9 najlepszych książek inwestycyjnych dla początkujących w 2020 roku

9 najlepszych książek inwestycyjnych dla początkujących w 2020 roku
16 października 2020
Category: Pytania Dotyczące

Wejdź z łatwością do świata inwestowania

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Zależy nam na badaniu, testowaniu i rekomendowaniu najlepszych produktów. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych po odwiedzeniu linków w naszych treściach. Dowiedz się więcej o naszym procesie weryfikacji.

Zanurzenie się na giełdzie po raz pierwszy może być trochę onieśmielające, jeśli nie masz rozległej wiedzy o tym, jak działają inwestycje. Dobra wiadomość jest taka, że ​​nie musisz być ekspertem od inwestycji, aby podejmować mądre decyzje o tym, gdzie zainwestować swoje pieniądze jako początkujący. Istnieje wiele książek, które pomogą Ci zapoznać się z podstawami funkcjonowania rynku, różnymi stylami inwestowania i tym, co należy wiedzieć o poszczególnych papierach wartościowych. Podjęcie decyzji, które z nich przeczytać jako pierwsze, może być trudną częścią, ponieważ nie chcesz być przytłoczony. Te osiem zaleceń to najlepsze książki inwestycyjne dla początkujących. Wszystkie zawierają cenne informacje i wyjaśniają koncepcje w sposób łatwy do zrozumienia dla początkującego inwestora.

Najlepsze ogólnie: Inteligentny inwestor

Film Benjamina Grahama „Inteligentny inwestor” to klasyk, który istnieje od 1949 roku. Ostatnio poprawiony i zaktualizowany w 2009 roku, jest uważany za swego rodzaju biblię dla początkującego inwestora, który szuka tradycyjnej wiedzy o tym, jak działa rynek i jak najlepiej go wykorzystać to.

Książka jest w dużej mierze skupiona na koncepcji inwestowania wartości i uśredniania kosztu dolara, strategiach, które Warren Buffett zastosował z niemałym sukcesem. Został napisany z myślą o inwestorze długoterminowym, który stawia na stopniowe budowanie bogactwa, a nie pogoń za krótkoterminowymi wygranymi poprzez częste transakcje.

„Inteligentny inwestor” niekoniecznie jest najbardziej błyskotliwą książką do inwestowania dla początkujących, ale nadrabia to mnóstwem solidnych, zdrowych porad.

Najlepsze eseje: The Essays of Warren Buffett

Żadna lista najlepszych książek dla początkujących inwestorów nie byłaby kompletna bez wkładu Warrena Buffetta. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o podejściu dyrektora generalnego Berkshire Hathaway do inwestowania lub o tym, jak umożliwiło mu to odniesienie takiego sukcesu na przestrzeni lat, ten zbiór esejów podsumowuje to wszystko w jednym kompaktowym tomie.

Podejście Buffetta, które nie opiera się na inwestowaniu w akcje, ale inwestowaniu w firmy, które za nimi stoją, jest odpowiednie dla nowych inwestorów, którzy są gotowi do długiej gry ze swoimi portfelami. I nawet jeśli ta strategia niekoniecznie jest zgodna z tym, jak planujesz teraz inwestować, mądrość, jaką oferują te zebrane eseje, może okazać się cenna w miarę ewolucji twoich pomysłów inwestycyjnych i preferencji.

Najlepsze w inwestowaniu w nieruchomości: jak inwestować w nieruchomości

Nieruchomości to klasa aktywów historycznie nieskorelowana z rynkiem akcji. Oznacza to, że jeśli akcje stają się niestabilne, inwestycje w nieruchomości mogą stanowić pewną ochronę przed wzlotami i upadkami.

Istnieją różne sposoby inwestowania w nieruchomości, w tym fundusze powiernicze (REIT), finansowanie społecznościowe nieruchomości i własność bezpośrednia. Prowadzący podcast BiggerPockets Joshua Dorkin i Brandon Turner opisują wszystko, co musisz wiedzieć o posiadaniu nieruchomości inwestycyjnych, w artykule „Jak inwestować w nieruchomości”. W szczególności książka obejmuje różne rodzaje inwestycji w nieruchomości, jakiego rodzaju struktury prawnej potrzebujesz, aby inwestować w nieruchomości jako firmę, jak znaleźć najlepsze oferty i jak budować bogactwo dzięki inwestycjom w nieruchomości w perspektywie długoterminowej.

To nie jest pierwsza książka, którą Dorkin i Turner napisali na temat inwestowania w nieruchomości, ale jak dotąd jest to najbardziej dogłębny i szczegółowy przewodnik, który napisali, jak zostać inwestorem w nieruchomości.

Najlepsze na giełdach: Mała książeczka, która bije rynek

Nie masz pojęcia, jak wybrać akcje do swojego portfela lub co sprawia, że ​​jedne akcje są lepsze od innych? Czy masz pytania dotyczące tego, dlaczego akcje mają znaczenie dla inwestowania? Jeśli tak, to „Mała książeczka, która pokonuje rynek” to lektura obowiązkowa.

Książka ta, opublikowana po raz pierwszy w 2005 r. I zaktualizowana w 2010 r., Zagłębia się w podstawy funkcjonowania giełdy oraz zasady niezbędne do skutecznego inwestowania w poszczególne akcje. Autor Joel Greenblatt wyjaśnia również swoją prostą, ale sprawdzoną teorię inwestowania na giełdzie, która koncentruje się na kupowaniu ponadprzeciętnych spółek po cenach poniżej średniej.

Książka została napisana z myślą o początkujących i ma na celu pomóc inwestorom w zbudowaniu podstaw do wybierania akcji, które pozwolą im przejść przez karierę inwestycyjną. Jest łatwy do odczytania i zrozumienia, dzięki czemu jest przyjazny dla nowego inwestora, który chce uniknąć skomplikowanego żargonu inwestycyjnego.

Najlepsze dla inspiracji: prosta droga do bogactwa

Zachęcająca, ale praktyczna, „Prosta droga do bogactwa” JL Collinsa pochodzi z serii listów, które autor napisał do swojej córki na temat zrozumienia pieniędzy i inwestowania. W swojej książce argumentuje, że zaniedbanie finansów może skutkować oszustwami, które komplikują inwestowanie, a przez to są dla nich bardziej opłacalne i mniej osiągalne dla wszystkich innych. Collins przedstawia proste, łatwe do zrozumienia podejście, które początkowo stworzył dla swojej córki w tej książce. Porusza różne tematy i koncepcje, w tym zadłużenie, alokację aktywów, niezależność finansową, regułę 4%, bessy i wiele więcej.

Najlepsze w alokacji aktywów: cztery filary inwestowania

Dowiadując się o różnych typach inwestycji, musisz także nauczyć się koordynować je w sposób, który odzwierciedla Twoją tolerancję na ryzyko, styl inwestowania, cele i horyzont czasowy. „Cztery filary inwestowania” Williama Bernsteina zawierają porady, jak stworzyć idealną kombinację aktywów dla Twojej sytuacji.

Książka ma holistyczny pogląd, który obejmuje więcej niż tylko to, co znajduje się w Twoim portfelu inwestycyjnym i uwzględnia wszystkie różne aktywa, które możesz mieć, w tym oszczędności gotówkowe lub dom. Cztery filary, o których mowa w tytule, to teoria inwestowania, historia inwestowania, psychologia inwestowania i biznes związany z inwestowaniem.

Może się to wydawać skomplikowane, ale „Cztery filary inwestowania” okazują się bardzo czytelne. Bernstein wyjaśnia te cztery koncepcje w prosty i jasny sposób, w kontekście tego, w jaki sposób odnoszą się one do strategicznego wyboru inwestycji w celu uzyskania pożądanych wyników.

Najlepsze w funduszach powierniczych: Bogle On Mutual Funds

Jeśli nie jesteś jeszcze gotowy do wybierania poszczególnych akcji, rozwiązaniem mogą być fundusze wspólnego inwestowania. Fundusze inwestycyjne to kolekcje akcji, obligacji i innych inwestycji w wygodnym pakiecie. W „Bogle On Mutual Funds” założyciel Vanguard i legenda inwestowania John C. Bogle uczy, jak opracować efektywne podejście do inwestowania w fundusze wspólnego inwestowania.

Jest to jedna z najbardziej wszechstronnych książek na temat funduszy inwestycyjnych dla nowych inwestorów, obejmująca cztery podstawowe typy funduszy: akcje zwykłe, obligacje, rynek pieniężny i zrównoważony. Bogle oferuje wskazówki, co to znaczy przyjąć pasywną strategię inwestycyjną i jak wybierać fundusze na podstawie wyników i opłacalności. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o inwestowaniu w indeksy, to ta książka jest klasykiem do umieszczenia na Twojej liście.

Najlepsze dla młodych dorosłych: Broke Millennial podejmuje inwestycje

Druga książka z serii „Broke Millennial”, „Broke Millennial Takes On Investing”, to świetny przewodnik po podstawach inwestowania. Jak sugeruje tytuł, książka jest skierowana do millenialsów, którzy są zainteresowani inwestowaniem, ale nie wiedzą, od czego zacząć. Autorka Erin Lowry przeprowadza czytelników przez pytania, które będą szczególnie atrakcyjne dla nowych, młodych inwestorów, np. Jak inwestować w sposób odpowiedzialny społecznie, gdzie można znaleźć porady inwestycyjne w Internecie. Podobnie jak w jej poprzedniej książce, Lowry w przystępny, odświeżający sposób przedstawia zagadnienia, takie jak oszczędzanie na emeryturze oraz kupowanie i sprzedawanie akcji.

Najlepsze strategie: losowy spacer po Wall Street

„A Random Walk Down Wall Street” przeprowadzi Cię przez różne możliwości inwestycyjne, a ta zaktualizowana wersja zawiera nawet rozdział o nowych kryptowalutach, takich jak bitcoin, a także o zbieraniu strat podatkowych. Książka Burtona G. Malkiela zawiera przewodnik krok po kroku dotyczący inwestowania za pomocą prostych, długoterminowych strategii i przełamywania żargonu technicznego dla początkujących. Tak więc, od zainwestowania w 401k do emerytury, jest to świetny elementarz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy