Co się dzieje z kredytami studenckimi, gdy bierzesz wolny semestr?

17 lutego 2021

Autor: Janet Berry-Johnson

Pożyczając pieniądze na studia, być może słyszałeś, że twoje pożyczki zostaną spłacone dopiero sześć miesięcy po ukończeniu studiów. To powszechne przekonanie, ale nie jest dokładnie dokładne.

Wiele federalnych i prywatnych pożyczek studenckich zapewnia opcję odroczenia płatności, gdy student jest zapisany na co najmniej połowę etatu i obie zapewniają okres karencji, zanim student będzie musiał zacząć płacić. Ale ten okres karencji niekoniecznie zaczyna się w dniu ukończenia szkoły. Może się rozpocząć, gdy liczba studentów spadnie poniżej połowy etatu, czy to z powodu ukończenia studiów, czy też zwolnienia semestru.

Dlaczego warto wziąć wolny semestr?

Studenci biorą wolny semestr z różnych powodów.

„Wielu studentów bierze urlop akademicki, aby pracować w pełnym wymiarze godzin przez krótki okres, aby zarobić pieniądze na kolejny etap ich edukacji – powiedziała Anita Thomas, wiceprezes Edvisors, strony internetowej, która zawiera informacje i porady finansowe pomoc dla uczniów i ich rodziców.

Inne przyczyny mogą obejmować skrajny stres lub chorobę, urlop na podróż lub pomoc w opiece nad chorym członkiem rodziny. Niezależnie od przyczyny, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wpływ zwolnienia semestru na pożyczki studenckie.

Co się dzieje z Twoimi kredytami studenckimi?

Wpływ zwolnienia semestru na kredyt studencki zależy od tego, czy masz federalne czy prywatne pożyczki studenckie.

Federalne pożyczki studenckieKristen Moon, niezależny doradca akademicki i założycielka MoonPrep.com, powiedziała, że ​​pożyczki federalne mają bardziej elastyczne warunki, jeśli chodzi o zrobienie sobie semestru wolnego, ale nadal należy wziąć pod uwagę konsekwencje. Okres karencji dla federalnych pożyczek studenckich rozpoczyna się automatycznie, gdy student spadnie poniżej liczby zapisów na pół etatu.

Większość okresów karencji trwa sześć miesięcy, ale pożyczki Perkins mają dziewięciomiesięczny okres karencji.

Sposób, w jaki okres karencji działa w przypadku pożyczek Stafford (tj. Bezpośrednich pożyczek niesubsydiowanych i subsydiowanych) jest bardziej elastyczny, wyjaśnił Moon. „Jeśli student powróci do co najmniej pół etatu w ciągu sześciu miesięcy, okres karencji pożyczki Stafford zostanie zresetowany – powiedziała. „To tak, jakby nigdy nie było używane.

Ostrzegła jednak, że studenci powinni uważać, aby nie przekroczyć okresu karencji dla federalnych pożyczek studenckich

„Jeśli student wylatuje na sześć miesięcy i jeden dzień, powiedział Moon, „ten okres karencji jest wyczerpany i nie można go zresetować. Następnym razem, gdy student spadnie poniżej statusu pół etatu, pożyczka natychmiast przejdzie w stan spłaty.

Prywatne pożyczki studenckiePodobnie jak federalne pożyczki studenckie, prywatne pożyczki studenckie mają zazwyczaj sześciomiesięczny okres karencji, rozpoczynający się, gdy liczba zapisów spadnie poniżej połowy etatu.

Kiedy robisz sobie wolny semestr, ten czas jest odliczany od okresu karencji przyznanego przez pożyczkodawcę. Ponadto naliczone odsetki od kredytu studenckiego mogą podlegać kapitalizacji – lub zostać dodane do salda kapitału – pod koniec okresu karencji, co może zwiększyć całkowity koszt kredytu.

Po ponownym zapisaniu się do szkoły co najmniej na pół etatu, Twoje pożyczki powrócą do stanu odroczenia w szkole, ale okres karencji nie zostanie zresetowany. Oznacza to, że jeśli spędzasz sześć miesięcy poza szkołą, możesz od razu przejść do spłaty po ukończeniu szkoły lub jeśli zdecydujesz się wziąć więcej wolnego czasu.

Porozmawiaj ze swoim serwisem lub pożyczkodawcą

Thomas z Edvisors zaleca, aby uczniowie komunikowali się ze swoim usługodawcą lub pożyczkodawcą, powiadamiając ich, gdy spadną poniżej statusu połowy etatu i kiedy przewidują powrót do szkoły co najmniej na pół etatu.

Pożyczkobiorcy z federalnymi pożyczkami studenckimi, którzy „planują ponowną rejestrację, muszą to zrobić przed upływem okresu karencji – powiedział Thomas – „i będą musieli skontaktować się z usługodawcą, aby potwierdzić swoją obecność, aby zachować okres karencji na przyszłość.

Jeśli Twój okres karencji dobiega końca, ale potrzebujesz więcej czasu, natychmiast skontaktuj się ze swoim serwisem lub pożyczkodawcą, aby zapytać o dostępne opcje. Możesz mieć prawo do odroczenia spłaty kredytu studenckiego, ale pamiętaj, że zwiększy to całkowity koszt kredytu. Ważne jest, aby omówić dostępne opcje wcześniej niż później, aby uniknąć przegapienia płatności.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy