3 Zaskakująco kontrowersyjne akcje w portfelu Donalda Trumpa

17 lutego 2021
Category: Sobie Pozwolić

Portfel akcji Donalda Trumpa jest wypełniony wieloma nazwiskami, ale te trzy akcje częściej wywołują szyderstwa niż okrzyki.

Źródło obrazu: Donald Trump.

Jeśli chodzi o wywoływanie fal w tym sezonie wyborczym, prawdopodobnie nikt nie wstrząsnął łodzią bardziej niż potentat nieruchomościowy Donald Trump. Chociaż sondaże niekoniecznie reprezentują głosowanie krajowe, Trump od pierwszej debaty konsekwentnie jest liderem wśród republikańskich kandydatów na prezydenta. To, co kiedyś było nie do pomyślenia – prezydentura Donalda Trumpa – teraz zyskuje na wiarygodności.

W szczególności dwie rzeczy sprawiają, że Trump jest kandydatem faworyzowanym przez większość republikańskich kandydatów na podstawie wczesnych sondaży. Po pierwsze, nie jest politykiem na całe życie. Amerykanie wydają się mieć dość niedawnej bezczynności Kongresu i chcieliby, aby ktoś z Gabinetu Owalnego załatwił sprawy. Osoba z zewnątrz może być biletem do tego wydarzenia.

Po drugie, Trump to człowiek, który sam się stworzył. To prawda, że ​​dostał posadę w firmie swojego ojca w 1974 roku, ale zajmował się nieruchomościami i inwestycjami wartymi miliardy dolarów. Jego bogactwo pozbawia go wpływu darczyńców kampanii i daje niektórym Amerykanom nadzieję, że jego sprawność biznesowa pomoże rozwiązać problemy naszego narodu, w tym rosnący dług publiczny.

Ale nie wszystko w portfolio Trumpa będzie cieszyło.

Zaskakująco kontrowersyjne akcje w portfelu Trumpa

W ramach kandydowania na prezydenta Donald Trump musiał tego lata złożyć w Federalnej Komisji Wyborczej mnóstwo dokumentów, ujawniając swoje aktywa finansowe. Ujawniono w nim udziały w wysokości od 33,4 mln USD do 87,9 mln USD. Przyczyną tak szerokiego zakresu jest fakt, że we wnioskach finansowych należy podać tylko zakres, a nie konkretną liczbę. Na podstawie ujawnienia Trump ma w sumie pięć rachunków giełdowych, w każdym portfelu znajduje się od 31 do 173 akcji.

Wiele z jego holdingów to szanowane, markowe firmy domowe, takie jak Coca-Cola i Johnson & Johnson . Jednak trzy rodzaje akcji wyróżniają się jako szczególnie kontrowersyjne.

Źródło obrazu: użytkownik Flickr Donna Cleveland.

1. Monsanto

Być może największą niespodzianką jest to, że Trump posiada akcje Monsanto (NYSE: MON) o wartości od 15 001 do 50 000 dolarów na jednym ze swoich dwóch rachunków zarządzania majątkiem w Deutsche Bank . Według sondażu Nielsena przeprowadzonego w 2014 roku na 60 znanych firmach, Monsanto zajęło trzecie miejsce najbardziej znienawidzone, za BP , która jest firmą odpowiedzialną za najgorszy wyciek ropy w historii, oraz Bank of America , jedną z głównych twarzy. krachu hipotecznego.

Konsumenci gardzą Monsanto za wykorzystywanie jego zdolności genetycznych do modyfikowania i ochrony upraw w celu zwiększenia plonów. Może to wymagać użycia pestycydów lub dosłownej modyfikacji genetycznej nasion w celu poprawy plonów. Część społeczeństwa obawia się, że organizmy zmodyfikowane genetycznie mogą przyczyniać się do szeregu niekorzystnych konsekwencji zdrowotnych. W niektórych badaniach opublikowanych przez NaturalSociety.com GMO i herbicyd Roundup firmy Monsanto zostały powiązane z niepłodnością i wadami wrodzonymi. Dodając wisienkę na torcie, Monsanto również usilnie lobbowało, aby etykiety produktów modyfikowanych genetycznie nie były widoczne.

2. Gilead Sciences

Trump posiada udziały firmy deweloperskiej Gilead Sciences (NASDAQ: GILD) na dwóch ze swoich pięciu rachunków inwestycyjnych. Zgodnie z wnioskiem Trump posiada akcje Gilead o wartości od 100 001 do 250 000 USD na rachunku zarządzania aktywami Deutsche i od 250 001 do 500 000 USD na koncie w Oppenheimer .

Źródło obrazu: Gilead Sciences.

Powodem, dla którego Gilead może przyciągnąć uwagę, jest to, że jest twórcą Sovaldi i Harvoni, leków stosowanych raz dziennie na zapalenie wątroby typu C, które zrewolucjonizowały leczenie pacjentów, a także kosztują jedynie rękę i nogę.

Gilead’s Harvoni, standard leczenia HCV genotypu 1, można podawać bez interferonu dożylnego lub rybawiryny, które mogą powodować działania niepożądane, takie jak objawy grypopodobne, niedokrwistość i wysypki. Zapewnił również trwałą odpowiedź wirusologiczną 90% lub wyższą w badaniach klinicznych, zapewniając w ten sposób skuteczne lekarstwo na tę chorobę. Niestety, to lekarstwo ma cenę 1125 USD za pigułkę lub 94 500 USD za normalny 12-tygodniowy kurs leczenia. Pacjenci z genotypem 1 HCV, którzy nie byli wcześniej leczeni i mają marskość wątroby, mogą potrzebować 24 tygodni leczenia lub 189 000 USD w cenie hurtowej. Mimo że ubezpieczyciele często otrzymują rabat brutto do netto od kosztów hurtowych, jest to wygórowana kwota, aby zapłacić za skuteczne lekarstwo na HCV dla konsumentów i ubezpieczycieli.

Jak wysoka była cena leku HCV firmy Gilead? Tak wysoki, że wywołał gniew Kongresu, który wezwał kierownictwo Gilead na przesłuchanie w 2014 r., Aby wyjaśnić cenę 1000 dolarów za pigułkę Sovaldiego.

3. Altria

Trumpa szafki pokazuje, że jest właścicielem między $ +500.001 i 1.000.000 dolarów warte Altria (NYSE: MO) stanie w jego rachunku maklerskiego Oppenheimer. Altria jest największą amerykańską firmą tytoniową i producentem kultowej marki Marlboro.

Źródło obrazu: Pixabay.

Nie chodzi o to, że Altria jest jedną z najbardziej znienawidzonych firm w Ameryce, ale ogólnie nie lubi się jej zajmować uzależnieniami. Altria jest wiceprezesem i czerpie zyski ze złych nawyków innych. Chociaż hazard może być uzależniającym od finansów nawykiem, często nie jest powiązany z byciem zabójcą. Z drugiej strony, palenie tytoniu jest niewątpliwie związane ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka płuc i choroby serca od 1964 roku, według amerykańskiego chirurga generalnego.

Mimo że wskaźniki palenia dorosłych w USA spadły poniżej 18% z 42% pięć dekad wcześniej, głównie w wyniku kampanii edukacyjnych Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, Altria nadal gromadzi zyski. Zysk netto wzrósł z 3,2 miliarda dolarów w 2009 roku do 5,1 miliarda dolarów w 2014 roku. Dlaczego? Wszystko wraca do uzależnienia. Uzależnienie konsumentów od nikotyny ma tendencję do tworzenia długoterminowego klienta dla firmy, co zapewnia Altrii jedne z najsilniejszych możliwych cen.

Co te akcje mają ze sobą wspólnego?

Te trzy kontrowersyjne akcje mogą nie być lubiane, ale to, czego nie można ich nazwać, jest nieskuteczne.

Źródło obrazu: Zdjęcia pieniędzy za pośrednictwem Flickr.

Jedną ze wspólnych cech większości akcji Trumpa, w tym tych trzech, jest to, że woli duże marki i kocha firmę, która wypłaca dywidendę. Gilead Sciences należy do rzadkich gatunków akcji biotechnologicznych, które płacą stypendium; Monsanto wypłaca 2,4% zysk, czyli mniej więcej tyle, ile wynosi ogólna średnia rynkowa; a Altria zwraca swoim akcjonariuszom ponad 4% roczny zysk. Zamożni inwestorzy uwielbiają akcje z dywidendami, ponieważ wypłaty dywidend są sygnałem ostrzegawczym, który sygnalizuje innym inwestorom, że firma jest tak stabilna finansowo, że może sobie pozwolić na dzielenie się zyskami z inwestorami.

Inną wspólną cechą jest to, że Trump ma tendencję do wybierania firm, które mają długoterminową atrakcyjność. Gilead Sciences ma portfolio leków we wskazaniach terapeutycznych znacznie wykraczających poza HCV, ale nawet patrząc na sam HCV, ma zakres leczenia, który może sięgać daleko poza dekadę. Altria ma po swojej stronie władzę cenową, a także ma możliwość ekspansji na produkty bezdymne w celu dywersyfikacji swojej oferty i zwiększenia sprzedaży. Nawet znienawidzone Monsanto może mieć bardzo świetlaną przyszłość, ponieważ jego historia dotyczy poprawy plonów na planecie, na której rośnie populacja, ale nie jest uprawna ziemia.

Lekcja jest prosta: firma może być kontrowersyjna i nadal odnosić sukcesy, jeśli ma solidne długoterminowe perspektywy biznesowe. To jest coś, co Trump widział w tych akcjach, a biorąc pod uwagę jego finansową przenikliwość do sukcesu, może to być tym bardziej powód, dla którego powinieneś głębiej zagłębić się w te nazwy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy