Co to jest niezabezpieczona pożyczka biznesowa?

17 lutego 2021
Category: Kredytowa Może

Krótko mówiąc, niezabezpieczona pożyczka dla małych firm to pożyczka, która nie wymaga zabezpieczenia, ale jest raczej oparta wyłącznie na zdolności kredytowej pożyczkobiorcy małej firmy. Pożyczka na podpis byłaby dobrym przykładem tego, co tradycyjnie uważano za pożyczkę niezabezpieczoną.

Właściciel małej firmy o szczególnie dobrej zdolności kredytowej (pomyśl o osobistej ocenie kredytowej 720+, który ma silne relacje ze swoim bankierem) może kwalifikować się do otrzymania niezabezpieczonej pożyczki lub linii kredytowej z banku. Jednak zdecydowana większość banków woli zabezpieczyć kredyty jakimś rodzajem zabezpieczenia, takim jak nieruchomość, sprzęt lub inne cenne aktywa biznesowe.

Banki (lub inni pożyczkodawcy) określają stosunek kredytu do wartości twojego zabezpieczenia na podstawie charakteru aktywów. Innymi słowy, twój bankier może pozwolić ci pożyczyć 75% wartości wycenianej nieruchomości lub 60% do 80% wartości tego, co nazywają gotowymi zapasami. Ponieważ pożyczkodawcy mogą inaczej traktować swoje współczynniki wartości kredytu do wartości, będziesz musiał zapytać potencjalnego pożyczkodawcę, w jaki sposób zamierzają ustawić tę wartość.

Niemniej jednak są pożyczkodawcy, którzy patrzą na niezabezpieczone pożyczki biznesowe nieco inaczej niż to sugeruje tradycyjna definicja. Zamiast zabezpieczyć twoją pożyczkę lub linię kredytową specjalnym zabezpieczeniem, stosują ogólny zastaw na aktywach biznesowych do momentu całkowitej spłaty salda pożyczki. Upraszcza to proces składania wniosków, umożliwia pożyczkobiorcom bez nienagannej osobistej oceny kredytowej oraz pożyczkobiorcom, którzy mają zdrową firmę, ale nie mają lub nie chcą wiązać aktywów biznesowych, aby uzyskać pożyczkę dla małej firmy, możliwość uzyskania dostępu finansowanie.

Inny rodzaj niezabezpieczonej pożyczki biznesowej

W przeciwieństwie do tradycyjnych pożyczkodawców, istnieją pożyczkodawcy internetowi, którzy nie wymagają tych samych sztywnych standardów kredytowych związanych z tym, czego bank może potrzebować, więc możliwe jest, że niezabezpieczona pożyczka biznesowa lub linia kredytowa będą odpowiednie dla Twojej firmy, nawet jeśli mniej niż doskonały profil kredytowy (pod warunkiem, że możesz wykazać się innymi zdrowymi podstawami biznesowymi). Pożyczki te mają zazwyczaj wyższe oprocentowanie niż podobne pożyczki zabezpieczone, ale oferują pewne korzyści, które należy wziąć pod uwagę:

  1. Złożenie wniosku o niezabezpieczoną pożyczkę biznesową online zajmuje zwykle mniej czasu: pożyczkodawcy online stali się niemal synonimem krótkich czasów zatwierdzania – czasami zaledwie kilku minut. Po zatwierdzeniu możesz mieć dostępne środki na swoim koncie w ciągu 24 do 48 godzin. Jeśli więc szukasz kapitału, aby skorzystać z okazji biznesowej, która wymaga szybkiego działania, może to być dobre rozwiązanie dla Twojej firmy.
  2. Pożyczka niezabezpieczona nie jest zależna od wartości zabezpieczenia: przy ubieganiu się o tradycyjną pożyczkę zabezpieczoną formuła określania kwoty pożyczki jest obliczana na podstawie wartości procentowej określonego składnika aktywów używanego jako zabezpieczenie. W niektórych przypadkach możesz nawet kwalifikować się do otrzymania większej kwoty z niezabezpieczoną pożyczką – ponieważ pożyczkodawca podejmuje decyzje o pożyczce dotyczące Ciebie i Twojej firmy w oparciu o stan Twojej firmy, przepływy pieniężne oraz Twój osobisty i biznesowy profil kredytowy. Niezabezpieczona pożyczka może pomóc w zbudowaniu kredytu biznesowego: jeśli pożyczkodawca zgłasza historię płatności odpowiednim biurom kredytowym – w przeciwieństwie do korzystania z osobistych kart kredytowych lub innego finansowania, które nie podlega biurom – terminowe płatności pomogą Ci zbudować ( lub wzmocnić) profil kredytowy Twojej firmy. Jest to na tyle ważne, że powinieneś zapytać o to, zanim podpiszesz się w linii przerywanej. Niezabezpieczona linia kredytowa może być również opcją: jeśli wolisz linię kredytową, niektórzy pożyczkodawcy oferują również niezabezpieczoną linię kredytową, którą można wykorzystać w razie potrzeby, spłacić i ponownie wykorzystać. Płacisz odsetki tylko od kwoty wykorzystanego kredytu – a nie od żadnej dostępnej linii, której nie używasz.Niezabezpieczona pożyczka lub linia kredytowa nie są idealnym rozwiązaniem w każdej sytuacji finansowej, ale są narzędziem, z którego właściciele firm mogą korzystać, aby uzyskać dostęp do kapitału, pod warunkiem, że dobrze pasują do celu pożyczki, a ekonomika pożyczki ma sens. Rozważając finansowanie biznesu, rozmawiając z potencjalnym pożyczkodawcą, upewnij się, że całkowicie rozumiesz warunki i koszty, abyś mógł podjąć świadomą decyzję.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy