogą być zalety i wady korzystania z nich na zakup domu.

Co to jest pożyczka portfelowa?

Zazwyczaj, gdy otrzymujesz kredyt hipoteczny, pożyczkodawca nie utrzymuje Twojego zadłużenia w domu. Zamiast tego pożyczkodawcy sprzedają większość kredytów hipotecznych stronom trzecim, takim jak Fannie Mae i Freddie Mac, aby wygenerować więcej środków do pożyczenia innym klientom.

Jednak aby pożyczki zostały sprzedane, muszą spełniać określone przez kupujących kryteria. Większość pożyczek udzielanych przez pożyczkodawcę będzie spełniać te kryteria. Jednak czasami firma hipoteczna zgodzi się na poręczenie kredytu, który nie spełnia tych typowych standardów kwalifikacyjnych.

Te niestandardowe pożyczki są znane jako pożyczki portfelowe. Nazwa wzięła się stąd, że w tym przypadku, zamiast zostać odsprzedanym, zadłużenie jest utrzymywane we własnym zakresie jako część portfela pożyczkodawcy. Ogólnie rzecz biorąc, te produkty pożyczkowe są zwykle oferowane przez mniejsze banki wspólnotowe i spółdzielcze kasy pożyczkowe.

Eksperci ważą się na gorącym kalifornijskim rynku nieruchomościKolor roku Sherwina-Williamsa: nastrojowy odcień nastrojowych czasówW nowojorskim Upper West Side, nowy poziom luksusowych udogodnień o powierzchni 100 000 stóp kwadratowych na nowo definiuje życie w mieścieOprocentowanie kredytów hipotecznych ledwo przekracza najniższe odnotowane poziomy Kto może potrzebować pożyczki portfelowej?

W przeważającej części nabywcom, którzy mogą kwalifikować się do tradycyjnego finansowania, nie zostanie zaoferowana opcja kredytu portfelowego. Zamiast tego, te pożyczki mają pomóc pożyczkobiorcom w sytuacjach, które wykraczają poza typowe standardy kwalifikacyjne, zostać właścicielami domów.

Niektóre sytuacje finansowe, które mogą wymagać portfela, obejmują:

 • Kredytobiorcy pracujący na własny rachunek
 • Osoby ze słabymi wynikami kredytowymiCi, którzy przeszli przez bankructwo, krótką sprzedaż lub wykluczenieOsoby stojące w obliczu wyroków, zastawów lub problemów podatkowychObcokrajowcyInwestorzy, którzy maksymalnie wykorzystali swoje tradycyjne opcje finansowania Plusy i minusy kredytu portfelowego

  Luźniejsze standardy kwalifikacyjne

  Największą korzyścią dla pożyczki portfelowej jako pożyczkobiorcy jest to, że ponieważ pożyczkodawca nie zamierza sprzedać twojego długu, nie jest zobowiązany do spełnienia kryteriów kwalifikacyjnych ustalonych przez tych zewnętrznych kupujących. Zamiast tego mogą ustalać własne zasady. Zasadniczo pożyczka portfelowa może pozwolić ci uzyskać finansowanie, które w innym przypadku byłoby dla ciebie niedostępne.

  Bliższe relacje z pożyczkodawcą

  Ponownie, ponieważ twój dług nie zostanie sprzedany, będziesz pracować z tym samym pożyczkodawcą przez cały okres pożyczki. Ponieważ już nawiązałeś z nimi stosunki podczas kupowania domu, będziesz dokładnie wiedzieć, do kogo się zwrócić w przypadku, gdy masz problem lub pytanie dotyczące kredytu hipotecznego.

  Możliwość wyższych stóp procentowych lub opłat

  Jednak z drugiej strony pożyczkodawcy, który może ustalać własne standardy kwalifikacyjne, jest to, że może on również ustalać własne stawki i opłaty. Możesz zostać obciążony wyższą stopą procentową lub innymi opłatami w zamian za te luźniejsze wymagania kwalifikacyjne.

  Jednak te wyższe stawki i opłaty mogą być warte zapłacenia, jeśli nie możesz w inny sposób uzyskać kredytu hipotecznego. Nie zapominaj, że nadal prawdopodobnie będziesz mieć możliwość refinansowania bardziej tradycyjnej pożyczki w późniejszym terminie, jeśli będziesz w stanie trochę zabezpieczyć swoje finanse.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy