8 rzeczy, które musisz wiedzieć o ocenach VA

17 lutego 2021
Category: Których Możesz

Potrzebujesz po drodze przewodnika do nauki? Przyjrzyjmy się ośmiu rzeczom, które kupujący i agenci muszą zrozumieć na temat oceny VA.

1. To obowiązkowe.

Będziesz miał wiele wyborów do wyboru podczas poszukiwania domu. Ale jeśli korzystasz z pożyczki VA, nie możesz zrezygnować z wyceny VA.

Każdy dom zakupiony na kredyt VA musi zostać oceniony przez rzeczoznawcę posiadającego certyfikat VA. Twój pożyczkodawca VA żąda i planuje wycenę i informuje Cię, gdy raport z wyceny jest gotowy.

2. Wycena VA ma 2 cele.

Rzeczoznawca VA ma dwa zadania:

 1. Określ godziwą wartość rynkową domu.Twój pożyczkodawca musi znać wartość rynkową danej nieruchomości. Wartość ta pomaga kupującym upewnić się, że nie przepłacają za nieruchomość, i pomaga pożyczkodawcom upewnić się, że od samego początku nie stawiają pożyczkobiorców w „odwróconej hipotece. Rzeczoznawca majątkowy korzysta z aktualnych danych rynkowych i ostatniej sprzedaży, aby określić tę wartość dla każdej nieruchomości.
 2. Upewnij się, że nieruchomość spełnia minimalne wymagania dotyczące właściwości VA (MPR).VA ma unikalną listę MPR, do których muszą być stosowane wszystkie właściwości. Te ogólne wytyczne zapewniają, że domy zakupione przez weteranów są bezpieczne i gotowe do wprowadzenia.3. Opłata za wycenę VA wynosi…

  Kupujący zazwyczaj muszą zapłacić za wycenę z góry. Ta opłata różni się w zależności od stanu zakupu i rodzaju domu (dom jednorodzinny vs. mieszkanie lub dom wyprodukowany), ale planuj za 500 USD lub więcej. Możesz spróbować odzyskać tę opłatę przy zamknięciu w ramach negocjacji ze sprzedającym.

  4. Zwykle zajmuje to 10 dni. Ale zaplanuj więcej.

  Oceny VA są wykonywane średnio w mniej niż 10 dni, ale czasy tur różnią się w zależności od obszaru.

  VA wydaje „wymagania dotyczące terminowości dla każdego stanu, ale są one bardziejwytycznyminiż rzeczywistymiwymaganiami. Ponadto, jeśli wymagana jest naprawa, rzeczoznawca będzie musiał przyjść na ponowną kontrolę, więc zaplanuj dodatkowy czas przy obliczaniu daty zamknięcia.

  5. Wycena VA nie gwarantuje, że Twój dom jest idealny.

  Rzeczoznawca VA zapewnia, że ​​domy są:

  • Bezpieczny
  • Solidna konstrukcjaSanitarnyZwróć uwagę, że słowa „doskonały nie ma na tej liście. Rzeczoznawca z VA nigdy nie był odpowiedzialny za obietnicę, że kupujesz nieruchomość wolną od skazy. Dom musi spełniać podstawowe standardy dotyczące żywotności, ale nie popełnij błędu: kosztowne naprawy mogą pojawić się w dowolnym momencie po podpisaniu tych dokumentów końcowych.

   Dlatego należy również pamiętać o następującym punkcie:

   6. Ocena VA nie jest inspekcją domu.

   Rzeczoznawca majątku VA dokładnie oceni Twoją nieruchomość pod kątem kryteriów MPR, o których możesz dowiedzieć się więcej tutaj, ale profesjonalny inspektor domu zazwyczaj przeprowadza znacznie bardziej dogłębne, kompleksowe dochodzenie.

   Podczas gdy rzeczoznawca VA rzadko wychodzi poza granice listy kontrolnej MPR, dobry inspektor domu dokładnie opisuje każdą usterkę odnotowaną na nieruchomości. Inspektor dokumentuje ustalenia zdjęciami, wydaje zalecenia, a czasem szacuje koszt niezbędnych napraw.

   Profesjonalny raport z inspekcji domu jest doskonałym narzędziem do renegocjacji umowy zakupu i nigdy, NIGDY nie powinien być pomijany. Niektórzy kupujący wolą najpierw przeprowadzić kontrolę domu, zanim zdecydują, czy przejść do oceny VA.

   7. Wycena VA może skierować zakup w innym kierunku.

   Przy dobrym przygotowaniu i odrobinie szczęścia ocena VA zostanie zakończona szybko i bez komplikacji.

   Ale ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że wyniki oceny VA mogą skierować zakup na inną ścieżkę. Rozważ te potencjalne wyzwania:

   • Nieruchomość nie spełnia kryteriów MPR.Jeśli rzeczoznawca mówi, że należy dokonać napraw, aby dostosować dom do standardów MPR, kupujący mają do rozważenia kilka opcji. Mogą negocjować ze sprzedawcami, aby dokonać naprawy; mogą sami przyjrzeć się opłaceniu napraw; lub mogą odejść od zakupu.
   • Wartość wyceny jest niższa od kwoty kredytu.Jeśli wycena jest niższa od docelowej kwoty kredytu, kupujący ponownie mają wybór. Kupujący mogą:
    • Poproś sprzedawcę o obniżenie ceny zakupu
    • Uzupełnij różnicę gotówkąOdejdź od zakupuZwróć się do VA o ponowne rozważenie wartości 8. Ocena VA nie musi onieśmielać.

     Chociaż wycena VA może mieć drastyczny wpływ na zakup domu, nie ma potrzeby bać się tego procesu, chyba że jesteś nieprzygotowany.

     Słaba wiedza stawia potencjalnego nabywcę domu VA na katastrofę. Jeśli planujesz jedną z następujących czynności:

     • Zakup górnej części utrwalającej
     • Kupno ziemi rolnejZakup domu wakacyjnegoKupno niekwalifikowalnej nieruchomości inwestycyjnejKupowanie bez pośrednika w obrocie nieruchomościamiPraca z niedoświadczonym pożyczkodawcą VA… Możesz być na wyboistej drodze. Ale jeśli znasz kryteria VA MPR, współpracujesz z doświadczonym agentem nieruchomości i współpracujesz z zatwierdzonym przez VA pożyczkodawcą, aby przygotować się na satysfakcjonujące przedsięwzięcie. Jesteś na dobrej drodze do mnóstwa korzyści oferowanych przez pożyczki mieszkaniowe VA, w tym 100-procentowe finansowanie, brak prywatnego ubezpieczenia hipotecznego, elastyczne standardy kredytowe i niskie koszty zamknięcia.

      Twój pośrednik w obrocie nieruchomościami i specjalista ds. Pożyczek są podstawą Twojego zespołu. Połącz się z doświadczonym zespołem pożyczkowym, który poprowadzi Cię przez proces zakupu domu. Porozmawiaj dziś ze specjalistą ds. Pożyczek Veterans United pod numerem 855-870-8845. Możesz także rozpocząć swoją podróż online.

      Zobacz, do czego się kwalifikujesz

      Odpowiedz na kilka poniższych pytań, aby porozmawiać ze specjalistą o tym, ile zarobiłaś na służbie wojskowej.

      Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, były pierwotny pożyczkodawca i prawnik, Samantha ma wewnętrzne doświadczenie w zakresie pożyczek VA, od pierwszego wniosku i umów po finansowanie pożyczki.

      Prawie 300 000 osób śledzi jej społeczność agentów nieruchomości przyjaznych weteranom na Facebooku.

      Sprawdź swoje uprawnienia do obniżki o 0 $ już dziś!
     • Dom
     • Mapa witrynyprywatność i bezpieczeństwoWarunki korzystaniaLicencjeZrzeczenie sięUczciwe pożyczkiprawa autorskieKarieraDostępnośćWsparcieSkontaktuj się z nami Zaloguj się Copyright 2020 Centrum Badań Hipotecznych Sp. Wszelkie prawa zastrzeżone. NMLS ID # 1907 (www.nmlsconsumeraccess.org)

      # 1 VA Pożyczkodawca:Veterans United Home Loans dostarczył więcej VA Home Loans pod względem całkowitego wolumenu niż jakikolwiek inny pożyczkodawca w roku budżetowym 2018 i 2019 oraz więcej VA Purchase Loans według wolumenu w roku budżetowym 2016, 2017, 2018 i 2019.Źródło:Departament Statystyki pożyczkodawców ds. Weteranów

      Najniższe poziomywszechczasów:zgodnie ze stopami procentowymi opublikowanymi 31 lipca 2020 r. Na FreddieMac.com.

      Pożyczkodawca zatwierdzony przez VA; Nie zatwierdzone ani sponsorowane przez Departament ds. Weteranów ani żadną agencję rządową. Klienci, którzy mają pytania dotyczące naszych urzędników ds. Pożyczek i ich licencjonowania, mogą odwiedzić ogólnokrajowy system licencjonowania kredytów hipotecznych i katalog, aby uzyskać więcej informacji.

      1400 Veterans United Dr., Columbia, MO 65203

      Oprocentowanie pożyczek VA i wyliczenia APR ważne na dzień 29 września, 18:01 czasu środkowoeuropejskiego .

      Oprocentowanie kredytów hipotecznych jest aktualizowane co najmniej raz dziennie. Nie wszystkie rodzaje pożyczek są dostępne w każdym stanie.

      Dostępność wszystkich stawek będzie zależeć od oceny kredytowej danej osoby i szczegółów transakcji pożyczki. Kupujący po raz pierwszy w domu mogą nie kwalifikować się do zakupu dużego produktu. Podane tutaj stopy procentowe mogą ulec zmianie w dowolnym momencie i nie mogą być gwarantowane, dopóki nie zostaną zablokowane przez pracownika ds. Pożyczek.

      Wszystkie stawki zakładają podstawowe miejsce zamieszkania jednorodzinnego bez domów wyprodukowanych, 720 punktów kredytowych, z uwzględnieniem odpowiednich opłat i opłat (w tym opłata za finansowanie VA), 181 dni kwalifikującej się aktywnej, regularnej (niezwiązanej z rezerwami) służby wojskowej bez usług niepełnosprawności lub wcześniejsze korzystanie z pożyczki VA.

      Oprocentowanie kredytu i wyliczenia RRSO zakładają również pewne fakty zgodnie z opisanym rodzajem kredytu.

      Założenia dotyczące kredytu kupna ze stałą stopą procentową:

      Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,830% RRSO) z 0,875 punktami rabatowymi przy 45-dniowym okresie blokady dla 15-letniej pożyczki o stałej wartości VA oraz 2,250% (2,568% RRSO) z 1.000 punktem rabatowym na 45-dniowy okres blokady dla 30-letniej pożyczki o stałej wartości VA. Te stawki pożyczki zakładają brak zaliczki i kwotę pożyczki w wysokości 250 000 USD.

      Założenia dotyczące uproszczenia (IRRRL) pożyczki:

      Aktualne reklamowane stawki: 2,625% (2,943% RRSO) z 0,750 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego Streamline (IRRRL) i 2,625% (2,786% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi przy 60-dniowej blokadzie okres dla 30-letniego Streamline (IRRRL). Te stawki kredytu refinansowego zakładają, że nieruchomość będzie zamieszkana przez właściciela.

      Założenia dotyczące wypłaty pożyczki:

      Aktualne reklamowane stawki: 2,750% (3,303% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi przy 60-dniowym okresie blokady dla 15-letniego refinansowania VA Cash-Out oraz 2,750% (3,040% RRSO) z 0,500 punktami rabatowymi w 60-dniowym okresie okres blokady dla 30-letniego refinansowania typu Cash Out VA. Te stopy kredytu refinansowego zakładają wskaźnik wartości kredytu do wartości niższy niż 90%.

      Założenia pożyczki Jumbo:

      Aktualne reklamowane stawki: 2,250% (2,568% RRSO) z 1.000 punktów rabatowych przy 45-dniowym okresie blokady dla 30-letniego stałego VA Jumbo, 2,625% (2,786% RRSO) z 0,625 punktami rabatowymi na 60-dniowy okres blokady dla 30-letni Streamline (IRRRL) Jumbo i 2,750% (3,040% APR) i 0,500 punktów rabatowych przy 60-dniowym okresie blokady dla 30-letniego VA Cash-Out Jumbo. Te stopy pożyczki również zakładają, że kwota pożyczki przekracza aktualnie obowiązujące limity pożyczki. Chociaż obowiązujący limit pożyczki różni się w zależności od miejsca zamieszkania, dla większości Stanów Zjednoczonych w 2020 r. Oznacza to, że Twoja pożyczka musi być wyższa niż 510 400 USD, aby kwalifikować się jako duża. Pożyczki na Alaskę, Kalifornię i Hawaje podlegają szczególnym rozważaniom dotyczącym tego, co kwalifikuje się jako duże i może być wyceniane oddzielnie.

      Aby uzyskać spersonalizowaną stawkę pożyczki VA:

      Rozpocznij wycenę pożyczki VA online → lub zadzwoń pod numer 1-800-884-5560

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy