9002 Kredyt lub 9003 Kredyt Krótki przewodnik: Jak naprawić kredyt, jeśli Twój wynik to 9002 lub 9003

17 lutego 2021

Jeśli jesteś właścicielem firmy i zajmujesz się marketingiem finansowania działalności – będziesz musiał wykorzystać swój kredyt. jeśli masz kredyt 9002 lub 9003, powinieneś wiedzieć, że nie oznacza to, że masz zły kredyt, jednak ta liczba oznacza, że nie masz prawdziwej historii kredytowej .

Większość agencji sporządzających sprawozdania kredytowe przypisuje kod 9002 w scenariuszach, w których nie ma wystarczającej liczby rekordów rachunków kredytowych (znanych również jako tradeline ), aby obliczyć typową zdolność kredytową.

Kiedy nadszedł czas, aby poszukać pożyczek biznesowych lub linii kredytowych, aby pomóc Twojej firmie utrzymać się na powierzchni lub ją rozwinąć, ocena 9002 prawdopodobnie zadziała na Twoją niekorzyść. Większość pożyczkodawców i banków odrzuci wniosek o pożyczkę biznesową z oceną kredytową 9002.

Dla dobra Twojej firmy tego typu ocena kredytowa powinna zostać usunięta jak najszybciej.

Dzisiaj podzielimy się przydatnymi informacjami na temat kodów 9002 oceny kredytowej. W szczególności ta rada jest przeznaczona dla właścicieli firm. Jednak niektórzy niebędący przedsiębiorcami również otrzymują tę ocenę kredytową i będą mogli skorzystać z wielu naszych wskazówek, aby poprawić swoje osobiste oceny kredytowe.

Poniżej pokażemy, jak pozbyć się zdolności kredytowej 9002. Poinformujemy Cię również, jak zbudować prawdziwy i imponujący wynik kredytowy, który ułatwi dostęp do niedrogiego kredytu, gdy go potrzebujesz.

Gdy dowiesz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o kodzie zdolności kredytowej 9002 i jak go usunąć, wzmocnisz siebie i swoją przyszłość jako przedsiębiorca i właściciel firmy.

Należy pamiętać, że nawet w przypadku oceny kredytowej 9002 istnieją złe pożyczki dla firm i inne możliwości finansowania. Często jest to właściwe miejsce do rozpoczęcia próby ustanowienia kredytu biznesowego.

Dlaczego zdolność kredytowa jest tak ważna?

Twoja ocena kredytowa firmy pozwala pożyczkodawcom zorientować się, jakie jest prawdopodobieństwo, że dokonasz terminowych spłat. Ta ocena pomaga pożyczkodawcom ocenić ryzyko (lub jego brak) związane z udzieleniem kredytu Tobie i / lub Twojej firmie. Z drugiej strony uzyskanie kredytu biznesowego ze złym kredytem lub wynikiem 9002 może wydawać się niemożliwe.

Ponieważ nie ma wystarczającej liczby kont kredytowych powiązanych z Tobą lub Twoją firmą, w tym linii kredytowych, kart kredytowych i hipotek, jesteś nieznanym czynnikiem ryzyka .

Potencjalni pożyczkodawcy mogą odrzucić Twoją prośbę o kredyt ze względu na Twoją zdolność kredytową 9002. To jest podstawa.

Co oznacza brak zdolności kredytowej?

Ocena kredytowa 9002 lub brak oceny kredytowej oznacza, że ​​Twój raport profilu nie ma wystarczającej linii handlowej, aby zadowolić biuro informacji kredytowej na dwa ważne sposoby, które obejmują:

 • Data statusu z ostatnich sześciu miesięcy
 • Bilans z ostatnich sześciu miesięcyGdy nie ma wystarczającej linii handlowej, zgodnie z obowiązującymi zasadami, ocena ryzyka nie jest obliczana tak, jak zwykle.

  Experian używa algorytmu Intelliscore Plus (algorytm to grupa reguł do obliczeń cyfrowych). Typowe wyniki kredytowe firm za pośrednictwem Experian, inne niż 9200, wahają się od jednego do stu.

  Zasadniczo im wyższy wynik (im bliżej stu), tym lepiej. Niższe wyniki mogą oznaczać kłopoty, gdy nadejdzie czas na poszukiwanie nowego kredytu, a kłopoty mogą przybrać postać wygórowanych stóp procentowych lub całkowitego odrzucenia wniosków kredytowych.

  Aby wygenerować prawidłową zdolność kredytową, musisz mieć co najmniej jedną linię handlową otwartą przez sześć miesięcy lub dłużej. Będziesz także potrzebować co najmniej jednego konta, które jest bezsporne i które zostało zgłoszone Experian w ciągu ostatniego półrocza. Ponadto w raporcie kredytowym nie powinno być „wskazania osoby zmarłej.

  Jaka jest różnica między kredytem 9002 a 9003?Podobnie jak 9002, 9003 nie jest wynikiem zdolności kredytowej, ale kodem odnoszącym się do braku historii kredytowej.

  Istnieje jednak wyraźna różnica między nimi:

  1. 9002 : Jak wspomnieliśmy wcześniej, oznacza to brak aktywności w raporcie kredytowym w ciągu ostatnich 6 miesięcy.
  2. 9003 : Ten kod wskazuje, że nie masz konta na swoim raporcie kredytowym, które ma co najmniej 6 miesięcy.Z kredytem 9002 możesz mieć kilka starszych kont, które nie zgłaszają już aktywności. Tak więc w raporcie kredytowym w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie odnotowano żadnych zmian.

   Jednak z kredytem 9003 możesz mieć kilka kont w raporcie kredytowym, ale wszystkie są nowe (mają mniej niż 6 miesięcy) .

   Różnica sprowadza się do tego, czy masz starsze konta bez niedawnej aktywności (kredyt 9002), czy tylko ostatnie konta starsze niż 6 miesięcy (kredyt 9003).

   Porozmawiajmy teraz o tym, jak ustalić aktywność kredytową, która doprowadzi do zdrowej zdolności kredytowej.

   Jak naprawić swoją zdolność kredytową

   Aby naprawić swoją zdolność kredytową, musisz wykonać kilka czynności. Twoja ocena Experian Intelliscore Plus powinna wynosić od siedemdziesięciu sześciu do stu. Oznacza to, że ryzyko dla pożyczkodawców jest niskie.

   Ryzyko od niskiego do średniego jest oznaczone przez pięćdziesiąt jeden do siedemdziesięciu pięciu. Średnie ryzyko wskazuje rating kredytowy od dwudziestu sześciu do pięćdziesięciu. Wynik od jedenastu do dwudziestu pięciu oznacza wysokie lub średnie ryzyko. Wynik od jednego do dziesięciu oznacza wysokie ryzyko.

   Aby to zmienić, wykonaj pięć praktycznych kroków:

   Krok 1: Uzyskaj raporty kredytoweUzyskaj raport kredytowy od Experian, a także kopie raportów kredytowych od Equifax i Dun & Bradstreet. Będziesz musiał zapłacić za te raporty, jednak są one warte swojej ceny. Będziesz ich potrzebować, aby znaleźć informacje, które pomogą Ci przejść do przodu i uzyskać prawdziwą zdolność kredytową.

   Przejrzyj raporty, aby sprawdzić, czy jakiekolwiek wpisy kredytowe nie wpływają negatywnie na Twój wynik. Czy można coś kwestionować?

   Krok 2: Spór o błędy w raporcie kredytowymMożliwe jest kwestionowanie błędów w raportach kredytowych. Gdy pomyślnie zakwestionujesz wpis kredytowy, zostanie on usunięty. Jeśli zauważysz błąd w jednym ze swoich zgłoszeń, zadzwoń do biura (ów), które wygenerowały raporty, i poinformuj je, że chcesz zakwestionować błędy.

   Kiedy błędy zostaną usunięte z raportów kredytowych, Twoja zdolność kredytowa wzrośnie.

   Krok 3: Płać rachunki na czasNależy zwrócić uwagę na terminowe opłacanie każdego rachunku. Oczywiście dla niektórych może to być zdrowa rada… ale mimo wszystko jest to ważna rada.

   Dzieje się tak, ponieważ jeśli przegapisz płatności, Twoja zdolność kredytowa spadnie. Ponadto, jeśli zrobisz coś, aby poprawić swój wynik, ale nadal będziesz dokonywać zaległych płatności, Twoje wysiłki zmierzające do podniesienia wyniku zostaną zanegowane. Nadal będziesz postrzegany jako ryzyko zadłużenia, a cała praca, którą włożyłeś w poprawę swojego wyniku, pójdzie na marne.

   Krok 4: Ustanów nowy kredytJeśli nie masz kont kredytowych lub nie masz ich wystarczająco dużo, musisz zacząć korzystać z kredytu. Nie powinieneś jednak otwierać zbyt wielu nowych kont kredytowych na raz, ponieważ będzie to szkodliwe dla Twojej zdolności kredytowej.

   Zamiast tego bądź rozważny i weź jedną formę kredytu (lub kilka).

   W Excel Capital Management specjalizujemy się w pomaganiu właścicielom firm ze słabym kredytem lub brakiem historii kredytowej (9002) w uzyskaniu pożyczek biznesowych, więc nie musisz być powstrzymywany przez brak funduszy, gdy próbujesz rozwinąć swoją biznes.

   I pamiętaj: po ustanowieniu nowego kredytu trzymaj się terminowych płatności.

   Krok 5: Skonfiguruj konta kredytowe u dostawcówInną wskazówką jest skonfigurowanie kont kredytowych u dostawców. Możesz mieć dostawców, z którymi regularnie współpracujesz i z którymi masz pozytywne relacje. Są to dobre firmy do zakładania kont kredytowych.

   Należy pamiętać, że ponieważ niektórzy dostawcy nie oferują informacji dotyczących płatności biurom sporządzającym sprawozdania kredytowe, należy umieścić odniesienia handlowe w pliku danych dotyczących kredytu biznesowego. Możesz to zrobić ręcznie za pośrednictwem Experian i innych biur sprawozdawczości kredytowej.

   Już dziś wykonaj nasze proste kroki związane z budowaniem kredytu

   Z wynikiem 9002 nie musisz „stawiać dobrego kredytu za złym. W pierwszej kolejności musisz ustanowić kredyt, a następnie ostrożnie zarządzać nim, dokonując płatności na czas.

   Postępując zgodnie z pięcioma prostymi krokami powyżej, przekonasz się, że uzyskanie dobrej oceny kredytowej jest możliwym do osiągnięcia celem – uprawnieniem do otrzymania pożyczki dla małej firmy lub linii kredytowej, która pomoże Ci rozwinąć działalność.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy