Co robi chip na karcie kredytowej

17 lutego 2021

Wygląda na to, że prawie wszystkie karty kredytowe i debetowe odeszły od standardowego paska magnetycznego na rzecz chipów. W rzeczywistości wielu przedstawicieli branży twierdzi, że pasek magnetyczny jest martwy.

Czas przejść do następnej wielkiej rzeczy.

Najprawdopodobniej ty sam aktualnie posiadasz kartę z chipem. Ale co właściwie robi chip w kartach kredytowych? Jak działają w transakcji?

Właśnie o tym mamy tu porozmawiać, a także przyjrzeć się przyszłości kart kredytowych.

Wskakujmy od razu!

Co robi chip na kartach kredytowych?

Ten mały metalowy chip, który wisi na brzegu karty debetowej lub kredytowej, to tak zwana karta identyfikacyjna częstotliwości radiowej lub RFID. W szczególności w przypadku kart kredytowych / debetowych nazywane są chipami EMV®.

EMV® oznacza Europay, Mastercard i Visa. To firmy, które rozwijają i monitorują ten system, ponieważ są one światowym standardem.

Chociaż jest to całkiem nowe w przypadku kart kredytowych, technologia ta istnieje już od dłuższego czasu. Widzieliśmy je na oficjalnych dowodach osobistych, takich jak wojskowe karty identyfikacyjne do czynnej służby, karty dostępu i nie tylko.

Chipy RFID mogą przechowywać do 2 kilobajtów danych, które są unikalne dla konkretnej osoby lub produktu, z którym są powiązane.

Zasadniczo służą dokładnie do tego samego celu, co kod kreskowy lub pasek magnetyczny. Jednak działają znacznie wydajniej.

Jak działają chipy EMV?

Technologia stojąca za tymi chipami jest dość prosta, ale oferuje wiele korzyści. Te chipy składają się z małych metalowych procesorów, które zawierają pojedynczą, malutką antenę.

Anteny te mogą być odbierane przez czytniki RFID znajdujące się w pobliżu. Niektóre wymagają fizycznego dostępu, podczas gdy inne można podnieść, o ile znajdują się w bliskiej odległości.

EMV i inne chipy RFID działają bez baterii, pobierając energię z urządzeń, które ją skanują. Są porównywalne do tagów – wyświetlają i oferują informacje niezbędne do podjęcia decyzji.

Po zeskanowaniu EMV emituje unikalny, jednorazowo zaszyfrowany kod, który jest odbierany i dekodowany przez POS, przez który jest czytany.

System płatności jest wtedy w stanie znaleźć informacje o Twoim koncie na podstawie tego kodu i autoryzować transakcję. Możesz zostać poproszony o wpisanie swojego kodu PIN, przejdziesz przez wszystkie kroki i jesteś na dobrej drodze!

Jakie są zalety chipów EMV?

Możesz się zastanawiać, dlaczego odchodzimy od tych systemów pasków magnetycznych na całym świecie.

Jakie są zalety używania chipów EMV?

Bezpieczniejsze transakcjeNajwiększy powód ma związek z bezpieczeństwem.

W 2013 roku chipy EMV zaczęły pojawiać się na pierwszych stronach gazet po tym, jak Target padł ofiarą oszustwa na dużą skalę, w którym prawie 40 milionów kont zostało przejętych z powodu złośliwego oprogramowania uzyskującego dostęp do informacji za pomocą pasków magnetycznych.

Widzisz, paski magnetyczne działają świetnie, jednak są niezabezpieczone i praktycznie szeroko otwarte dla napastników. Przechowują na nich wszystkie informacje o Twoim koncie, które mogą zostać łatwo przechwycone przez wykwalifikowanego hakera.

Magstripes można również łatwo powielić, co oznacza, że ​​informacje o koncie mogą zostać łatwo naruszone, jeśli karta zostanie zgubiona lub skradziona.

Z drugiej strony chipy EMV całkowicie szyfrują informacje i zapewniają kody jednorazowego użytku, które są dobre tylko dla określonej transakcji, która je wypełnia.

Tak więc, nawet jeśli twoja transakcja zostanie przechwycona przez złośliwe oprogramowanie przez hakera, informacje, które znajdą, będą dla niego praktycznie bezużyteczne.

Światowy standardPodczas gdy Ameryka była liderem w wielu postępach technologicznych, do niedawna byliśmy praktycznie jedynym pozostałym krajem, który nadal korzystał z systemu pasków magnetycznych.

Zgadza się, podczas gdy świat przeszedł na bezpieczniejszą i bardziej efektywną metodę przetwarzania transakcji, my wciąż pracowaliśmy z naszą technologią z lat 60.

Integracja tego systemu RDIF sprawiła, że ​​międzynarodowe zakupy stały się dziecinnie proste. To był kolejny ważny powód, dla którego dążyliśmy do standaryzacji EMV w Ameryce.

Czy to jest odpowiedź na wszystkie oszustwa związane z kartami?

Chociaż EMV robi wiele rzeczy, aby zapobiegać nieuczciwym działaniom na Twojej karcie kredytowej, ostatecznie nie rozwiązuje wszystkich problemów.

Nadal istnieje kilka sposobów ujawnienia informacji o koncie. Wynika to głównie z zakupów online.

Na razie nadal musisz wprowadzić wszystkie informacje rozliczeniowe, aby kupić produkt lub usługę online. W naszych telefonach i komputerach nie ma jeszcze czytników chipów.

Oznacza to, że jesteś podatny na oszustwa, jeśli systemy POS online zostaną naruszone przez hakerów. Możesz również dać się nabrać, wprowadzając informacje o swojej karcie na fałszywej stronie.

Możesz także mieć kłopoty, jeśli Twoja karta zostanie skradziona. Chociaż kopiowanie lub wydobywanie informacji z chipa jest niezwykle trudne, większość kart nadal ma na sobie pasek magnetyczny.

Wynika to z okresu przejściowego, w którym się znajdujemy, ponieważ nie wszystkie systemy POS są w stanie odczytać chipy.

W wielu przypadkach to firma nadal musi pomóc w zapobieganiu oszustwom związanym z kartami kredytowymi.

Dokąd idziemy stąd?

Nie ma jasnej daty, kiedy pasek magiczny będzie całkowicie przestarzały. W tym momencie istnieją dwie główne przeszkody uniemożliwiające całkowitą zmianę:

 1. Nie wszystkie banki muszą wydawać nowe karty z żetonami, a niektóre decydują się tego nie robić.
 2. Nie wszyscy sprzedawcy detaliczni obecnie posiadają czytniki kart chipowych i polegają na paskach magnetycznych do transakcji.Dopóki te dwa główne problemy nie zostaną rozwiązane, nasze karty chipowe nadal będą miały paski magnetyczne, a nasze informacje mogą być nadal zagrożone.

  Jednak ryzyko zostało znacznie zmniejszone i nadal zapewnia bezpieczeństwo kont.

  Nowy sposób kupowania

  Więc co robi chip w kartach kredytowych?

  Zapewnij bezpieczeństwo, wygodę i spokój ducha. Dla właściciela firmy akceptowanie kart chipowych przy transakcjach twarzą w twarz to znacząca zaleta! Dzieje się tak, ponieważ technologia kart chipowych chroni właściciela firmy przed wszelkimi stratami na transakcjach spowodowanymi oszukańczymi transakcjami kartowymi. Jeśli Twoja firma akceptuje karty chipowe, stratę ponosi bank, a nie Twoja firma. To z pewnością droga na przyszłość i nigdzie się nie wybieramy w najbliższym czasie.

  Czy jesteś właścicielem firmy i szukasz więcej informacji o czytnikach chipów dla swoich firm? Nie ma lepszego czasu niż dzisiaj, a jeśli wspomnisz o tym artykule, zaoferujemy Ci czytnik kart chipowych za darmo. Zadzwoń do partnerów zajmujących się płatnościami hurtowymi pod numer 844-872-SAVE, aby zapytać o karty chipowe i nasze plany cenowe przetwarzania hurtowego. Przeczytaj ten niesamowity artykuł na temat podejmowania decyzji, czy tego potrzebujesz, czy nie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy