10 najczęstszych błędów finansowych wśród dwudziestolatków: czy je popełniasz?

17 lutego 2021

Data modyfikacji: 12 marca 2019 r

W zeszłym tygodniu na pierwszej stronie MSN.com pojawiła się historia o tym, jak spłaciłem ponad 80 000 dolarów długu konsumenckiego, co spowodowało zalew nowych odwiedzających witrynę Money Under 30. Chociaż artykuł skupiał się na części mojej historii, jestem raczej jestem dumny – jak nastawiłem się na wyjście z długów i stosunkowo szybko osiągnąłem cel – druga połowa mojej finansowej przeszłości nie jest tą, którą się chwalę. To siedem lat nadmiernych wydatków odpowiedzialnych za powstanie tego długu.

W moich codziennych kontaktach z czytelnikami zauważyłem, że zadłużenie konsumenckie jest mniej powszechnym problemem wśród dwudziestolatków niż pięć lat temu. Badania to potwierdzają. Według badań Pew Research z lutego 2013 r., Wśród osób poniżej 35 roku życia mediana zadłużenia gospodarstw domowych spadła o 29 procent, z 29 912 do 15 473 dolarów w latach 2007–2011.

Dobre. Najwyraźniej ludzie, którzy osiągnęli pełnoletniość w ostatniej dekadzie, widzieli, jak nadmierne zadłużenie paraliżuje miliony Amerykanów i wywołuje poważną recesję. Tak więc mniej młodych ludzi popełnia nadrzędny błąd, który spowodował, że cofnęłam się finansowo o prawie dziesięć lat.

Ale zadłużenie na karcie kredytowej nie jest jedynym błędem pieniężnym, jaki popełniamy w wieku dwudziestu kilku lat. Jak pokazuje stały strumień e-maili od czytelników, wciąż musimy się wiele nauczyć. Oto 10 najczęstszych błędów finansowych, które popełniają dziś młodzi profesjonaliści – i co możesz zrobić, aby ich uniknąć.

10. Pośpiech, aby kupić dom

Urok posiadania domu jest potężny. W końcu to amerykański sen. I ten sen jest zakorzeniony w naszej zbiorowej świadomości. Niezależnie od tego, czy myślimy, że pragniemy posiadania domu, czy nie, kultura szepcze, że „nie udało się, dopóki nie posiadamy domu.

Spróbuj się oprzeć, dopóki nie będziesz naprawdę gotowy.

Znam ludzi, którzy kupowali mieszkania i domy zaraz po ukończeniu college’u, i znam ludzi, którzy po trzydziestce wynajmują i nie są zainteresowani rezygnacją (i to nie tylko w Nowym Jorku).

Chociaż wyniki nabywców wczesnych domów były różne, mieszkańcy mieszkań są generalnie szczęśliwsi. Mają mniej stresu, więcej wolnego czasu i pieniędzy oraz więcej swobody.

Posiadanie domu jest satysfakcjonujące, ale wymaga czasu, pieniędzy i poważnego zaangażowania.

9. Pożyczanie pieniędzy na wesele

Emocje i pieniądze nie idą w parze. A niewiele wydarzeń w życiu budzi więcej emocji niż dzień ślubu.

Przy średnim koszcie amerykańskich ślubów przekraczającym 28 000 dolarów, wiązanie węzła może być jednym z największych pojedynczych wydatków w życiu po zakupie domu i wysłaniu dziecka na studia. Ale nie musi.

Tradycyjnie wystawne wesela były uroczystościami rodzinnymi opłacanymi przez rodziców panny młodej i / lub pana młodego. Będąc starszymi, rodzice są zwykle bogatsi niż ich zaręczone dorosłe dzieci, w takim przypadku karta ślubna, mimo że wciąż duża, robi mniejszy plusk.

Dzieje się tak, że coraz więcej ludzi decyduje się zapłacić za ślub własnymi skromnymi kontami bankowymi, ale spodziewają się imprez na równi z rodzinnymi ekstrawaganckimi, które widzieli w reality show Bravo. I wypełniają lukę, zaciągając duże pożyczki.

Teraz nigdy nie oceniam ludzi za wydawanie pieniędzy, które mają na rzeczy, które są dla nich ważne – nawet jeśli dla większości ludzi wydaje się to niepotrzebne lub marnotrawne. I z całego serca rozumiem chęć stworzenia imprezy (i wspomnienia) lub życia. Myślę tylko, że jest jeden sposób, w jaki nie chcesz, aby ci przypominano o swoim wielkim dniu – z jeszcze większymi rachunkami. Bycie nowożeńcem jest wystarczająco trudne; nie dodawaj tego stresu niepotrzebnym długom!

Z pozytywnego punktu widzenia wielu moich przyjaciół zdecydowało się na proste ceremonie ślubne w domu lub w ratuszu, a następnie zwykłą imprezę. Wydarzenia są nie mniej zabawne i znaczące, ponieważ kosztują ładunek ciężarówki mniej. Jasne, mniejszy ślub może rozczarować niektórych krewnych, ale jeśli nie płacą rachunku, czy naprawdę mogą narzekać?

8. Brak ubezpieczenia zdrowotnego

Jeśli nie masz ubezpieczenia zdrowotnego, musisz zadać sobie pytanie: czy masz takie drobne, które leżą w pobliżu?

Gdy jesteśmy młodzi i zdrowi, rezygnujemy z ubezpieczenia zdrowotnego. I tak, statystycznie rzadziej jesteśmy hospitalizowani niż osoby starsze. Ale każdy może mieć wypadek lub nagle stanąć w obliczu poważnej choroby. Te wydarzenia są wystarczająco stresujące, ale nie chcesz nakładać na siebie dziesiątek tysięcy dolarów rachunków szpitalnych.

To do dupy, że nasz kraj nie może zapewnić bardziej przystępnego systemu opieki zdrowotnej, ale dopóki to się nie stanie, jesteś odpowiedzialny. Możesz pozostać na planie rodziców do ukończenia 26 lat lub możesz znaleźć tańsze ubezpieczenie od katastrofy, dopóki nie będziesz mieć dostępu do lepszych planów. Nie obejmuje to wizyt lekarskich za każdym pociągnięciem, ale któregoś dnia mogą uchronić cię przed bankructwem.

7. Odroczenie oszczędzania na emeryturę

Jak zaoszczędzić 1 milion dolarów na 30 000 dolarów rocznie? Oszczędzając 20 procent swojej pensji przez 45 lat.

To długi czas, ale to także długość wspólnej kariery – powiedzmy między 22 a 67 rokiem życia. Problem w tym, że wielu z nas nie zaczyna inwestować na emeryturę w wieku 22 – a nawet 32 ​​lat! Im dłużej czekamy, tym mniej składanych odsetek pomoże nam osiągnąć nasze cele.

Moim zdaniem każdy powinien starać się oszczędzać co najmniej 5 proc. Swojego wynagrodzenia na koncie emerytalnym, gdy tylko zacznie pracę. Możesz czuć, że nie możesz sobie na to pozwolić, ale na dłuższą metę nie możesz sobie na to pozwolić.

6. Niepotrzebne chodzenie do szkoły średniej

Jeśli możesz zarobić wyraźnie więcej pieniędzy, zdobywając dyplom w swojej dziedzinie, powrót do szkoły również ma sens. (Na przykład nauczyciele w wielu stanach automatycznie otrzymują podwyżki wynagrodzenia za posiadanie tytułu magistra).

A jeśli twoim celem na całe życie jest zostanie lekarzem lub prawnikiem, to na studiach nie trzeba się zastanawiać, prawda?

Wiele napisano o absolwentach prawa z sześciocyfrowym długiem, którzy nie mogą znaleźć pracy, a nawet czcigodny lekarz medycyny stoi przed trudną drogą. Niedawno przeczytałem historię pewnego absolwenta szkoły medycznej, który czeka przy stolikach z 300 000 dolarów pożyczki studenckiej, ponieważ nie mógł dostać miejsca zamieszkania.

Oczywiście problem ten wykracza poza granice doktoratów z języka angielskiego. Absolwent nie oznacza automatycznie gwarancji zatrudnienia i większych pieniędzy.

Zbyt często młodzi profesjonaliści postrzegają więcej szkół jako najlepszą odpowiedź na błędny wybór zawodu lub ślepą uliczkę. Jednak pożyczenie dziesiątek tysięcy dolarów i prawdopodobnie kilka lat przerwy w pracy to poważna komplikacja finansowa. Musisz zadać sobie pytanie, czy potencjalna nagroda jest warta poświęcenia.

5. Nie budowanie kredytu

Często otrzymuję e-maile od czytelników, którzy zbliżają się do późnych 20 lub wczesnych 30 lat i nagle chcą dostać kartę kredytową lub kupić dom i zdają sobie sprawę, że nie będzie to łatwe, ponieważ nie mają historii kredytowej. A w oczach pożyczkodawców jest to równie złe (lub gorsze) niż posiadanie okropnej historii kredytowej!

Zazwyczaj ci czytelnicy podjęli świadomy wysiłek, aby uniknąć kart kredytowych i długów. To dobrze, ale ma swoją cenę.

Na dobre lub na złe liczy się dobra historia kredytowa. Nie tylko wtedy, gdy idziesz na zakup domu, ale także w przypadku ubezpieczenia samochodu, wynajmu mieszkania, a czasem nawet znalezienia pracy.

Istnieją sposoby na zbudowanie kredytu od podstaw w każdym wieku, ale łatwiej jest uzyskać kartę kredytową studenta lub zostać autoryzowanym użytkownikiem konta rodzica, gdy jesteś jeszcze młody. Wszystko, co musisz zrobić, to terminowo zapłacić każdy rachunek, aby uzyskać minimalny, ale zdrowy rekord kredytowy.

4. Rezygnacja z wybranej kariery

O ile pozytywną stroną ukończenia studiów w czasie recesji była niechęć do zadłużenia, to minusem była niechęć gospodarki do zatrudniania młodych specjalistów. Ponieważ trudniej jest znaleźć profesjonalne prace na poziomie podstawowym, słyszę od wielu czytelników, którzy albo nie mogą znaleźć pracy w swojej dziedzinie, albo nie mogą awansować po kilku latach.

Co gorsza, wielu jest zmuszonych porzucić swoją karierę z wyboru na rzecz pracy, która ich nie ekscytuje, ale opłacają rachunki.

Często jest to konieczne posunięcie w perspektywie krótkoterminowej, ale niepowodzenie w zdobyciu profesjonalnej siły roboczej w wieku 20 lat może mieć poważne konsekwencje dla potencjału zarobków w ciągu całego życia. To dlatego, że pensje osiągają najwyższy poziom w wieku 40 lat.

Rozpoczęcie kariery wymaga lat ciężkiej pracy, ale jej zaniechanie będzie miało wpływ na resztę życia.

3. Pośpiech, aby spłacić dług z tytułu kredytu studenckiego

Nic tak nie osłabia twoich ambicji finansowych, jak wielka, śmierdząca kupa długów. Jest więc naturalne, że większość osób, które kończą studia za pomocą kredytów studenckich, chce spłacić ten dług tak szybko, jak to możliwe.

To dobrze, ale ostrzegam ludzi, aby spłacali kredyty studenckie w sposób zrównoważony. Jeśli planujesz zaatakować dług studencki w ciągu pięciu lat, możesz skończyć z zerowym długiem (dobrze), ale bez oszczędności (źle). Wtedy drobna porażka, taka jak rachunki medyczne lub utrata pracy, może zmusić Cię do pożyczenia pieniędzy przy znacznie wyższym oprocentowaniu niż pożyczki studenckie.

Wreszcie, odkładanie części pieniędzy na konta emerytalne, takie jak Roth IRA, przynosi cenne korzyści podatkowe, podczas gdy niektóre odsetki od kredytów studenckich można odliczyć od podatku. Możesz zachować tysiące dodatkowych dolarów, równoważąc oszczędności emerytalne i spłaty kredytu studenckiego, zamiast skupiać się wyłącznie na pożyczkach studenckich.

2. Za bardzo polegające na rodzicach

Jeśli masz rodziców, którzy pomogli opłacić szkołę, mieszkanie lub ubezpieczenie, policz swoje błogosławieństwa (z pewnością). Ponieważ w tej chwili czytają to ludzie, którzy opłacili studia całkowicie samodzielnie i nie mogą zdecydować się na mieszkanie z rodzicami, aby zaoszczędzić na czynszu.

Hojni rodzice mogą pomóc Ci szybko osiągnąć niezależność finansową, jeśli przez kilka lat ograniczasz zadłużenie lub zmniejszasz wydatki. Ale mogą też mieć odwrotny skutek.

Czeki z banku Mamy i Taty są świetne, jeśli je dostaniesz, ale tylko wtedy, gdy używasz ich do budowania własnego życia finansowego. Jeśli jednak ta pomoc uniemożliwia ci życie w ramach swoich możliwości bez pomocy, uważaj.

Poruszanie się po finansach po raz pierwszy na własną rękę nie zawsze jest przyjemne (co potwierdziłoby spojrzenie na moje konto z około 2005 roku), ale to najlepszy sposób, aby nauczyć się być niezależną i odpowiedzialną osobą dorosłą.

1. Brak planowania

Wiem, że nie mówię w imieniu wszystkich, ale przez większość dwudziestki żyłem do dziś (a przynajmniej przez semestr lub obecną pracę). Moje cele były krótkowzroczne: opłacić czynsz w tym miesiącu, pozwolić sobie na benzynę, aby odwiedzić przyjaciół w następny weekend itd.

W końcu skonfrontowałem się z faktem, że wyjście z długów zajmie kilka lat i zacząłem podejmować kroki w tym kierunku. To było moje pierwsze spotkanie z planem finansowym.

W finansach osobistych posiadanie planu oddziela mężczyzn i kobiety od chłopców i dziewcząt. Mamy ograniczone zasoby pieniędzy, więc musimy świadomie zdecydować, co z nimi zrobimy. Oznacza to równoważenie potrzeb i pragnień dziś z potrzebami i pragnieniami jutra. Brak rozwiązania tego problemu powoduje, że przez lata ciężko zarobione pieniądze mają niewiele do pokazania.

A ty? Jaki jest największy, zmieniający życie błąd, którego nigdy więcej nie popełnisz?

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy