Godziny handlu LSE

17 lutego 2021
Category: Istnieje Kilka

Odliczanie do dzwonka:

Dodaj tę stronę do zakładek, naciśnij CTRL + D

Godziny otwarcia giełdy w Londynie w 2020 rLondon Stock Exchange (LSE) jest.

London Stock Exchange jest – do:

Kliknij symbol głośnika po prawej stronie, aby włączyć / wyłączyć dźwięki na giełdzie londyńskiej.

Włącz dźwięk dla wszystkich giełd na stronie z listą giełd.

Harmonogram handlu na 2020 rok7:00 – 8:00 – Aukcja otwierająca

8:00 – 16:30 – Handel ciągły

16:30 – 16:35 – Aukcja zamykająca

16:40 – 17:15 – Zamknięcie po zakończeniu

Pokazane godziny są według czasueuropejskiego / londyńskiego(GMT + 01: 00)

Kiedy otwarta jest London Stock Exchange?London Stock Exchange Group nie jest zamykana na lunch. Większość giełd w Azji jest zamknięta w porze lunchu, podobnie jak kilka giełd na Bliskim Wschodzie. Giełdy w większości pozostałych części świata pozostają otwarte nieprzerwanie od dzwonka otwarcia do dzwonka zamknięcia. Naszeodliczanie na giełdzieuwzględnia godziny lunchu dla wszystkichobsługiwanych rynków.

Giełda Londyńska nie jest otwarta w weekendy. Giełdy w Ameryce, Europie i Azji działają według typowego harmonogramu od poniedziałku do piątku. Jednak na Bliskim Wschodzie tydzień pracy trwa zwykle od niedzieli do czwartku.

Giełdy w krajach Bliskiego Wschodu, takich jakKatariAbu Zabisą zamknięte w piątek i otwarte w niedzielę.Giełda Papierów Wartościowych w Teheranie w Iraniejest otwarta od soboty do środy i zamknął w czwartek i piątek.

Londyńska Giełda Papierów Wartościowych jest otwarta 8,5 godziny dziennie, czyli powyżej średniej. Większość giełd jest otwarta od 25 do 35 godzin tygodniowo z 5 dniami handlu w tygodniu. Istnieje kilka giełd, które są otwarte tylko 4 dni w tygodniu ze względu na niski popyt i kilka spółek notowanych na giełdzie.Deutsche Börsejest otwarty więcej niż jakiejkolwiek innej giełdzie.

Ograniczone godziny handlu pomagają zmniejszyć zmienność cen akcji, ale także ograniczają płynność akcji. Gdy godziny handlu są krótsze, więcej raportów informacyjnych i raportów o zyskach jest publikowanych, gdy rynki są zamknięte. W rezultacie inwestorzy mają więcej czasu na przetworzenie nowych informacji i generalnie rzadziej reagują odruchowo. Przeczytaj więcej otym, jak zmieniają się godziny handlu na całym świecie.

London Stock Exchange Group działa zgodnie ze strefą czasową Europa / Londyn, w której obowiązuje czas letni. Obecnie w tym regionie obowiązuje czas letni (DST). W rezultacie przesunięcie strefy czasowej to teraz GMT + 01:00. Czas letni dlaEuropy / Londynuzakończy się 25 października 2020 r. O godzinie 2:00.

Giełda w Londynie jest otwarta dla następujących sesji giełdowych:

 • Aukcja otwierająca od 7:00 do 8:00
 • Zamknięcie aukcji od 16:30 do 16:35Zamknięcie postu od 16:40 do 17:15

  Akcjami można zawsze handlować na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w zwykłych godzinach handlu (wymienione powyżej).

  Ale istnieją równieżprzedłużone godziny handlupodczas których można dokonywać transakcji. W dłuższych godzinach obrót jest znacznie mniejszy. Niższy wolumen to większy spread, większe skoki cen, większa zmienność i większe ryzyko. Rozszerzony handel godzinowy umożliwia inwestorom szybkie działanie na podstawie informacji, które pojawiają się po zamknięciu rynków.

  W przeszłości tylko duzi inwestorzy instytucjonalni mogli uczestniczyć w handlu wydłużonymi godzinami. Ze względu na pojawienie się elektronicznych platform obrotu, inwestorzy indywidualni mogą teraz handlować również w dłuższych godzinach. W zależności od Twojego brokera, zazwyczaj możesz zdecydować się na zawieranie transakcji przed lub po godzinach lub tylko podczas zwykłego handlu.

  Co dalej?Sprawdź listęświąt londyńskiej giełdy papierów wartościowychaby dowiedzieć się więcej. Wszystkie zamknięcia świąteczne są brane pod uwagę podczas odliczania dzwonka otwarcia / zamknięcia. Święta giełdowe często nieznacznie różnią się od oficjalnych dni ustawowo wolnych od pracy w poszczególnych krajach.

  Bądź na bieżącoZapisz się do naszego codziennego biuletynu i otrzymuj aktualne informacje rynkowe. Wysyłane codziennie o 16:00 czasu wschodniego po zamknięciu rynków.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy