Bitcoin już nigdy nie spadnie do 6000 $, mówi analityk finansowy

17 lutego 2021
Category: Stóp Procentowych

Bitcoin może już nigdy nie spaść do 6000 USD. W każdym razie, jeśli moneta spadnie do tego poziomu, powinniśmy kupić jej dużo. Taka jest konkluzja Timothy’ego Petersona, dyplomowanego analityka finansowego (CFA) i zarządzającego funduszem.

Nie ma odwrotu

Wczoraj Peterson napisał na Twitterze, że Bitcoin nigdy nie spadnie do 6000 $ za naszego życia. Chociaż ta prognoza brzmi śmiało, analityk użył techniki symulacji finansowej zwanej Monte Carlo.

Ta algorytmiczna symulacja pomaga analitykom zrozumieć prawdopodobieństwo wystąpienia różnych wyników procesu, którego trudno jest przewidzieć z powodu przypadkowych wpływów. Biorąc pod uwagę, że rynek bitcoinów jest wciąż w fazie wyłaniania się, może iść w tym czy innym kierunku w oparciu o nieoczekiwane zmienne związane między innymi z regulacją, popytem i konkurencją. Analitycy wykorzystują symulację Monte Carlo do przewidywania wpływu ryzyka i niepewności na rynku.

Wykres Petersona przedstawia wiele wyników, które obejmują najgorszy i najlepszy scenariusz. Prognoza dwuletnia zawiera ważone dane miesięczne z przeszłości i wariancje.

Jestem prawie pewien, że już nigdy nie zobaczymy #bitcoin = 6000 $, nie w ciągu naszego życia. Jeśli $ BTC spadnie do tego lub poniżej poziomu, powinieneś kupić dużo tego. pic.twitter.com/WCJ69zr2Sw

Zatem Bitcoin może osiągnąć 38000 USD do 2021 r. W najlepszym scenariuszu. Najniższa prawdopodobna cena w tym czasie wynosi od 11 000 do 13 000 USD.

Według danych Coinmarketcap, obecnie Bitcoin kosztuje około 10600 USD na godzinę 15:40 GMT, po wzroście o ponad 5,5% w ciągu ostatnich 24 godzin. Wzrost ten jest spowodowany głównie niedawną obniżką stóp procentowych przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych, co czyni amerykańską walutę mniej atrakcyjną dla inwestorów.

Odpowiadając komentatorowi na Twitterze, Peterson wyjaśnił:

Celem jest pokazanie, że ryzyko spadków jest ograniczone, a prognozy wzrostu na 100 000, 300 000 i 400 000 są szalone.

Bitcoin rośnie jak wirus

W marcu tego roku Peterson opublikował artykuł badawczy zatytułowany „Bitcoin rozprzestrzenia się jak wirus. W dokumencie omówiono korelację między wzrostem liczby użytkowników a ceną kryptowaluty. Wykorzystuje metodologię matematyczną opartą na prawie Metcalfe’a, zgodnie z którą wartość sieci jest proporcjonalna do kwadratu liczby jej użytkowników.

Peterson porównał Bitcoin z Facebookiem i stwierdził, że:

Istnieją przekonujące dowody, które sugerują, że wzrost i cena bitcoinów i innych kryptowalut prawdopodobnie będzie przebiegać zgodnie ze stosunkowo prostym modelem matematycznym, który jest podobny do krzywych wzrostu Facebooka i innych sieci. Korzystając z obserwowanych danych zarówno dla Facebooka, jak i Bitcoina, wyprowadzamy relacje między ceną, liczbą użytkowników i czasem i pokazujemy, że wynikające z nich kapitalizacje rynkowe prawdopodobnie podążają za sigmoidalną funkcją wzrostu Gompertza.

Funkcja została wykorzystana do przedstawienia wzrostu wirusów i bakterii, stąd tytuł. Wniosek jest taki, że długoterminowa stopa wzrostu użytkowników Bitcoin spowoduje wzrost ceny monety. Korzystając z tego modelu, Peterson spodziewa się, że cena BTC osiągnie 160000 USD do 2025 roku.

Dwie rzeczy, które mogę wam obiecać co do 20 stycznia 2025 roku, z niemal absolutną pewnością.

1) Donald Trump będzie poza biurem.

2) Cena jednego #bitcoina wyniesie co najmniej 160000 USD. Https://t.co/VzVOCjuxE2 pic.twitter.com/x1BOCqkm3s

Co myślisz o analizie Petersona? Czy uważasz, że Bitcoin kiedykolwiek przekroczy granicę 100 000 USD?

Obrazy za pośrednictwem Shutterstock, Twittera: @nsquaredcrypto

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy