10 najlepszych rachunków demat dla nowych małych inwestorów

17 lutego 2021
Category: Konto Bankowe

Konto demat jest niezbędne dla osoby fizycznej, która planuje kupno i sprzedaż akcji i może służyć do posiadania akcji w formie elektronicznej.

Nowi inwestorzy, którzy chcą rozpocząć handel, powinni sprytnie wybrać rachunek demat, w przeciwnym razie będzie musiał zapłacić wysoką opłatę i prowizje za każdą transakcję. Za otwarcie i prowadzenie rachunku demat obowiązują różne opłaty.

Załóżmy, na przykład, że nowi inwestorzy mogą być zainteresowani otwarciem rachunku w firmie brokerskiej o niskich wartościach, firmach oferujących zerowe opłaty za otwarcie rachunku lub takich z niskimi rocznymi opłatami za utrzymanie (AMC).

Osoby fizyczne, wybierając konto Demat, powinny sprawdzić firmy z dobrą obsługą klienta wraz z innymi opłatami.

Oto 10 najlepszych kont Demat dla nowych małych inwestorów:

Zerodha

Zerodha była jednym z pierwszych domów maklerskich w kraju, które rozpoczęły działalność maklerską w kraju. Dzięki nowej technologii firma osiąga obecnie wysokie rozmiary.

Zerodha jest jednym z najszybciej rozwijających się dostawców o największym wolumenie, ze średnim dziennym obrotem przekraczającym 10000 crores Rs. Firma oferuje teraz handlowcom i inwestorom w akcje możliwość natychmiastowego otwarcia konta demat za pomocą ich Aadhaar.

Transakcje dostawy kapitału na NSE i BSE są oferowane bezpłatnie, tj. Bez opłat maklerskich.

W ciągu dnia kontrakty terminowe na akcje i kontrakty na akcje podlegają opłacie w wysokości 0,01% lub Rs. 20 / transakcję handlową, w zależności od tego, która wartość jest niższa.

W przypadku opcji na akcje płaski Rs. Opłata w wysokości 20 jest naliczana za wykonane zamówienie.

Opłaty za otwarcie konta Demat (jednorazowe) wynoszą 100 Rs.

Roczne opłaty za utrzymanie konta Demat (AMC) wynoszą 300 Rs rocznie.

Ponadto istnieją opłaty STT lub CTT, które różnią się w zależności od transakcji, tj. W przypadku dostawy kapitału wynosi 0,1% przy kupnie i sprzedaży, dla kapitału własnego w ciągu dnia wynosi 0,025% przy sprzedaży, 0,01% przy sprzedaży w przypadku kontraktów terminowych na akcje i 0,05% przy sprzedaży sprzedać w celu handlu opcjami na akcje.

Teraz, opłaty GST w wysokości 18% obowiązują również za pośrednictwo plus opłaty transakcyjne.

Upstox

Upstox, wcześniej znany przez RKSV, jest wspierany przez światowej klasy inwestorów i obecnie stał się jedną z największych tanich firm brokerskich w Indiach z tysiącami klientów w całym kraju.

Inwestycje w akcje są bezpłatne, tj. Nie są pobierane opłaty maklerskie. Ponadto Upstox pobiera opłatę maklerską w wysokości zaledwie 0,01% lub do 20 Rs za zlecenie będące przedmiotem obrotu (w zależności od tego, która z tych kwot jest niższa) w przypadku transakcji śróddziennych, towarów i usług, towarów i walut, niezależnie od wolumenu.

 • Opłaty za otwarcie rachunku demat – Rs. 150 dla NSE, BSE oraz MCX
 • Rachunek Demat Roczne opłaty za utrzymanie (AMC) -Rs. 150 tylko dla kont demat, a nie dla kont handlowych.Konto demat ICICI DIRECT

  ICICI Direct to jedna z czołowych firm świadczących usługi finansowe w Indiach, świadcząca szereg usług, w tym handel akcjami.

  Możesz zdecydować się na konto Demat 3 w 1 przez ICICI. Klienci nie muszą otwierać wielu kont oddzielnie w celu handlu i zarządzania funduszami. Główną zaletą konta demat ICICI Direct dla nowych małych inwestorów lub początkujących jest to, że eliminuje ono regularne zamieszanie związane z transferem środków między kontami handlowymi a bankowymi. Będąc ogromną marką ICICI, zapewnia szeroką obecność fizyczną w całym kraju.

  Opłaty maklerskie firmy są all inclusive i obejmują opłaty DP, które wynosi Rs. 25 lub 0,04% (w zależności od tego, która wartość jest wyższa), gdy akcje są sprzedawane lub obciążane z rachunku demat. Inne opłaty, takie jak CDSL i NSDL, a także inne opłaty ustawowe są pobierane oddzielnie.

  Opłaty za otwarcie rachunku demat – zero

  Demat accout AMC- Nil

  Opłaty za otwarcie konta handlowego – zero

  Konto handlowe AMC-Rs. 700

  Motilal Oswal

  Motilal Oswal ma rozległe, 30-letnie doświadczenie w tej dziedzinie, z ponad dziewięcioma tysiącami klientów.

  Firma jest czterokrotnym zdobywcą nagrody Best Performing Equity Broker przyznawanej przez UTI-CNBC TV18 National Financial Advisory Awards.

  • Opłaty za otwarcie konta Demat – zero
  • Roczne opłaty za utrzymanie konta Demat – Rs. 441Darmowe pośrednictwo w pierwszym miesiącuW przypadku handlu akcjami w ciągu dnia opłata maklerska – 0,03-0,015%W przypadku obrotu z dostawą kapitału opłata maklerska – 0,25-0,18%Sharekhan

   Sharekhan jest jedną z popularnych firm zajmujących się pośrednictwem na giełdzie, obecną na arenie międzynarodowej poprzez swoje oddziały w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Omanie.

   Indywidualni inwestorzy mogą dowiedzieć się o wydarzeniach na rynkach z podstawowych raportów badawczych Sharekhan.

   • Opłaty za otwarcie rachunku demat – zawarte w opłatach za otwarcie rachunku handlowego
   • Opłaty za otwarcie konta handlowego – 750 Rs za konto klasyczne, Rs. 1000 dla Trade Tiger A / c. Należy zauważyć, że opłaty te są w pełni korygowane w stosunku do opłat maklerskich z pierwszych sześciu miesięcy.
   • Roczne opłaty za utrzymanie Demat – Rs 400 (bezpłatnie przez pierwszy rok z kontem handlowym)
   • W przypadku handlu akcjami w ciągu dnia opłata maklerska wynosi 0,1% zarówno po stronie kupna, jak i sprzedaży.W przypadku obrotu z dostawą akcji opłata maklerska – 0,5% lub 10 paise za akcję lub 16 Rs za skrypt, w zależności od tego, która z tych wartości jest wyższa.Infolinia w Indiach (IIFL)

    India Infoline (IIFL) ma dobre terminale maklerskie, a ich wykonanie jest również bardzo dobre i szybkie.

    Porównując pod względem transakcji śróddziennych i transakcji opartych na dostawie, pośrednictwo może być trudne, biorąc pod uwagę, że brokerzy mają tendencję do różnicowania swoich usług. Niektóre oferują niższe pośrednictwo klientom, którzy handlują w ramach ustalonego wolumenu. IIFL to bardzo bezpieczna i zaufana marka.

    Z kontem IIFL inwestor może handlować gotówką, prowizjami, funduszami powierniczymi, ofertami publicznymi, walutą, towarami. Posiada szybką realizację i potwierdzenie zamówienia.

    Inwestorzy mogą obserwować rynek na żywo i otrzymywać oficjalne aktualizacje skryptów w czasie rzeczywistym. Jest bardzo łatwy i przyjazny dla użytkownika z interfejsem zaprojektowanym z myślą o optymalnej wydajności. IIFL to jedno zintegrowane okno umożliwiające kupowanie i sprzedawanie dowolnego produktu.

    Otwarcie konta Demat jest bezpłatne w IIFL, a przez pierwszy rok Demat AMC również nie wiąże się z żadnymi kosztami. Firma maklerska pobiera 0,5% za dostawę kapitału, w przypadku transakcji na akcjach w ciągu dnia i transakcji terminowych opłaty wynoszą 0,05%, natomiast w przypadku opcji na akcje jest to 1% premii lub Rs. 100 na partię, w zależności od tego, która z tych wartości jest wysoka.

    5paisa.com

    5paisa.com jest finansowana przez jedną z wiodących firm świadczących usługi finansowe w Indiach – IIFL. Korzystając z 5paisa.com, możesz skorzystać z różnych usług po bardzo niskich kosztach. Ta firma brokerska jest odpowiednią firmą brokerską dla tych, którzy lubią handlować na urządzeniach mobilnych. 5paisa.com oferuje różne usługi, takie jak handel online, inwestowanie w fundusze powiernicze, a także możesz kupić polisę ubezpieczeniową na 5paisa.com.

    Opłaty za otwarcie rachunku demat – bezpłatnie

    Opłaty za otwarcie konta handlowego – Rs 650 (jednorazowo)

    Roczne opłaty za konserwację Demat – Rs 400.

    W przypadku handlu akcjami w ciągu dnia opłaty maklerskie – 10 Rs za wykonane zlecenie, niezależnie od wolumenu obrotu

    W przypadku transakcji z dostawą kapitału opłaty maklerskie – 10 Rs za wykonane zlecenie.

    Angel Broking

    Działając w branży od 1987 roku, Angel Broking oferuje swoim klientom konto demat i konto handlowe oparte na technologii. W połączeniu z nim oferuje również podstawowe i techniczne wytyczne dotyczące badań.

    Opłaty za otwarcie rachunku Demat – zero

    Opłaty AMC na rachunku demat – Rs. 450

    Opłata maklerska za dostawę kapitału -0,13-0,40%

    Opłata maklerska za śróddzienne akcje i kontrakty terminowe -0,0128% do 0,04%

    Opłata maklerska za opcje na akcje – Rs. 32- Rs. 50 za dużo

    Opłata maklerska za towar-0,128% do 0,4%

    Należy zauważyć, że pośrednictwo jest stałą miesięczną opłatą zależną od transakcji handlowej.

    Uwaga dla nowych inwestorów podczas otwierania rachunku Demat?

    Konto Demat to to samo, co konto bankowe. Pieniądze przechowujemy na kontach bankowych, gdzie podobnie jak na kontach demat elektronicznie przechowujesz akcje. Wszystkie transakcje kupna i sprzedaży akcji odbywają się za pośrednictwem konta Demat. Indyjska Rada Papierów Wartościowych i Giełd (SEBI) wydała wytyczne dla uczestników depozytariuszy dotyczące prowadzenia rachunku Demat.

    Spółka notowana na giełdzie musi zezwolić na obrót papierami wartościowymi zarówno w trybie fizycznym, jak i zdematerializowanym. Jak sama nazwa wskazuje, fizyczne papiery wartościowe oznaczają wydawanie faktycznych certyfikatów, a jednocześnie oferowane są w formie elektronicznej. Dematerializacja to proces zamiany fizycznych akcji (świadectw udziałowych) w formie elektronicznej. Akcje po konwersji do postaci zdematerializowanej są przechowywane na koncie Demat. Obecnie prawie wszystkie transakcje na akcjach odbywają się w trybie Demat.

    Demat i rachunek handlowy Kotak Securities:

    Kotak Securities Demat i konto handlowe są dostarczane z kontem 3 w 1, co oznacza, że ​​łączy rachunek oszczędnościowy, rachunek demat i rachunek handlowy w jedną inteligentną usługę. To konto jest wygodne dla inwestorów i zapewnia płynne wrażenia. Kotak Securities jest członkiem zarówno Bombay Stock Exchange, jak i National Stock Exchange, a przedsiębiorca może dzwonić pod bezpłatne numery 1800 209 9191, 1800 222 299, a także wysyłać SMS-y na numer KSQ pod numer 5676788.

    Opłaty związane z Rachunkiem Papierów Wartościowych Kotak:

    Opłaty za otwarcie konta handlowego: Rs 750 (jednorazowo)

    Opłaty za otwarcie konta Demat: Rs 0 (jednorazowo)

    Roczne opłaty za utrzymanie konta Demat (AMC): 50 Rs dla Indian i 75 Rs dla NRI

    Handel rocznymi opłatami za utrzymanie (AMC): Rs 0

    Szarotka:

    Edelweiss Broking jest częścią Edelweiss Group, jednego z wiodących konglomeratów zdywersyfikowanych usług finansowych w Indiach, oferującego szeroką gamę produktów i usług finansowych dla dużej i zróżnicowanej klienteli, w tym firm, instytucji i osób fizycznych.

    Konto handlowe na ogół ułatwia handel na giełdzie. Edelweiss nie pobiera opłaty za otwarcie konta handlowego, ale oferuje również przejrzyste funkcje.

    • Roczne opłaty za utrzymanie w pierwszym roku są BEZPŁATNE. Od drugiego roku zostanie naliczona opłata Rs. 500 + obowiązujące podatki rocznie. Ponadto opłaty transakcyjne AMC są bezpłatne.
    • Zespół badawczy obejmuje ponad 200 firm z ponad 16 sektorów.Plan Edelweiss Lite jest głównym powodem, aby zacząć od edelweiss @ Rs 10 za transakcjęPozwala użytkownikom szybko handlować i przeglądać wszystkie akcje pierwszego poziomu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy