Co to jest Bitcoin Mixer (lub Tumbler) i jak to działa?

17 lutego 2021
Category: Więc Jeśli

Co to jest mikser bitcoinów, czyli tumbler, scrambler lub shuffler? Te zamienne terminy odnoszą się do usług, które pozwalają ludziom ukryć źródło swoich monet, niezależnie od tego, czy je wysyłają, czy otrzymują.

Dlaczego ta usługa jest konieczna, jeśli używa się Bitcoinów? W końcu anonimowość jest częścią tego, o co chodzi w Bitcoinie, prawda? Ponieważ łańcuch bloków Bitcoin jest zawsze w domenie publicznej i jest publicznym dziennikiem wszystkich transakcji, łatwo jest śledzić osobę na podstawie jej adresu Bitcoin i jakiejkolwiek tożsamości online powiązanej z tą osobą.

Niektórzy mogą twierdzić, że tylko hakerzy lub przestępcy musieliby zachować anonimowość podczas korzystania z Bitcoin lub jakiejkolwiek innej kryptowaluty. Ale to niekoniecznie jest prawdą.

Istnieje wiele powodów, dla których warto zachować prywatność transakcji, zwłaszcza w przypadku dużych kwot. Nie ujawniamy publicznie naszych danych bankowych, po prostu dlatego, że to niczyja sprawa. W razie potrzeby udostępniamy te informacje w sposób selektywny, indywidualnie. Niezależnie od motywów, masz prawo do prywatności. W przypadku kryptowalut do zachowania anonimowości można wykorzystać tumblery. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej przydatnych informacji.

Spis treści

Co to jest Bitcoin Tumbler?

Korzystanie z Bitcoinów to doskonały sposób na zachowanie anonimowości podczas dokonywania zakupów, darowizn i płatności P2P bez utraty pieniędzy w wyniku zawyżonych opłat transakcyjnych. Ale transakcje BTC nigdy nie są naprawdę anonimowe. Działania Bitcoin są rejestrowane i dostępne publicznie za pośrednictwem łańcucha bloków – obszernej bazy danych, która przechowuje rejestr wszystkich transakcji BTC. A kiedy w końcu użyjesz BTC do płacenia za towary i usługi, będziesz musiał podać swoje imię i nazwisko oraz adres sprzedawcy w celu dostawy. Oznacza to, że osoba trzecia może prześledzić Twoje transakcje i znaleźć dane identyfikacyjne.

Właśnie tam na ratunek przychodzą usługi mieszania bitcoinów, które działają na prostym mechanizmie dzielenia monet na wiele różnych części i mieszania tych części z innymi uszkodzonymi częściami innych klientów.

Tumblery były używane do mieszania własnych funduszy z pieniędzmi innych ludzi, z zamiarem zmylenia ścieżki z powrotem do pierwotnego źródła funduszy. W tradycyjnych systemach finansowych odpowiednikiem byłoby przekazywanie funduszy przez banki zlokalizowane w krajach, w których obowiązują surowe przepisy dotyczące tajemnicy bankowej, takich jak Kajmany, Bahamy i Panama.

Prawidłowe wymieszanie monet może wydawać się zniechęcającym zadaniem dla tych, którzy nie są zbyt zaznajomieni z kryptowalutą, ale w rzeczywistości jest to prosty proces, który zajmuje tylko kilka minut na każdy depozyt. W sumie powinno to zająć tylko około 10-15 minut i warto to zrobić, jeśli cenisz swoją prywatność i chcesz mieć pewność, że nigdy nie stracisz żadnych monet!

Jak działa mikser Bitcoin?

Bębnowanie (mieszanie) bitcoinów obejmuje korzystanie z usługi strony trzeciej w celu zerwania połączenia między adresem portfela wysyłającego monety a adresami odbierającymi monety. Więc jeśli dana osoba nie chce, aby cały świat wiedział, skąd wziął swoje monety i / lub na które adresy wysyłane są Bitcoiny, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest upadek. Dostawca usługi wirowania Bitcoin jest określany jako tumbler Bitcoin.

Mieszanie monet zapewni Ci pewną prywatność, mieszając monety z innymi monetami wysłanymi wcześniej lub w ich rezerwie i wysyłając różne monety pod wskazany adres. Patrząc na blockchain, będzie można zobaczyć, jak wysłałeś swoje monety do portfela. I że ktoś wysłał monety do portfela, który chcesz, aby został wysłany, nie będzie połączenia między adresem twojego portfela a tym, do którego chcesz dostarczyć krypto.

Tumblery peer-to-peer pojawiły się, próbując naprawić wady scentralizowanego modelu upadku. Usługi te działają jako miejsce spotkań użytkowników Bitcoin, zamiast brać monety do mieszania. Użytkownicy samodzielnie organizują miksowanie. Ten model rozwiązuje problem kradzieży, ponieważ nie ma pośrednika. Protokoły takie jak Coin Join, Shared Coin i Coin Swap pozwalają kilku użytkownikom zebrać się w celu utworzenia jednej transakcji wymiany Bitcoin w kilku krokach. Po całkowitym utworzeniu rozpoczyna się wymiana BTC między uczestnikami. Poza serwerem miksującym żaden z uczestników nie może znać powiązania między przychodzącymi i wychodzącymi adresami monet. Ta operacja może być wykonywana kilka razy z różnymi odbiorcami, aby skomplikować analizę transakcji.

Podczas gdy nowsze implementacje monet, takie jak Cloakcoin, Dash, PIVX i Zcoin, mają wbudowane usługi mieszania jako część ich sieci blockchain.

Pamiętaj, że jeśli wyślesz swoje wirtualne monety do serwisu mikserskiego, który jest zawodny lub obsługiwany przez oszusta, stracisz swoje monety. Zachęcamy do przeprowadzenia własnych badań, aby znaleźć godną zaufania usługę.

Czy Bitcoin Mixer jest koniecznością?

Istnieją dobre powody, aby wszyscy mieszali swoje monety, ale dla tych, którzy w szczególności korzystają z Darknet Markets, jest to konieczność. Cały czas tworzone są nowe narzędzia, aby zwiększyć rozgłos, a także prywatne korporacje i agencje rządowe, aby śledzić monety w łańcuchu bloków i śledzić tych, którzy z niego korzystają.

Może się to wydawać stratą czasu, ale w niedalekiej przyszłości każdemu (w tym przyjaciołom, krewnym, pracodawcom i organom ścigania) może być łatwo śledzić każdą transakcję BTC, którą kiedykolwiek dokonałeś, i zobaczyć dokładnie, gdzie się skończyła w górę. Zerwanie połączenia między Twoimi adresami a miejscem docelowym monet poprzez ich zmieszanie jest z pewnością środkiem ostrożności, który powinni podjąć wszyscy użytkownicy.

Jak korzystać z Bitcoin Tumbler?

W tym samouczku znajdziesz najprostsze instrukcje. Nawet jeśli nie jesteś zaznajomiony z procesem spadania monet, wkrótce będziesz w stanie to zrobić skutecznie.

Aby wymieszać swoje monety tą metodą, będziesz potrzebować:

  • Bitcoiny, czyli możliwość ich zakupu.
  • Przeglądarka TorMożliwość stworzenia nowego portfela Bitcoin, zarówno przez Tor, jak i przez Clearnet. Alternatywnie możesz użyć Blockchain.info i ich ukrytej usługi Tor, aby utworzyć wszystkie lub niektóre portfele.Przewodnik krok po kroku
  • Utwórz portfel BTC nr 1.
  • Kup trochę monet i przenieś je do portfela # 1.Utwórz portfel BTC nr 2 w sieci Tor.Wyślij swoje monety z portfela nr 1 bezpośrednio do portfela nr 2.Utwórz portfel BTC nr 3 w sieci Tor.Wybierz usługę miksera i skonfiguruj tam swoją transakcję, korzystając z adresu (ów) z portfela nr 3. Zaleca się używanie wielu adresów i ustawianie losowych opóźnień czasowych (zawsze upewnij się, że używasz poprawnych łączy .ONION!).Wyślij monety z portfela nr 2 przez przeglądarkę Tor na adres wygenerowany dla Ciebie przez mikser.Zakładając, że te monety zostaną wysłane na rynek Darknet… jeśli nie masz jeszcze adresu wpłaty, zaloguj się i uzyskaj go z wyłączoną obsługą JavaScript. Nigdy nie używaj żadnego rynku, który wymaga włączenia JS! Jednak Bitmixer nadal wymaga, aby użytkownicy mieli włączoną obsługę JavaScript.Możesz skorzystać z ukrytej usługi Tor Blockchain.info, aby sprawdzić, czy Twoje monety przychodzą z miksera. Gdy już je zdobędziesz, zrestartuj Tora, a następnie wyślij monety do ich ostatecznego miejsca przeznaczenia.Jedyną pozostałą słabością jest fakt, że firma mikserska ma zapisy Twoich transakcji i chociaż wszyscy twierdzą, że usunęli je wkrótce po zakończeniu transakcji, możliwe jest, że mogą śledzić, gdzie trafiły Twoje monety. Możesz zneutralizować to ryzyko, powtarzając proces z drugą usługą mieszania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy